Ogolne

Łóżko pojedyncze, czy piętrowe — które wybrać do pokoju bliźniaków?

Jeśli Twoje dzieci to bliźnięta, zapewne mają wspólny pokój, szczególnie w pierwszych latach życia. Jednak umeblowanie takiego wnętrza jest dość skomplikowane, by zapewnić w nim wygodę i swobodę ruchu. Czasami, szczególnie w małych pomieszczeniach, trzeba pogodzić się z pewnymi kompromisami. Jednak nie zawsze tak musi być. Jeśli mierzysz się z podobnymi zagwozdkami, sprawdź koniecznie nasze podpowiedzi.

Wygodne i praktyczne modele z pojemną szufladą

Dużą wygodę w każdej sypialni zapewni łóżko pojedyncze. Jeśli dodatkowo ma szufladę, może stanowić praktyczne wyposażenie do przechowywania różnych przedmiotów, jak pościel, zabawki, książki czy ubrania. Jednak nie każdy pokój bliźniaków jest na tyle duży, by mogły się w nim znaleźć dwa takie modele oraz pozostałe niezbędne meble, jak biurko lub szafa. W takiej sytuacji mogą okazać się konieczne pewne ustępstwa, które czasem zostają docenione. 

Rozwiązania do niedużych pokojów bliźniaków

Na małej powierzchni niejednokrotnie sprawdzają się łóżka piętrowe, które zajmują mniej miejsca, a przy tym efektownie wyglądają i są bezpieczne. Specjalne barierki uniemożliwiają upadek z wyższego poziomu. Już kilkuletnie dzieci mogą spać na górze, jednak dobrze by było, żeby miały ukończone 4-5 lat. Wtedy są bardziej samodzielne i ostrożne, dzięki temu będą umiały zachować się właściwie. Młodsze bliźnięta mogłyby nie poradzić sobie z wchodzeniem po drabince. Dla maluszków zdecydowanie lepsze są modele pojedyncze.

Odpowiednie miejsce do nauki i zabawy

Świetnym sposobem na oszczędność miejsca będzie łóżko piętrowe z biurkiem. Taki mebel pełni co najmniej dwie funkcje. Dopasowanie w ten sposób przestrzeni do spania do blatu do pisania i rysowania pozwoli dokładniej zagospodarować każdy metr pokoju dziecięcego. Na marmex.pl możesz wybierać spośród różnorodnych propozycji, które wyglądają efektownie i sprawdzają się doskonale w sypialni bliźniaków. Dzięki nim będziesz w stanie zapewnić maluchom warunki do zabawy i nauki.

Różnorodne rozwiązania jednego produktu

Zależnie od możliwości, jakie daje dane pomieszczenie, można postawić na łóżka pojedyncze albo piętrowe. Te drugie zwykle różnią się umiejscowieniem blatu. Niektóre mają jeden materac pod drugim, a biurko jest jakby doczepione obok. Jednakowoż można trafić też na opcję, gdzie pod górnym poziomem nie ma drugiego miejsca do spania, ale znajduje się tam blat do pisania. Wtedy, żeby zaspokoić potrzeby bliźniąt, konieczne będzie wyposażenie ich sypialni w dwa takie modele.

Przeczytaj również:  Najlepsze grille z wędzarnią. Przegląd propozycji

Trudne wybory i różne rozwiązania

Aranżacja mieszkania wymaga kompromisów i ustalania najbardziej praktycznych rozwiązań. Jednak wykorzystując do tego odpowiednie meble można zyskać nie tylko funkcjonalność, ale też ciekawy i elegancki wygląd. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na pojedyncze, czy piętrowe łóżko z biurkiem do pokoju bliźniąt, w każdym przypadku będzie potrzeba więcej miejsca, niż przy jednym dziecku. Pamiętaj, że zawsze można znaleźć satysfakcjonującą opcję. Sprawdź koniecznie, co czeka na Ciebie na marmex.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *