Kod błędu error 0x80004005
Ogolne

Kod błędu 0x80004005: co to jest i jak to naprawić?

Błąd 0x80004005 to rodzaj nieokreślonego kodu błędu systemu Windows, który zwykle pojawia się jako „Kod błędu 0x80004005. Nieokreślony błąd”. Błąd 0x80004005 może pojawić się sam lub obok innych komunikatów o błędach. Czasami pojawia się dodatkowy tekst, który może pomóc zawęzić źródło problemu. W tym artykule dowiesz się jak rozwiązać error 0x80004005.

Co powoduje kod błędu 0x80004005?

Kod błędu 0x80004005 zwykle występuje, gdy uzyskujesz dostęp do folderów lub dysków współdzielonych, używasz określonych programów lub gdy występuje problem z instalacją aktualizacji systemu Windows. Oto najczęstsze przyczyny kodu błędu 0x80004005:

 • Problemy z Windows Update.
 • Przenoszenie lub zmiana nazwy plików i folderów.
 • Problemy z powiadomieniami systemu Windows.
 • Problemy z otwieraniem lub wyodrębnianiem skompresowanych plików i folderów.
Jak naprawić kod błędu 0x80004005?

Jak naprawić kod błędu 0x80004005?

Wykonaj poniższe czynności w podanej kolejności, aby rozwiązać problem z kodem błędu 0x80004005:

 1. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update. Błąd może wystąpić, gdy automatyczna usługa Windows Update nie powiedzie się lub gdy pliki pobrane przez usługę Windows Update są uszkodzone. W systemie Windows 7 lub nowszym najłatwiejszym sposobem rozwiązania problemów z aktualizacjami systemu Windows jest uruchomienie wbudowanego automatycznego narzędzia do rozwiązywania problemów.
 2. Usuń wszystko z folderu pobierania Windows Update. Jeśli automatyczne narzędzie do rozwiązywania problemów nie rozwiąże problemu, otwórz Eksplorator plików systemu Windows i przejdź do C:\Windows\SoftwareDistribution\Download, a następnie usuń wszystko w folderze.
 3. Uruchom Windows Update. Jeśli problem dotyczy usługi Windows Update, może być konieczne zakończenie pobierania i instalowania aktualizacji. Po uruchomieniu narzędzia do rozwiązywania problemów i ręcznym usunięciu plików w folderze Windows Update uruchom ponownie usługę Windows Update.
 4. Usuń pliki tymczasowe. W niektórych przypadkach uszkodzony plik tymczasowy może spowodować błąd 0x80004005. Użyj narzędzia Oczyszczanie dysku systemu Windows lub wpisz %temp% w pasku wyszukiwania systemu Windows, aby znaleźć folder Temp i usunąć wszystko, co się w nim znajduje.
 5. Wyłącz powiadomienia o poczcie programu Outlook. Kod błędu może wystąpić, gdy program Microsoft Outlook próbuje powiadomić Cię o nowych wiadomościach. Jeśli wyłączenie tej funkcji rozwiąże problem, spróbuj uruchomić program Outlook w trybie awaryjnym. Jeśli to zadziała, prosta ponowna instalacja może rozwiązać problem.
 6. Wyłącz Windows Defender. W niektórych przypadkach oprogramowanie antywirusowe może wykryć fałszywy alarm w połączeniu z aplikacją Microsoft Outlook. Jeśli podczas korzystania z programu Microsoft Outlook pojawia się błąd o kodzie 0x80004005, a wyłączenie powiadomień nie pomogło, wyłączenie oprogramowania antywirusowego może rozwiązać problem. Wyłącz także program Norton Antivirus i inne używane programy antywirusowe innych firm.
 7. Użyj innego programu do rozpakowywania. Jeśli zobaczysz kod błędu podczas wyodrębniania lub otwierania skompresowanych plików (takich jak pliki .zip lub .rar), użyj innego narzędzia do wyodrębniania.
 8. Ponownie zarejestruj jdscript.dll i vbscript.dll. Jeśli nadal widzisz błąd 0x80004005 po próbie rozpakowania plików za pomocą innych narzędzi do ekstrakcji, może pomóc ponowna rejestracja tych dwóch bibliotek dołączanych dynamicznie (DLL). Otwórz wiersz polecenia jako administrator, wpisz regsvr32 jscript.dll, a następnie naciśnij klawisz Enter. Następnie wpisz regsvr32 vbscript.dll i naciśnij Enter.
 9. Skontaktuj się z pomocą techniczną. Jeśli żadna z tych poprawek nie działa lub jeśli nie chcesz wprowadzać zmian w rejestrze systemu Windows, skontaktuj się z obsługą klienta komputera z systemem Windows. Producent może mieć potencjalne rozwiązania.
 10. Dodaj klucz do rejestru systemu Windows. Jeśli podejrzewasz błąd 0x80004005 w związku z kopiowaniem lub przenoszeniem plików, otwórz Edytor rejestru systemu Windows i przejdź do HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System.
 • W systemie 32-bitowym utwórz nową wartość rejestru DWORD o nazwie LocalAccountTokenFilterPolicy.
 • W systemie 64-bitowym utwórz wartość rejestru QWORD o nazwie LocalAccountTokenFilterPolicy.
 • W obu przypadkach ustaw wartość na 1 (włączone), a następnie wybierz OK. Następnie uruchom ponownie komputer z systemem Windows, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany.
Przeczytaj również:  Rangi w Rocket League - jakie są?

Najczęściej zadawane pytania

Co oznacza kod błędu 0x80004005?

Kod błędu w wolnym tłumaczeniu oznacza – nieokreślony błąd i może wystąpić w różnych sytuacjach np. instalacja oprogramowania, problem z połączeniem do sieci lub dostępem do pliku.

Jak mogę naprawić błąd 0x80004005?

Naprawa zależy od kontekstu w jakim powstał błąd. Najczęściej oznacza to reinstalację programu, aktualizacje sterowników lub zmiana uprawnień do pliku.

Czy kod błędu 0x80004005 jest poważnym problemem i czy może uszkodzić mój komputer?

Bez obaw nie jest to groźny błąd, jednak warto zaznaczyć, że może być objawem innego, groźniejszego problemu w systemie. Rekomendujemy wnikliwą analizę i rozwiązanie przyczyny błędu, aby w przyszłości uniknąć dalszych problemów z działaniem komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *