Czy można dyskretnie zamontować klimatyzację
Ogolne

Czy można dyskretnie zamontować klimatyzację?

Dyskretny montaż klimatyzacji polega na wykonaniu instalacji w taki sposób, że wszystkie elementy są jak najmniej widoczne i nie wpływają na wygląd pomieszczenia. W efekcie większość części jest ukrytych za ścianami lub pod sufitem. Dodatkowo nowoczesne klimatyzatory mają coraz bardziej minimalistyczne wzornictwo, co pozwala na ich dyskretną integrację z wystrojem wnętrza.

Wszystko to sprawia, że możemy cieszyć się niezakłóconą estetyką pomieszczenia, wysokim komfortem użytkowania oraz minimalnym hałasem. Jakie typy klimatyzatorów zapewnią nam takie efekty?

Sposoby na dyskretny montaż klimatyzacji

Obecnie istnieje wiele sposobów na uzyskanie dyskretnej klimatyzacji w domu. Odpowiedni montaż sprawia, że wszystkie typowe elementy, w tym kanały powietrzne, grzejniki lub chłodnice są umieszczone w niewidocznych miejscach. Przewody chłodzące lub grzewcze mogą być ukryte w ścianach, a kanały powietrzne pod podłogą lub w suficie. Na jakie typy klimatyzacji warto się zatem zdecydować?

  • Systemy split – pozwalają one na zamontowanie jednostki zewnętrznej w miejscu, które będzie mniej widoczne, np. na dachu, elewacji budynku lub w ogrodzie. Jednostka wewnętrzna może być umieszczona z kolei na suficie lub ścianie, w taki sposób, aby nie rzucała się nadmiernie w oczy.
  • Klimatyzacja kanałowa – to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na tym, aby montaż klimatyzacji był dyskretny. Taki sposób pozwala na ukrycie jednostek wewnętrznych w sufitach lub podłogach. Powietrze jest przewodzone przez kanały wentylacyjne do poszczególnych pomieszczeń. Dzięki temu w żaden sposób nie zaburzamy estetyki wnętrza.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat klimatyzacji?

Należy wspomnieć, że jeśli montaż urządzeń ma zapewnić dyskretny efekt, konieczne jest odpowiednie przygotowanie projektu instalacji, który uwzględni minimalny wpływ na wygląd pomieszczenia. Z tego względu najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów i zająć się tematem jeszcze na etapie budowy domu. Doświadczone osoby pomogą wybrać odpowiednie rozwiązanie i zaprojektować całość w sposób, który będzie zadowalający dla domowników.

Przeczytaj również:  BHP w placówkach oświaty – dlaczego jest tak istotne?

Zapraszamy! Klimatech – montaż klimatyzacji zachodniopomorskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *