zabiegi na odchudzanie
Ogolne

Jak pomóc sobie w odchudzaniu? Najlepsze nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej

Zdarza się, że mimo intensywnych ćwiczeń fizycznych i stosowania ścisłej diety nie udaje nam się uzyskać pożądanych efektów: płaskiego brzucha, szczuplejszych ud, czy smuklejszej szyi. Szczególnie uporczywe jest utrzymywanie się podwójnego podbródka, zwisająca skóra z ramion, czy wiotczejąca skóra na plecach. Z takimi problemami na szczęście można poradzić sobie za pomocą zabiegów medycyny estetycznej. W przeciwieństwie do interwencji chirurgicznych (tj. liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu z użyciem skalpela) nie pozostawiają po sobie żadnych blizn i nie oznaczają żadnej poważnej rewolucji w naszym organizmie. Na czym polega nieinwazyjne usuwanie tłuszczu i przywracanie jędrności skórze?

Jeszcze 30 lat temu wspomaganie odchudzania za pomocą jakichkolwiek zabiegów owiane było tajemniczym wrażeniem przechodzenia pełnej i bardzo kosztownej metamorfozy w murach szpitala. Miejsca, z którego wychodzimy całkowicie odmienieni, ale też mocno pokiereszowani, z wizją długiego dochodzenia do siebie. Częściowo tak było, gdy decydowaliśmy się na rozległą liposukcję. Dziś na szczęście robi się to inaczej. Do kliniki medycyny estetycznej można zgłosić się się jedynie po to, aby wspomóc niektóre partie ciała w spalaniu tłuszczu. Bez cięcia skalpelem, odsysania tłuszczu, szwów i diametralnej zmiany wyglądu. Zabiegi te polegają na:

-wstrzykiwaniu substancji odżywczych do skóry właściwej. Jest to głównie mezoterapia Siedlce, czyli zabieg, w trakcie którego lekarz nakłuwa skórę cienkimi igłami i wprowadza do jej warstwy właściwej odżywczy koktajl. Skład preparatu może być różny i zależy od indywidualnych potrzeb skóry. Są to jednak najczęściej aminokwasy, witaminy i jednocześnie kwas hialuronowy. Zabieg tego typu nie tylko pozwala na głębokie odżywienie i nawilżenie skóry, ale też uruchamia w niej procesy naprawcze, które w dłuższej perspektywie czasowej sprawiają, że wzrasta w skórze ilość kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za jej jędrność. Mezoterapia dodatkowo może być skutecznym remedium na walkę z wiotczejącą skórą, która traci swoją sprężystość nie tylko wskutek naturalnych procesów starzenia, ale również przez szybką utratę wagi. Jest to szczególnie istotne wśród osób, które po intensywnym odchudzaniu nie mogą poradzić sobie ze zwisającą skórą na plecach oraz dla tych, którzy od dawna bezskutecznie walczą z cellulitem. Mezoterapia mikroigłowa i igłowa to najczęściej zabiegi na twarz Siedlce, jednak warto zastosować ją również na szyję, dekolt, a nawet na skórę głowy (stymuluje wtedy porost włosów, odżywia cebulki włosowe).

Przeczytaj również:  Formy i zalety psychoterapii online

-stosowanie stymulatorów tkankowych. W tej kategorii popularna jest Eximia, Profhilo, Lumi Eyes, czy Jalupro Super Hydro. Ciekawe efekty może dać również Fresh Lift. Nie są to zabiegi stricte odchudzające, ale pozwalają na uzyskanie jędrnej, elastycznej, zdrowej, promiennej i odmłodzonej skóry. Są polecane jest wspomagacze procesu gubienia zbędnych kilogramów, gdy niezwykle ważne jest kondycjonowanie skóry.

-działaniu laserem –tzw. lipolaserem, docierającym jedynie do tkanki tłuszczowej ze światłem chłodnym. Ten zabieg wyszczuplający pozwala zgubić kilka centymetrów w obwodzie ud, w pasie, a także pozbyć się uporczywego tłuszczu z brzucha, czy z ramion oraz na pozbycie się podwójnego podbródka. Lipolaser emituje światło o długości fal ok 650 nm. Nie uszkadza nerwów, naczyń krwionośnych oraz nie dociera do narządów wewnętrznych. Prawidłowo nakierowany na docelowe partie ciała, rozbija tkankę tłuszczową pozbawiając komórki tłuszczowe swoich funkcji. Po zabiegu, nie są one w stanie dalej rozszerzać się i napełniać trójglicerydami. To oznacza, że zabiegi odchudzające przy użyciu lasera są bardzo skuteczne i przynoszą nie tylko natychmiastowe doraźne skutki, ale też pozwalają na zapobieganie odnawiania się otłuszczeń w wybranych częściach ciała.

-działaniu niską temperaturą na tkankę tłuszczową (kriolipoliza). W trakcie zabiegu tak naprawdę dochodzi do dosłownego wymrażana komórek tłuszczowych. Kriolipoliza to zabieg wspomagający odchudzanie przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Pamiętajmy, aby po zabiegu regularnie wykonywać masaż, aby poprawić efekty.

Zobacz też: Apple Iphone 13


Który zabieg wspomagający odchudzanie jest najbardziej skuteczny, najtańszy i najszybszy w wykonaniu?

W ofertach klinik medycyny estetycznej znajdziemy zabiegi, które łączą w sobie kilka powyższych rodzajów terapii w jednym. Oznacza to ogromną oszczędność czasu, ale również pieniędzy. Bardzo dobrym przykładem jest znany i lubiany zabieg EVO 3D. W trakcie jednej sesji lekarz dobiera rodzaj oddziaływań, jakim powinno być poddawane nasze ciało, a ma do dyspozycji urządzenie z głowicami działającymi na zasadzie masażu próżniowego, szoku termalnego, diatermii rotacyjnej i stałej, a także poprzez HIFU, fototerapią lub kriolipolizę. Najczęściej w trakcie jednego zabiegu wykonuje się kilka rodzajów z tych działań. Maksymalizuje to efekty i sprawia, że terapia jest bardziej celowana. Czy jest to droga sprawa? Sprawdziliśmy ile kosztuje taki jednorazowy zabieg wyszczuplający w SiedlcachOkazuje się, że znacznie mniej niż korzystanie z izolowanych zabiegów – 400 zł. Mimo że trzeba odbyć serię co najmniej 4 spotkań, aby liczyć na duże efekty, to jednak nadal uważamy tę cenę za niską w porównaniu do tego, jak szybko i komfortowo poprawimy widocznie swój wygląd.

Przeczytaj również:  Rolety dzień noc czy plisy – wady i zalety obu rozwiązań

Podsumowanie

Zabiegi medycyny estetycznej są zdecydowanie mniej inwazyjnie niż skomplikowane operacje chirurgiczne, robi się je w seriach i jedynie pomagają nam kondycjonować ciało, zamiast inwazyjnie terroryzować je odsysaniem tłuszczu. Jednocześnie, mogą dawać bardzo dobre efekty odchudzające: na przykład, seria wyszczuplających sesji z lipolaserem może doprowadzić do zgubienia kilku centymetrów w obwodzie brzucha, a wszystko dzieje się właściwie bez wysiłku. Nie oznacza to oczywiście, że jedynym naszym staraniem o dobry wygląd powinny być zabiegi. Po wyjściu z kliniki medycyny estetycznej należy solidnie kontynuować zdrową, zbilansowaną dietę odchudzającą oraz dbać o aktywność fizyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *