IA Intruz Alert
blogs

IA Intruz Alert – system nowoczesnej video-ochrony

W dzisiejszych czasach coraz większe znaczenie przywiązuje się do kwestii bezpieczeństwa – zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Jest to swoisty priorytet dla każdego z nas. Chcemy mieć pewność, że odpowiednio zabezpieczyliśmy naszych bliskich, nasz majątek, a także bieżące interesy. Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii coraz więcej osób decyduje się na montaż inteligentnych systemów video-ochrony. Co warto wiedzieć na ich temat? Dlaczego rozwiązania tego typu cieszą się tak dużą popularnością?

Intruz Alert to innowacyjna usługa oferowana przez krakowską firmę Altes. Stanowi ona rozwiniętą formę monitoringu. Obraz z kamer jest automatycznie analizowany i jakakolwiek próba wtargnięcia na teren monitorowanego obiektu powoduje przesłanie informacji do operatorów Centrum Monitorowania. Inteligentna video ochrona to doskonała alternatywa dla firm, które chcą zaoszczędzić i zmniejszyć budżet na ochronę fizyczną. IA System Intruz Alert natychmiast wysyła informację do firmy po wykryciu zagrożenia. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom możemy wystraszyć włamywacza lub zagonić w pułapkę grupy interwencyjnej.

Jak przebiega proces montażu video-ochrony?

Montaż systemu Intruz Alert jest każdorazowo poprzedzony szczegółową analizą obszaru lub obiektu, aby dopasować do niego najbardziej odpowiednie rozwiązania. Następnie przygotowywany jest projekt we współpracy z klientem. Po zaakceptowaniu planu oraz montażu systemu – specjaliści sprawdzają, czy wszystkie funkcje systemu działają poprawnie. Jeśli wszystko jest w porządku – możemy cieszyć się pełnym poczuciem bezpieczeństwa. Obiekt jest monitorowany całodobowo przez Operatorów Bazy Monitorowania, a firma oferuje profesjonalny serwis urządzeń o każdej porze dnia i nocy – także w weekendy i święta. Wybór wykwalifikowanej firmy zajmującej się systemami zabezpieczeń to gwarancja niezawodności i bezpieczeństwa.

Czy IA Intruz Alert to opłacalna inwestycja?

Część klientów ma wątpliwości, czy usługa Intruz Alert jest opłacalna. Za obiekcjami stoi zwykle fakt, że system na starcie wymaga nieco większego wkładu finansowego niż tradycyjny monitoring. Intruz Alert jest jednak rozwiązaniem na tyle innowacyjnym, że już od pierwszego dnia pracy przynosi spore oszczędności – zwłaszcza w przypadku przedsiębiorstw.

Przeczytaj również:  Biżuteria jako prezent: Jak wybrać idealny upominek

Całodobowa obserwacja obiektu wraz z inteligentną analizą obrazu (IA) pozwala uniknąć wielu nieprzyjemności oraz niepotrzebnych kosztów. Specjalistyczny system ochrony po wykryciu intruza błyskawicznie zawiadamia pracowników o wtargnięciu na teren obiektu oraz daje możliwość wykonania komunikatów głosowych czy sterownia oświetleniem. Dzięki współpracy systemu z Centrum Monitoringu Wizyjnego pracownik Centrum Monitorowania może w każdej chwili wysłać grupę interwencyjną. Tak skonstruowany system pozwala na ograniczenie lub całkowitą eliminację personelu ochrony fizycznej. To nowoczesny system zabezpieczeń na miarę XXI wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *