wsparcie koordynatorów opiekunek zatrudnionych
Ogolne

Na czym polega wsparcie koordynatorów opiekunek zatrudnionych w Niemczech?

Zatrudnienie jako opiekunka seniora w Niemczech przez agencje ma wiele plusów. Ten główny to praca w oparciu o umowę oraz ubezpieczenie. Kolejnym, który często wymieniają opiekunki, jest wsparcie polskiego koordynatora. Na czym ono polega i kiedy warto z niego skorzystać?

Co zyskujesz, szukając pracy opiekunki seniora przez agencję?

Zatrudnienie przez agencje pośrednictwa pracy to przede wszystkim bezpieczeństwo. Legalna umowa jest gwarancją dobrych warunków zatrudnienia, pensji wypłaconej na czas, ubezpieczenia. Agencje proponują jednak o wiele więcej niż tylko umowę. Wiele z nich dla swoich opiekunek organizuje kursy językowe lub doskonalenia zawodowego. Wiedząc też jak trudna jest opieka w Niemczech nad seniorem felizajob.pl swoim pracownikom proponuje stałe wsparcie polskich koordynatorów.

Jakie są zadania koordynatora wspomagającego opiekuna seniora w Niemczech?

Praca koordynatora zaczyna się już od samego początku współpracy na linii agencja- opiekunka. Jego pierwszym zadaniem jest przekazanie podstawowych informacji o zleceniu, a więc o: stanie zdrowia podopiecznego, jego wymaganiach i potrzebach, warunkach mieszkalnych itp.

Praca koordynatora nie kończy się wraz z wyjazdem opiekunki do Niemiec, a trwa przez cały okres zlecenia. Opiekunka ze swoim koordynatorem może komunikować się telefonicznie lub mailowo niemal przez całą dobę – również w święta i weekendy.

W czym może pomóc koordynator?

Rolą koordynatora jest upewnienie się, że zlecenie przebiega prawidłowo, a opiekunka jest zadowolona z warunków panujących w domu podopiecznego. Pierwszego telefonu od koordynatora opiekunki mogą więc spodziewać się już kilka dni po przyjeździe, a nawet w dniu dotarcia do seniora. Koordynator służy też wsparciem w kłopotliwych sytuacjach jak np. pogarszający się stan zdrowia seniora, konieczność wcześniejszego powrotu opiekunki do Polski, trudności z porozumiewaniem się z rodziną podopiecznego. Opiekunka po pomoc może zwrócić się również w kwestiach związanych z ubezpieczeniem, referencjami, transportem.

Czy każda agencja zapewnia koordynatora?

Dzięki Koordynatorowi praca opiekunki jest łatwiejsza, a rozwiązywanie problemów napotkanych w pracy, szybsze. Szukając agencji, z którą chce się podjąć współprace, warto więc zorientować się, czy oferuje ona takie wsparcie i na jakich zasadach. Profesjonalni pośrednicy pracy za pomoc nie pobierają wynagrodzenia, a dodatkowo oferują możliwość kontaktu przez cały czas trwania zlecenia, a także po nim.

Przeczytaj również:  Zmiana zawodu po 40 – jakie masz możliwości?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *