Spam na telefonie
Technologia

Podejrzenie spamu – co oznacza taki komunikat, gdy ktoś dzwoni? Jak zablokować spam na telefonie?

Często zdarzają się sytuacje, gdy dzwoni do nas numer telefonu, którego nie mamy zapisanego na liście kontaktów. Zazwyczaj odbieramy taki telefon i niestety dowiadujemy się, że telemarketer próbuje nam coś sprzedać. Jeśli system wykrywa, że jest to szkodliwy użytkownik, odpala się filtr antyspamowy i numer telefonu zostaje zakwalifikowany jako podejrzenie spamu.

Jak sprawdzić, który numer telefonu to spam?

W dzisiejszych czasach problem z nękającymi telemarketerami jest bardzo powszechny i istnieje wiele sposobów pozwalających poradzić sobie z tym problemem. Dla użytkowników systemu android istnieje możliwość włączenia lub wyłączenia funkcji „ID rozmówcy i spam”. Najczęściej opcja jest ustawiona automatycznie, dlatego podczas połączenia z podejrzanym numerem wyświetla się informacja „Podejrzenie SPAMU”. Jeśli jednak nie mamy jej włączonej, można to odpalić w następujący sposób:

  1. W smartfonie przechodzimy do aplikacji „telefon”,
  2. Następnie wchodzimy w ustawienia”
  3. Przechodzimy do opcji „ID Rozmówcy i spam”

Istnieje również inna metoda, która pozwala na wychwycenie telefonu od telemarketera lub spamera. Wystarczy wpisać wybrany numer w Google i sprawdzić, jakie są opinie na jego temat. Istnieje wiele różnych stron, pozwalających identyfikować niechciane numery.

Jak działają aplikacje pozwalające zablokować spam na telefonie z androidem?

Na rynku aplikacji mobilnych znajdziemy wiele rozwiązań, które zostały przygotowane z myślą o blokowaniu nękających numerów. Użytkownicy dostarczają systemowi informacji na temat osoby, która próbuje się skontaktować. Jeśli numer jest zgłoszony przez wiele osób, otrzymuje on oznaczenie jako spam. Jedną z takich aplikacji jest „Blokowanie – Calls Blacklist” lub „Hiya: ID i blokowanie połączeń”

Jak ustawić podejrzenie spamu na Iphone?

Telefony z systemem operacyjnym iOS 13 i wyżej posiadają funkcję pozwalającą na wyciszenie nieznanych dzwoniących, aby unikać połączeń od nieznanych numerów. System blokuje wszystkie numery z którymi wcześniej nie mieliśmy styczności oraz nie są zapisane na liście naszych kontaktów. Aby odpalić tą funkcje należy:

  1. Przechodzimy do ustawień,
  2. Klikamy na opcję „Telefon”
  3. Na samym dole znajduje się opcja „Wyciszaj od nieznanych”
Podejrzenie spamu telefon

Aplikacje antyspamowe na Iphone – zablokuj szkodliwych spamerów

Oprócz standardowego rozwiązania przygotowanego przez Apple do ochrony rozmówcy, istnieją również aplikacje pozwalające na identyfikacje połączenia przychodzącego, które pochodzi od niechcianego nadawcy. Poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań:

  1. Hiya: Spam Blocker & Caller ID
  2. Call Control: #1 Call Blocker
  3. Call blocker
  4. Truecaller: Caller ID & Block
Przeczytaj również:  Euvic IT – solidny partner w rozwoju biznesu

Polecamy przetestowanie i wybranie optymalnego rozwiązania dla siebie!

Czy odbierać telefon z podejrzeniem spamu? Co zrobić, gdy dzwoni nieznany numer?

Zazwyczaj jeśli telefon oznaczony jest jako podejrzenie spamu to na 99% nie ma sensu go odbierać. Prawdopodobnie jest to telemarketer, próba oszustwa lub wyłudzenia. Jeśli połączenie jest od osoby znajomej i wyświetla się taka informacja, należy zgłosić to jako błąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *