Jakie są różnice między etui na telefon a pokrowcem na telefon?
Technologia

Jakie są różnice między etui na telefon a pokrowcem na telefon?

Prawidłowe zabezpieczenie telefonu przed uszkodzeniami to gwarancja jego długotrwałego użytkowania. Większość z nas doświadczyła, a przynajmniej zna kogoś, kto tego doznał, uszkodzenia fizycznego telefonu. Najwcześniej zdarza się to w przypadku użytkowników, którzy nie zakupili etui lub innego zabezpieczenia.

Etui, pokrowiec, case – czym są?

Zacznijmy od tego, że wszystkie te produkty mają taką samą funkcjonalność, jednak z różnym skutkiem. Wszystkie nazwy używane są zamiennie. Istnieje również kilka synonimów, jak wsuwka czy też obudowa. Szeroki wybór etui na polskim rynku sprawia, że bez względu na to, jaki model telefonu posiadamy, każdy znajdzie coś dla siebie. Na stronie https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/akcesoria-do-telefonow/pokrowce-i-etui poznasz szeroką ofertę w tym zakresie. Warto szukać zabezpieczeń renomowanych producentów, dzięki temu mamy gwarancję, że nasz telefon jest bezpieczny.

  • Najpopularniejszymi etui są tak zwane plecki, czyli najczęściej silikonowa nakładka na tylną ścianę telefonu. Nie chronią one jednak dostatecznie wyświetlacza.
  • Dobrym rozwiązaniem są natomiast pokrowce na telefon. Często utwardzone, zamykane nawet na zamek. Chronią telefony nawet w skrajnych warunkach. Wiele modeli nadaje się również dla osób pracujących w pyle, brudzie i z narażeniem na uszkodzenia. Idealnie sprawdzą się więc dla pracowników budowlanych, gdzie w połączeniu ze słuchawką Bluetooth, wyjmowanie telefonu z kieszeni nie będzie potrzebne. Aby jednak skorzystać ze smartfona, konieczne jest jego wyjęcie, co sprawia, że futerał jest najmniej wygodnym rozwiązaniem.
  • Kompromisowym rozwiązaniem są natomiast futerały z klapką. Są one połączeniem plecków oraz zamykanej, najczęściej na magnes, klapki na wyświetlacz. Zabezpiecza tym samym zarówno ekran, jak i obudowę naszego urządzenia mobilnego. Również walory estetyczne mogą być na bardzo wysokim poziomie. Dużą popularnością cieszą się wyroby z naturalnej skóry, które są wyjątkowo trwałe i atrakcje wizualnie.

Zobacz też: Sekrety dobrego selfie.

Przeczytaj również:  Jak skanowanie dokumentów może zwiększyć wydajność Twojej firmy?

Osłona samego wyświetlacza, czyli szkła i naklejki.

Podobnie, jak w kwestii osłony obudowy telefonu, możemy chronić wyświetlacz na wiele sposobów.

  • Najtańszym rozwiązaniem jest folia ochronna. Większość producentów nakleja ją na nowe telefony, jednak najczęściej jest ona opatrzona dodatkowymi materiałami informacyjnymi, więc nie nadaje się do ochrony wyświetlacza. Z pewnością sporo osób pamięta, jak jeszcze kilkanaście lat temu można było kupić używany telefon z „oryginalną folią” na wyświetlaczu. Tego typu folie dedykowane pod model telefonu wciąż można kupić. Chronią one jednak wyłącznie przed drobnymi zarysowaniami, są nieskuteczne w walce z pęknięciami.
  • Wciąż bestselerem są szkła hartowane. Naklejane na wyświetlacz chronią przed zarysowaniami i uderzeniami. Skutecznie potrafią obronić nas przed pęknięciem matrycy nawet w przypadku mocnych uderzeń. Ich doskonały stosunek ceny do jakości nie sprawia jednak, że są pozbawione wad. W nowszych smartfonach, którego boki wyświetlacza są zaokrąglone, chronimy tylko płaską część ekranu. Dodatkowo przy uderzeniu pękają – co kwalifikuje je do wymiany.
  • Najnowszym rozwiązaniem są szkła hybrydowe. Łączą one zalety folii: są cienkie oraz szkła hartowanego: amortyzują uderzenia. Dodatkowo można je dopasować do zaokrąglonego ekranu. Wydają się więc być najlepszym rozwiązaniem.

Decydując się na zakup, warto wybrać sklep, który oferuje duży wybór akcesoriów. Kompletna oferta szkieł różnego rodzaju dostępna jest na: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/akcesoria-do-telefonow/szkla-hartowane.

Zobacz też: Jak wybrać odpowiednie spodnie sportowe w stylu athleisure?

Co jest najlepszym sposobem na ochronę mojego telefonu?

Przede wszystkim używanie telefonu w taki sposób, aby nie wypadał nam z rąk zbyt często. A jeżeli już tak się dzieje ważne jest, aby zabezpieczyć obudowę i wyświetlacz. Jeżeli często podróżujemy samochodem warto pomyśleć o solidnym uchwycie na telefon, który sprawi, że telefon będziemy mieli zawsze pod ręką. Zapoznaj się z ofertą prezentowaną na: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/akcesoria-do-telefonow/uchwyty-do-telefonow. Solidny uchwyt zapewnia bezpieczeństwo telefonu, ale również kierowcy. Chyba nikt nie chciałby, aby telefon w trakcie podróży spadł nam prosto pod nogi.

Przeczytaj również:  Od ilu lat jest Facebook?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *