Ograniczenie hałasu w salonie
Ogolne

Ograniczenie hałasu w salonie – jakie okna do tego wybrać?

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym mieszkaniu lub domu. Stanowi centrum życia rodzinnego oraz towarzyskiego. Z tego względu jego wystrój oraz wszystkie elementy, które się w nim znajdują powinny być odpowiednio przemyślane. Szczególnie istotne są okna.

Powinny być one dopasowane nie tylko do położeniu budynku, potrzeb użytkowników, ale również ogólnej estetyki. Ponadto powinny wyróżniać się dobrą izolacją akustyczną. Dzięki temu uda się zminimalizować hałasy dobiegające z zewnątrz. Każdy salon okien ma w swojej ofercie produkty o odpowiednio wysokim współczynniku izolacyjności akustycznej. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jakie okna do salonu?

Wybór odpowiednich okien do salonu ma bardzo duży wpływ na jakość wypoczynku. Im mniej hałasu będzie dobiegać z zewnątrz, tym bardziej komfortowe będzie przebywanie w pomieszczeniu. Na jakie kwestie należy zatem zwrócić uwagę?

  • Pierwszym krokiem jest porównanie współczynnika izolacyjności akustycznej (tzw. Rw) w oknach, które nas interesują. Im wyższy współczynnik, tym lepiej okna będą izolować pomieszczenie od hałasu z zewnątrz. Współczynnik dotyczy grubości szyby, jej budowy, a także zastosowanych uszczelek.
  • Kolejnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę jest konstrukcja okna. Im grubsze szyby i ramy, tym lepsza izolacja akustyczna. Salon okien może zaproponować nam modele wykonane z profili PCV lub aluminiowych, które dodatkowo zapewniają dobrą izolację termiczną.
  • Jeszcze lepszy efekt uzyskamy jeśli zdecydujemy się na okna z podwójnymi lub potrójnymi szybami. Są one wyposażone dodatkową przegrodę, która skutecznie tłumi dźwięki.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając okna?

Oprócz wyżej wymienionych kwestii, warto też przyjrzeć się detalom, w tym uszczelkom. Im lepsza będzie ich jakość, tym lepsza izolacja akustyczna. Dobrze sprawdzają się zwłaszcza uszczelki wykonane z miękkiego materiału, takiego jak silikon lub guma, bowiem są skuteczne w redukcji hałasu. Jeśli okna z salonu wychodzą na bardzo ruchliwą drogę można też rozważyć zastosowanie rolet zewnętrznych.

Przeczytaj również:  Lustrzany labirynt - doskonała rozrywka dla całej rodziny

Wybierz swoje wymarzone okna! Zapraszamy: Eko-Okna Dudziak – salon okien Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *