Problem zakupu odpowiednich butów na zimę dla dziecka często spędza rodzicom sen z powiek. Warto dowiedzieć się, jaki materiał jest najlepszy, jeśli chodzi o zimowe buty chłopięce, a także – na jaki fason najlepiej się zdecydować. Nie bez znaczenia jest również grubość podeszwy, bowiem to właśnie ona jest jedynym elementem, który izoluje delikatną stopę dziecka od zimnego podłoża.
Buty zimowe chłopięce – z jakiego materiału powinny być wykonane?
Pomimo tego że w zimowych butach chłopięcych główną rolę odgrywa odpowiednia wyściółka, to jednak nie bez znaczenia jest również materiał zewnętrzny. Za najtrwalszy surowiec, doskonale chroniący przed zimnem, uznawana jest naturalna skóra. Jeśli zostanie ona odpowiednio zaimpregnowana, nie tylko ochroni but przed śniegiem i deszczem, ale również pozwala dziecięcej stopie oddychać.
Alternatywą dla skóry naturalnej może być wysoko jakościowy zamsz, który także charakteryzuje się bardzo wysoką trwałością. Jedynym jego minusem jest fakt, że dość trudno utrzymać go w czystości. Osoby, które często spędzają z dzieckiem aktywny czas na zewnątrz, powinny wybrać buty zimowe chłopięce uzupełnione o dodatkową membranę, która zapewnia stopie wentylację, a także chroni ją przed zimnem i przemakaniem.
Jaka podeszwa jest najlepsza w zimowych butach dziecięcych?
Aby podeszwa odpowiednio chroniła dziecięcą stopę przed zimnem, powinna mieć grubość co najmniej 15 mm. Nie bez znaczenia jest również materiał, z którego została wykonana. Zimą najlepiej sprawdza się guma i kauczuk. Są to materiały, które gwarantują maluchowi bezpieczeństwo, ponieważ charakteryzują się dobrą przyczepnością do podłoża. Dodatkową stabilizację zapewni również wycięty bieżnik podeszwy, który jest standardem w obuwiu zimowym.
Na jakie ocieplenie butów zimowych się zdecydować?
Osoby, które chcą kupić dziecku trwałe i ciepłe buty na zimę, powinny zwrócić uwagę na ocieplenie danego modelu. Trzeba pamiętać o tym, że w dużej ilości obuwia dziecięcego kożuch lub futerko pojawiają się jedynie na cholewce i języku buta– wewnątrz niego wcale ich jednak nie ma. W takiej sytuacji pełnią wyłącznie dekoracyjną rolę. Wyściółka w butach dziecięcych na zimę powinna być wykonana z naturalnych surowców, takich jak futro, wełna owcza czy skóra jagnięca. Są to materiały, które chronią stopy przed przemarzaniem, a jednocześnie zapewniają im optymalną temperaturę. Dobrze sprawdzają się także filcowe wkładki, które jednak mogą okazać się niewystarczające podczas największych mrozów. Jeśli dane obuwie nie posiada ocieplenia, zawsze można dokupić do niego specjalne wkładki wykonane z naturalnych materiałów pochodzenia zwierzęcego.
Podsumowując, wybór idealnych butów dziecięcych na zimę wcale nie jest tak łatwym zadaniem, jakby mogło się wydawać. Wybór jednego modelu spośród setek dostępnych w sklepach stanowi dla większości rodziców spore wyzwanie. Na szczęście szeroka gama dostępnych produktów gwarantuje, że każdy znajdzie obuwie, które będzie odpowiadać jego oczekiwaniom i możliwościom finansowym.
.