Jak zrezygnować z Netflixa
Poradniki

Jak zrezygnować z Netflixa? Jak anulować subskrypcje i usunąć konto w Netflixe? Rezygnacja z Netflix

Platformy streamingowe w ostatnich latach stały się potężną konkurencją dla tradycyjnej telewizji. Użytkownicy mają samodzielnie wybierać filmy i nie są zobowiązani żadną umową długoterminową. Dodatkowo serwisy VOD nie posiadają obecnie reklam, co znacząco podwyższa komfort oglądania filmów i seriali. W artykule przedstawimy krok po kroku jak zrezygnować z członkostwa w subskrypcji Netflix.

Jak zrezygnować z Netflix na komputerze?

W każdym miesiącu na początku okresu rozliczeniowego Netflix pobiera opłatę zgodnie z wybranym przez siebie pakietem. Usługa nie jest określona terminem ważności i jeśli nie anulujemy subskrypcji, pieniądze z konta będą pobierane co miesiąc. Jeśli nie chcemy dłużej korzystać z tej platformy musimy anulować abonament. Warto zaznaczyć, że Netflix przetrzymuje historie konta przez 10 miesięcy od momentu rezygnacji, więc w przyszłości możemy wrócić do ponownego oglądania w serwisie. Aby zrezygnować z Netflixa i anulować subskrypcje na komputerze należy:

  1. Wchodzimy na stronę https://www.netflix.com
  2. Logujemy się na swoje konto
  3. Klikamy awatar znajdujący się w prawym górnym roku i przechodzimy do sekcji „Konto”
  4. Naciskamy „Anuluj członkostwo”

Netflix zaproponuje zmianę planu lub rezygnacje z członkostwa. Wybieramy oczywiście opcję drugą. Zmiana planu oznacza zmniejszenie kwoty podczas comiesięcznego rozliczenia oraz zmianę warunków korzystania z serwisu. Przy wyborze zrezygnowania z subskrybcji podajemy powód swojej decyzji oraz zatwierdzamy.

Zobacz: Jak zrobić udane zdjęcie z lustrem?

Jak anulować subskrypcję na smartfonie, tablecie i telewizorze?

Na urządzeniach mobilnych oraz telewizji proces rezygnacji z subskrybcji wygląda praktycznie tak samo. Aby zrezygnować z subskrybcji konta należy:

  • Odpalamy aplikację Netflixa
  • Logujemy się na swoje konto
  • Wybieramy swój awatar
  • Wybieramy opcję „Konto”
  • Naciskamy „Anuluj członkostwo”

Serwis przekieruje nas na stronę internetową, która wygląda dokładnie tak samo jak podczas rezygnacji na komputerze. Podajemy powód naszej rezygnacji i potwierdzamy decyzje.

Warto zaznaczyć, że zrezygnowanie z subskrybcji Netflixa nie stanowi żadnej podstawy do zwrotów kosztów za wcześniejsze okresy rozliczeniowe.

Przeczytaj również:  Zarządzanie zapasami w placówkach medycznych: Rola hurtowni medycznych

Jak zrezygnować z Netflixa i anulować okres próbny?

Proces rezygnacji z okresu próbnego odbywa się w taki sam sposób, co dla stałych klientów. Należy pamiętać o tym, że trzeba to zrobić przed końcem okresu rozliczeniowego, w innym wypadku serwis pobierze należną mu kwotę za wybrany pakiet. Cykl rozliczeniowy w serwisie nie jest taki sam dla każdego użytkownika, serwis uzależnia go od daty rozpoczęcia okresu próbnego.

Czy rezygnacja z członkostwa Netflix może być w każdej chwili?

W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. Jednak należy pamiętać o tym, że pakiet będzie aktywny do końca okresu rozliczeniowego. Nadal istnieje możliwość korzystania z konta w serwisie. Warto to jednak zrobić, jeśli nie planujemy przedłużać pakietu.

Czy anulowanie subskrypcji łączy się z usunięciem konta na Netflix?

Anulowanie członkostwa oraz usunięcie konta w serwisie to dwie odrębne kwestie. W pierwszym przypadku, gdy anulujemy subskrybcję, konto nadal pozostanie w serwisie. Istnieje możliwość w każdej chwili, aby do niego wrócić. Dane odnośnie historii obejrzanych seriali i filmów pozostaną przez 10 kolejnych miesięcy.

Jak sprawdzić kiedy mam okres rozliczeniowy subskrypcji Netflixa?

Informacje odnośnie bieżącego okresu rozliczeniowego znajdują się na platformie Netflix. Aby sprawdzić tą informacje, należy przejść do ustawień konta, dane znajdują się w sekcji „Członkostwo i rozliczenia”. Netflix umożliwia wybranie nowego dnia rozliczenia, opcja ta jest dostępna w „Zmień dzień rozliczenia”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *