ostrzenie nozyczek fryzjerskich
Ogolne

Jak wygląda ostrzenie nożyczek fryzjerskich i gdzie zamówić tę usługę?

Uszkodzone nożyczki fryzjerskie? Co zrobić w takiej sytuacji? Jak wygląda naprawa lub proces regeneracji profesjonalnych narzędzi fryzjerskich? Poniższy artykuł zawiera kluczowe informacje dotyczące kompleksowych usług w tym zakresie.

Czym są nożyczki fryzjerskie?

Nożyczki fryzjerskie są najważniejszym narzędziem w zawodzie fryzjera oraz groomera. Koniecznym jest, by spełniały swoją funkcję w sposób kompleksowy. Co to znaczy?

Przede wszystkim powinny być wykonane z wysokiej stali nierdzewnej. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego materiału, nożyczki fryzjerskie są twarde i ostre. Dużą rolę w tym przypadku odgrywa także rodzaj ich produkcji. Mogą być wytwarzane w sposób „taśmowy” lub ręczny. Z tego względu nikogo nie powinna dziwić duża różnica cen pomiędzy tymi produktami. Etapy powstawania nożyczek fryzjerskich wpływają na ich jakość. Ważnym elementem w późniejszym czasie jest także odpowiednia pielęgnacja, w tym ostrzenie nożyczek fryzjerskich.  W tym celu, co jakiś czas powinno się korzystać z usług profesjonalistów, takich jak np. Serwisfryz-kos.pl, którzy znacznie wpłyną na zachowanie funkcjonalności sprzętu fryzjerskiego.

Jak wygląda proces odnawiania nożyczek fryzjerskich?

W przypadku, gdy nożyczki fryzjerskie są tępe lub uszkodzone, to pierwszą czynnością jaką należy wykonać przed przystąpieniem do pracy, jest ich odnowienie. Dlaczego?

Tępe ostrza mogą poważnie wpłynąć na kondycję włosów. Takie nożyczki zamiast obcinać, miażdżą włosy i je rozrywają. Następstwem tego są źle układające się fryzury oraz ich fatalny wygląd. W związku z tym, dbanie o nożyczki fryzjerskie skutkuje nie tylko lepszą jakością pracy, ale przede wszystkim zadowoleniem klientów. Dobrze jest również sterylizować nożyczki, gdyż czynność ta w późniejszym czasie przekłada się na ich antyalergiczność. Na czym polega proces odnawiania nożyczek fryzjerskich?

Przede wszystkim na ich regeneracji, która związana jest z szeregiem odpowiednich czynności. Należą do nich:

 • pomiar laserowy ostrza (na wyspecjalizowanym sprzęcie komputerowym), 
 • profilowanie geometrii ostrza zgodne z określonymi wcześniej wymiarami,
 • polerowanie (na tarczach skórzanych, które nie rozhartowują stali),
 • szlifowanie i ostrzenie diamentowe.
Przeczytaj również:  Gdzie pracować po pedagogice specjalnej?

Usługi odnawiania narzędzi fryzjerskich oraz groomerskich

Praca na zużytym sprzęcie może być niebezpieczna zarówno dla fachowców, jakimi są fryzjerzy, jak i ich klientów. Stąd też warto korzystać z doświadczenia specjalistów, którzy wpłyną na ich jakość. Usługi odnawiania narzędzi fryzjerskich polegają na:

 • regeneracji zróżnicowanych modeli nożyczek fryzjerskich np. degażówki, standardowe, lub z wygiętymi ostrzami,
 • regulacji śruby dociskowej,
 • wymianie stopera,
 • likwidacji zardzewień i wszelkich zarysowań,
 • wymianie zużytych części na nowe,
 • usuwaniu zadziorów występujących na ostrzu lub ich naprawa,
 • ostrzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *