IG
Ogolne

Czy Instagram powiadamia o zrzutach ekranu z historii, postu lub czatu?

Instagram stał się w ostatnich czasach potężną platformą, na której prawie każdy jest obecny. W związku z tym nie da się ukryć chęci robienia zrzutów ekranu lub rejestrowania na ekranie treści, które wydają się fascynujące. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy mowa o historiach. Wiele osób zastanawia się jednak, czy Instagram wysyła powiadomienia o zrobieniu zrzutu ekranu.

Czy ludzie są powiadamiani o zrobieniu zrzutu ekranu na Instagramie?

Nie, zrobienie zrzutu ekranu na Instagramie może ujść Ci na sucho, ponieważ w większości przypadków Instagram nie powiadamia użytkowników. Istnieją jednak pewne scenariusze, w których Instagram powiadomi użytkownika, jeśli ktoś zrobił zrzut ekranu znikających zdjęć lub filmów wysłanych w DMs (direct message chat).

Co się stanie, jeśli zrobisz zrzut ekranu zdjęcia, które Ci się spodobało, lub czyjejś historii – czy Instagram powiadomi ludzi, gdy zrobisz zrzut ekranu postu? Zagłębmy się w artykuł, aby dowiedzieć się, kiedy Instagram pokazuje takie powiadomienia.

Wejdź teraz i zwiększ wydajność swojego PC!

Kiedy zrobić zrzut ekranu w Instagram Story?

Koncepcja powiadamiania użytkownika o tym, że ktoś zrobił zrzut ekranu jego historii, została po raz pierwszy wprowadzona przez Snapchat. W związku z tym Instagram wprowadził funkcję, która dawała użytkownikowi powiadomienie, gdy jego follower zrobił zrzut ekranu jego historii. Funkcja ta została wprowadzona przez Instagram kilka lat temu, ale jej żywot był krótki i od tamtej pory nie powróciła. Tymczasem nie można bezpiecznie zakładać, że funkcja ta nie zostanie dodana w przyszłych aktualizacjach.

Na wypadek gdyby niektórzy z Was zastanawiali się, czy aplikacja będzie wysyłać powiadomienie po wykonaniu zrzutu ekranu lub nagraniu ekranu użytkownika Instagram Reel; nie, aplikacja nie będzie wysyłać żadnych powiadomień z tego powodu.

Przy robieniu zrzutu ekranu czatu na Instagramie

Jeśli użytkownik wykona zrzut ekranu wysłanej przez Ciebie wiadomości tekstowej, aplikacja nie wyśle Ci powiadomienia. To jednak nie wszystko, ponieważ Instagram oferuje swoim użytkownikom dwie opcje przesyłania wiadomości w aplikacji.

Przeczytaj również:  13 najlepszych muzycznych botów Discord, które nadal działają 2022

Jedną z nich jest znikająca wiadomość bezpośrednia, która daje trzy opcje – czy chcesz, aby użytkownicy zobaczyli treść wiadomości tylko raz, czy chcesz zezwolić na powtórkę, czy też pozostać na czacie. Znikającą wiadomość bezpośrednią można wysłać, klikając przycisk kamery w lewym dolnym rogu okna czatu.

W tym konkretnym przypadku Instagram powiadomi Cię, jeśli użytkownik zrobi zrzut ekranu Twojej znikającej wiadomości DM.

Druga opcja to zwykły DM, który wysyłasz do użytkownika w formie tekstu, zdjęcia lub wideo. Jeśli inny użytkownik zrobi zrzut ekranu któregokolwiek z nich, niestety aplikacja nie powiadomi Cię o tym.
Gdy robisz zrzut ekranu postu lub profilu na Instagramie

Mówiąc o interesujących treściach publikowanych na Instagramie przez wielu użytkowników, nie sposób nie robić zrzutów ekranu zdjęć, które użytkownik chce później obejrzeć bez konieczności ponownego otwierania aplikacji. Może się też zdarzyć, że użytkownik zechce zrobić zrzut ekranu profilu, aby zapisać informacje kontaktowe i uniknąć kłopotliwego ponownego ich szukania.

We wszystkich wymienionych scenariuszach aplikacja nie powiadomi Cię, jeśli użytkownik zrobi zrzut ekranu Twojego postu, niezależnie od tego, czy będzie to zdjęcie, wideo czy profil.

Wejdź teraz i zwiększ wydajność swojego PC!

Nie ufaj aplikacjom innych firm, które twierdzą, że powiadamiają Cię o zrzutach ekranu

Instagram wprowadził solidne ograniczenia, aby zapewnić bezpieczeństwo informacji o użytkownikach. Z tego powodu interfejs API Instagrama dotyczący prywatności i bezpieczeństwa ogranicza aplikacjom innych firm możliwość ujawnienia, czy ktoś zrobił zrzut ekranu.

Każda aplikacja innej firmy, która twierdzi, że zapewnia powiadomienia w przypadku zrzutów ekranu, jest oszustwem. Nie wolno nigdy podawać wrażliwych informacji, takich jak nazwa użytkownika i hasło, żadnej aplikacji, która twierdzi coś takiego.

Większość z tych aplikacji jest albo mocno przestarzała, albo jest zwykłym oszustwem. W najgorszym wypadku może dojść do zainfekowania konta lub urządzenia złośliwą aplikacją zawierającą wirusy i złośliwe oprogramowanie.

Przeczytaj również:  Okna 3-szybowe - najważniejsze informacje

One thought on “Czy Instagram powiadamia o zrzutach ekranu z historii, postu lub czatu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *