Wosk zapachowy do kominka
Ogolne

Wosk zapachowy do kominka – czy warto go kupować?

Wosk zapachowy to wosk roślinny albo mineralny z dodatkiem naturalnych olejków eterycznych. Umieszcza się go w dedykowanym kominku do aromaterapii i po rozpuszczeniu zaczyna on uwalniać zapach w całym pomieszczeniu. Po upływie określonego czas traci jednak swoje walory aromatyczne i przychodzi czas na jego wymianę na nowy. Woski zapachowe są bardzo proste w użytkowaniu i nie wymagają do tego celu żadnych skomplikowanych akcesoriów. Wystarczy kominek i świeczka tealight. Czy jednak warto wydawać pieniądze na woski zapachowe?

Jakie są rodzaje wosków zapachowych na rynku?

Istnieje wiele różnych rodzajów wosków zapachowych, w zależności od składu chemicznego i sposobu produkcji. Oto kilka najpopularniejszych rodzajów:

– Woski naturalne – wykonane z naturalnych składników, takich jak wosk pszczeli, sojowy lub palmowy.
– Woski syntetyczne – wykonane z syntetycznych składników chemicznych, które są wytwarzane w laboratoriach.
– Woski z olejkami eterycznymi – zawierają naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin, takie jak lawenda, mięta pieprzowa czy cytryna.
– Woski z olejkami zapachowymi – zawierają zapachy syntetyczne, które są wytwarzane w laboratoriach, takie jak wanilia, cynamon czy jabłko.
– Woski sojowe – wykonane z naturalnego wosku sojowego, który jest bezpieczny dla środowiska i może być łatwo recyklingowany.
– Woski palmowe – wykonane z naturalnego wosku palmowego, który jest trwały i wytrzymały.
– Woski pszczele – wykonane z naturalnego wosku pszczelowego, który jest bardzo trwały i ma przyjemny zapach miodu.

Istnieje wiele innych rodzajów wosków zapachowych, a wybór zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb danej osoby.

Szeroka oferta naturalnych wosków zapachowych do kominka dostępna jest na https://www.md-candle.pl/kategoria-produktu/woski-kominkowe/

Jak używać wosków zapachowych?

Użytkowanie wosków zapachowych jest niezwykle proste. Wybraną ilość wosku umieszcza się w dedykowanych kominkach zapachowych. Na dole akcesorium znajduje się specjalne miejsce, aby włożyć do niego świeczkę typu tealight. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie bezzapachowej, ponieważ nie wpłynie ona wtedy na zapach wydzielany przez kostki wosku. Wosk pod wpływem ciepła z podgrzewacza rozpuszcza się i uwalnia zapach. Po chwili z wosku zacznie wydzielać się piękny aromat. Jak sprawić, aby zapach był bardziej lub mniej intensywny? To proste! Wystarczy połamać więcej lub mniej kostek zapachowych. Standardowo większość osób pali woski zapachowe jednorazowo około 4 godzin, gdyż na tyle starczy dobrej jakości tealight. Jeśli jednak pali się on krócej lub jest to niewystarczający czas, warto wybrać podgrzewacze o wydłużonym czasie palenia. 

Przeczytaj również:  Executive search – czym jest i kiedy warto stosować ten model rekrutacji?

Jak usunąć wosk zapachowy z kominka?

Można do tego celu wykorzystać kilka różnych sposobów. Pierwszy i najbardziej popularny to wygaszenie podgrzewacza i odczekanie chwili, aż wosk zapachowy zacznie zastygać w kominku. Gdy będzie on ciepły, lekko zastygnięty, usunąć go można ręką albo papierowym ręcznikiem. Co istotne kominek również powinien być dokładnie czyszczony przy każdej zmianie zapachu. Innym sposobem jest włożenie kominka do zamrażarki, dzięki czemu wosk będzie łatwiejszy do usunięcia. Co ważne, nie każdy kominek się do tego nadaje. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *