Boty do discorda
Poradniki

Jak dodać boty do serwera Discord?

Jeśli prowadzisz serwer Discord, masz szeroką gamę opcji, aby zapewnić swoim członkom fajne funkcje. Jedną z tych funkcji są boty. Dostosowywanie serwera jest proste, gdy nauczysz się dodawać te boty.

Ten artykuł pokaże Ci, jak skonfigurować serwer Discord, wprowadzi Cię w świat botów i wyjaśni, jak dodawać boty do serwera Discord (i dlaczego możesz chcieć).

Co to są boty Discorda?

Boty to po prostu programy komputerowe, które współdziałają z ludźmi (a czasami z innymi botami), aby automatycznie wykonywać określone funkcje. Strona internetowa z pomocnym oknem czatu natychmiast otwiera ofertę rozmowy z Tobą o ich produkcie lub usłudze; to jest bot. Jeśli korzystasz z Reddit, cały czas widzisz interakcje z botami (bip! buczenie!).

Boty mogą być pomocne lub irytujące, w zależności od ich przeznaczenia, konstrukcji i wdrożenia. Na Discordzie boty zapewniają społeczności na serwerze, na którym „mieszkają”, szereg produktywnych i niezbyt produktywnych funkcji. Możesz dodać boty do swojego serwera Discord, które pomogą Ci moderować członków lub sprawić, że Twój serwer będzie trochę bardziej wyjątkowy i zabawny.

Na przykład są boty odtwarzające muzykę, boty oferujące zabawne memy na żądanie, boty pobierające dla ciebie statystyki gry oraz boty, które po wyświetleniu monitu odtwarzają głośny dźwięk klaksonu na kanale.

Co to są boty Discorda?

Boty do discorda – gdzie szukać?

Świat Discord jest pełen botów; istnieją tysiące swobodnie dostępnych botów. Powstała lista niektórych głupich i półprzydatnych botów, jeśli chcesz, ale użytkownicy, którzy potrzebują poważniejszych botów, mogą je znaleźć na stronie Carbonitex.

Carbonitex jest jednym z najlepszych repozytoriów botów Discord. Innym renomowanym repozytorium botów Discord jest Discord Bots. Wyszukiwanie botów Discord na GitHubie znajdzie prawie wszystko w widoku publicznym dla prawdziwie hardcore’owych.

Jak dodać bota na DSC? – poradnik!

Dodanie botów do serwera Discord może być długim procesem za pierwszym razem. Kiedy już to zrozumiesz, jest to całkiem proste.

Przeczytaj również:  Jak sprawdzić swoje MMR w League of Legends?

Krok 1 – Włącz dostęp administratora

Aby dodać boty do serwera Discord, musisz być administratorem tego serwera. Jeśli nie jesteś właścicielem serwera, najlepiej się z nim skontaktować przed zrobieniem czegokolwiek.

 1. Na stronie głównej Discord wybierz serwer, do którego chcesz dodać bota (po lewej stronie witryny Discord).
 2. Po wybraniu; Wybierz menu rozwijane (nazwa serwera w lewym górnym rogu ekranu z małą strzałką w dół obok).
 3. Kliknij „Ustawienia serwera”.
 4. Kliknij „Role”
 5. Kliknij „Uprawnienia domyślne”.
 6. Przewiń w dół do ustawienia Uprawnienia ogólne i włącz „Administrator”.
 7. Kliknij „Zapisz zmiany”.

Krok 2 – Zdobądź boty, których chcesz

Należy pamiętać, że w zależności od strony źródłowej botów możesz zobaczyć „Zaproś” lub „Dodaj boty”. W tym przykładzie użyjemy Dyno, ale instrukcje mogą się różnić, jeśli dodajesz innego bota. Pamiętaj, że będziesz musiał wykonać te kroki dla każdego serwera, którego jesteś właścicielem lub moderatorem.

Jak dodać bota na serwer w Discord?

Jak dodać bota na serwer w Discord?

 1. Odwiedź stronę bota, którego chcesz dodać. Następnie kliknij opcję logowania.
  Uwaga: Każde źródło będzie miało nieco inne instrukcje. Ale ogólnie większość postępuje zgodnie z krokami podobnymi do tych.
 2. Zaloguj się, używając swoich danych logowania Discord. Następnie wybierz serwer, na którym chcesz używać bota i kliknij „Kontynuuj”.
 3. Dokonaj wyboru odpowiedniego dla Twojego serwera i kliknij „Autoryzuj”.
 4. Przejdź przez proces konfiguracji.

Jeśli masz problem ze znalezieniem swojego serwera, upewnij się, że jesteś zalogowany na Discord w tej samej przeglądarce, której używasz na stronie Botów. Sprawdź również, czy jesteś zalogowany na właściwe konto.

Jeśli chcesz dodać kogoś jako administratora na swoim serwerze, zapoznaj się z TechJunkie na temat dodawania nowego administratora.

Bułka z masłem!

Jeśli jesteś bardziej hardkorowy i chcesz dodawać boty bez zawracania sobie głowy ładnym interfejsem, możesz również dodać je bezpośrednio. Musisz znać identyfikator klienta bota i musisz być zalogowany na swoim serwerze Discord. Jest to metoda, której będziesz potrzebować w przypadku większości botów GitHub, które nie mają interfejsu internetowego.

Przeczytaj również:  Jak sprawdzić, czy ktoś zablokował Cię na Snapchacie?

Otwórz przeglądarkę i wklej następujący adres URL: https://discordapp.com/oauth2/authorize?client_id=&scope=bot&permissions=0.
Zmień „Bot_Client_ID” w powyższym adresie URL na rzeczywisty identyfikator klienta bota, który chcesz dodać.
Być może nadal będziesz musiał autoryzować bota, mimo że polecenie używa do tego Oauth2.

Zarządzanie botem w Discord

Teraz, gdy dodałeś swojego bota, przyjrzyjmy się, jak możesz nim zarządzać. Większość botów ma pulpit nawigacyjny znajdujący się na stronie internetowej z kompleksową kontrolą do moderacji. Ale możesz również wprowadzić pewne zmiany w ustawieniach Discord. Powtórzmy, poniższe instrukcje będą się różnić w zależności od bota, którego używasz.

 1. Udaj się na stronę bota i kliknij opcję Dashboard.
 2. Przewiń stronę w dół i przejrzyj elementy sterujące oferowane przez Twojego bota.
 3. Wprowadź zmiany według własnego uznania.

Ponownie, każdy bot będzie miał inne instrukcje i inne możliwości.

Najczęściej zadawane pytania

Boty to świetne narzędzie do wykorzystania jako administrator serwera Discord. Oto kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czy muszę dodać bota do każdego serwera?

Tak. Powiedzmy, że chcesz dodać bota muzycznego do swoich serwerów; musisz wykonać powyższe kroki dla każdego serwera.

Dodałem bota, ale nic nie robi. Co jest nie tak?

W zależności od dodanego bota możesz mieć pewne problemy, ponieważ coś jest nie tak z samym botem. Jednak w większości przypadków musisz przejść do „Roli” w ustawieniach serwera i przyznać odpowiednie uprawnienia swojemu mechanicznemu pomocnikowi.

Większość botów ma pulpit nawigacyjny na swojej stronie internetowej. Jeśli dodałeś role, ale nadal nie działa poprawnie, przejdź do strony bota i sprawdź uprawnienia moderatora. Na przykład bot Mee6 jest niezwykle popularny, ale musisz włączyć uprawnienia Moderatora ze strony internetowej, zanim cokolwiek zrobi.

Czy muszę być administratorem, aby dodawać boty?

Tak, jeśli nie masz włączonych uprawnień administratora, nie możesz dodać bota do tego serwera. Zawsze możesz poprosić właściciela lub administratorów o dostęp do tych uprawnień. Administratorzy zastrzegają sobie możliwość odmowy ci niezbędnych uprawnień w zależności od tego, co próbujesz osiągnąć i twoich relacji z nimi.

Przeczytaj również:  Jak włączyć FPS w lolu? Jak pokazać ping i FPS w League of Legends?

Czy mogę dodać bota na Discord mobile?

Tak! Wersja komputerowa jest nieco łatwiejsza w obsłudze niż wersja mobilna; możliwe jest dodanie większości botów do serwera Discord na urządzeniu mobilnym. Otwórz wybraną przeglądarkę internetową i przejdź na stronę bota, którego chcesz dodać. Autoryzuj bota i wybierz serwer, na którym będziesz go używać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *