Ogolne

Jakie są najnowsze trendy wśród podpórek do kwiatów doniczkowych?

Najnowsze zdobycze techniki wspierają design, także w zakresie akcesoriów do uprawy roślin. Warto zastanowić się nad tym, jakie są najnowsze trendy wśród podpórek do kwiatów doniczkowych – aby nie przegapić czegoś interesującego. Odpowiednio dobrane podpórki do kwiatów pnących stanowią niezaprzeczalne wsparcie dla rośliny. Dzięki nim dobrze się rozwijają, tworząc coraz to większe i większe liście. Piękne kwiaty doniczkowe to radość właściciela, pochylmy się zatem nad najnowszymi trendami w zakresie akcesoriów.

Podpórki do kwiatów pnących z druku 3d

Wyjątkowo nowoczesnym rozwiązaniem są podpórki do kwiatów pnących wykonywane z pomocą technologii druku 3d. Drukarki budują podporę warstwę po warstwie, nakładając filament jak rękaw cukierniczy. Materiał z jakiego drukuje się podpórki do kwiatów pnących jest pochodzenia organicznego, więc w określonych warunkach ulega on biodegradacji. Jest bardzo wytrzymały, lekki i nie reaguje z wodą. Szczególnie ważne jest to jeśli podpórki do kwiatów pnących stosujemy w uprawie tradycyjnej lub hydroponicznej. Drukowane podpory nie wpływają na odczyn pożywki i nie gniją w ziemi. Są one jednocześnie bardzo estetyczne i występują w niezliczonej ilości kolorów oraz wzorów. Podpórki do kwiatów pnących zyskują nowe oblicze dzięki tej niespotykanej technologii.

Zobacz też: Na co pomaga grota solna?

Modułowe podpórki do kwiatów pnących

Bardzo precyzyjna technika druku 3d pozwala tworzyć misterne wzory i konstrukcje. Tak powstały modułowe podpórki do kwiatów pnących. Segmenty można dokładać w miarę wzrostu rośliny, a więc stopniowo budować jej wysokość. Kolejne moduły płaskiej podpórki do kwiatów pnących opierają się na specjalnych schodkach i łączą poprzez klipsy, co zapewnia wytrzymałość całej konstrukcji. Można mieszać między sobą różne dostępne wzory i kolory, tworząc wyjątkowe układanki. Podpórki do kwiatów pnących dzięki modułowości są jeszcze bardziej funkcjonalne i dopasowane do potrzeb roślin.

Przeczytaj również:  Czy żaluzje pionowe skutecznie chronią przed słońcem?

Zobacz też: Pomysły na prezent z papierowych zdjęć

Paliki do kwiatów pnących

Niektóre rośliny lubią bardzo wertykalne prowadzenie – z pomocą przychodzą więc paliki do kwiatów pnących. Wykonuje się je również w technologii druku 3d, wykorzystując płaskie panele oraz pręty z druku szklanego. Takie podpórki do kwiatów pnących  to połączenie estetyki i wytrzymałości. Poprzez zastosowanie stałych segmentów, są one również modułowe. Umożliwiając więc rozbudowę podpórki do kwiatów pnących! Palik wbijany jest w podłoże poprzez 3 pręty podstawy i zamykany od góry specjalnym kapslem. Rośliny wrastają w ażurowe ścianki takiej podpórki do kwiatów pnących. Otwory umożliwiają także mocowanie poprzez rzepy, sznurek oraz drucik. Takie rozwiązanie to absolutnie najnowsze, ale i coraz popularniejszy trend wśród podpórek do kwiatów doniczkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *