Jak robic zdjecia
Ogolne

Jak zrobić udane zdjęcie z lustrem?

W ostatnim czasie niezwykle popularne stały się zdjęcia przedstawiające postać odbitą w lustrze. Z łatwością można to zauważyć, przeglądając Internet, a w szczególności media społecznościowe. Dlatego też, jeśli chcemy zrobić interesujący portret, który będzie przykuwał uwagę odbiorców, to warto do tego celu wykorzystać właśnie lustro. 

Jak zrobić ciekawe zdjęcie portretowe w lustrze?

Nawet najprostsze lustro może przenieść nasze ujęcia na wyższy poziom, ponieważ odbijając światło z otoczenia, tworzy intrygujące obiekty, które doskonale prezentują się na tego rodzaju obrazie i dodają szczególnego charakteru naszemu portretowi. Jednak to, jak zdecydujemy się ich użyć, zależy całkowicie od naszego twórczego procesu myślowego. Jeśli więc zamierzamy zrobić zdjęcia koncepcyjne i wykonać tego typu sesję, to musimy przeznaczyć na to trochę więcej czasu i wykazać się cierpliwością.

Fotografia portretowa ma tendencję do skupiania się na osobach przed obiektywem. W takich przypadkach zwykle fotograf bywa niewidoczny. Jednak, jeśli zamierzamy wykonać wspólny portret, to właśnie lustrzana fotografia jest wyjątkiem od tej reguły, ponieważ można w niej uchwycić zarówno siebie, jak i modela w lustrze. Ta technika zdecydowanie dodaje głębi kreatywnym autoportretom i pomaga wizualnie powiększyć przestrzeń na zdjęciu lub wypełnić puste miejsca w kompozycji. Należy jednak pamiętać, aby stosować tę technikę oszczędnie. Im częściej jej użyjemy, tym bardziej nieoryginalne będą nasze koncepcje. Aby wykazać się jeszcze większą kreatywnością, możemy także spróbować stworzyć portret z potłuczonymi lustrami.

Ciekawe ujęcia, odbite w lustrze można także wykonać, spacerując po mieście. Istnieje wiele ciekawych miejsc na zewnątrz, które można sfotografować, wykorzystując lustro. Dużego lub małego lustra można użyć do sfotografowania wybranej części ciała modelki, oraz odzwierciedlenia pięknego miejsca, a także możemy z powodzeniem wykorzystać je do doskonalenia umiejętności fotografowania krajobrazów. Warto więc zabierać w plener poręczne, małe lusterko, które świetnie nadaje się do robienia niebanalnych zdjęć.

Przeczytaj również:  Dlaczego warto inwestować w pojazdy elektryczne?

Wybierając się w epicką podróż, z pewnością mamy zamiar przywieźć z niej zapierające dech w piersiach wspomnienia i oczywiście zdjęcia. Dlatego też możemy np. zarejestrować  naszą drogę i wykonać ujęcia w samochodowym lusterku. Do tego celu możemy użyć lusterka bocznego lub wstecznego, wcześniej ustawiając ostrość na modelu. Należy jednak zadbać o to, aby widoczne było również tło. Ta technika dodaje objętości zdjęciu i stwarza poczucie ruchu, tym samym oddając ducha przygody.

Jeśli chodzi o autoportret ze zdjęciem w lustrze, to takie lustrzane selfie stały się tak popularne, że aż przestały być interesujące. Nie oznacza to jednak, że musimy z nich całkiem rezygnować. Jednak wykonując je, nie należy się skupiać wyłącznie na sobie. Aby stworzyć niepowtarzalną atmosferę, powinniśmy włączyć w naszą kompozycję również obiekty obok lustra. Przykładowe zdjęcia wykonane w sypialni przekazują miły i przytulny klimat. Dlatego też takie obrazy budzą przyjemne uczucia u odbiorców.

Bardzo kreatywne mogą także być abstrakcyjne portrety, które możemy zrobić przy użyciu małego lusterka. Takie zdjęcia bywają naprawdę niezwykłe, jasne i wyraźne. Małe lusterka przydają się również do tworzenia obrazów, które podkreślają tylko jedną część twarzy modelki. Aby poeksperymentować z tym efektem, można wykorzystać zwykłą puderniczkę, lub małe lusterko kosmetyczne. Pryzmat pomoże nieco zniekształcić obraz, więc aby uzyskać wyraźne wyniki, powinniśmy skupić się i wykazać ostrożnością.

Jeśli udało się nam zrobić ciekawą, lustrzaną sesję, to warto określić formaty i zdecydować się na wywołanie zdjęć w sprawdzonym fotolabie. Dzięki temu będziemy mogli stworzyć niepowtarzalną ekspozycję na swojej ścianie. Taka wyjątkowa fotografia to również niebanalny pomysł na ciekawy prezent dla bliskiej osoby. Pięknym sposób na wyeksponowanie lustrzanych zdjęć jest także fotokalendarz, z którego pod koniec roku ostrożnie odetniemy zbędne elementy i zdobędziemy wspaniały album ze zdjęciami :).

Przeczytaj również:  Wygląd strony a jej użyteczność - jak pogodzić jedno z drugim?

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *