jak zrobic cegłe w minecraft
Poradniki

Jak zrobić cegłę w Minecraft?

Klocki zostały wprowadzone do blokowego świata Minecrafta już w 2009 roku, a konkretnie w ramach ogromnej aktualizacji 0.9.0. Cegły mają dwa rzeczywiste zastosowania w obecnym stanie gry, które polegają na wytwarzaniu klocków lub doniczek na kwiaty.

Bloki z cegły są estetycznie unikalnym blokiem do gry i są powszechnie używane podczas budowania czegoś, co naśladuje nowoczesny styl. Ten przewodnik wyjaśnia dokładnie, w jaki sposób można wytwarzać cegły i bloki w grze, w tym jak zdobyć wszystkie zasoby wymagane w procesie tworzenia.

Przedmioty potrzebne do wykonania cegieł:

Aby wykonać cegły, będziesz potrzebować:

Glina
Dostęp do pieca
Niektóre paliwo do pieca

Bloki gliniane można powszechnie znaleźć na dnie rzek, jezior i bagien. Te gliniane bloki będą musiały zostać złamane, aby upuścić glinę, możesz użyć dowolnej łopaty, aby szybciej rozbić gliniane bloki.

Jeśli do tej pory nie stworzyłeś pieca w swojej przygodzie z Minecraftem lub nie masz pewności, jak to zrobić, zapoznaj się z tym przewodnikiem.

Jak zrobić cegły w Minecrafcie?

Aby zrobić cegły, umieść glinianą kulkę w górnej komórce w GUI pieca. Następnie napełnij dolną komórkę wybranym przez siebie paliwem, takim jak węgiel, drewno itp. Poczekaj, aż strzałka pośrodku się wypełni. Teraz, gdy klocek jest już zrobiony, po prostu kliknij na klocek i przeciągnij go do swojego ekwipunku.

Przewodnik krok po kroku:

Oto przewodnik obrazkowy krok po kroku, który musisz wykonać, aby zrobić cegły w Minecraft:

Krok 1: Wejdź w interakcję z dowolnym piecem, aby otworzyć menu pieca, powinno wyglądać tak:

Krok 2: Umieść glinę w górnym gnieździe i jakiś rodzaj paliwa do pieca w dolnym gnieździe. Jako paliwo do pieca można użyć dowolnego rodzaju wiadra z drewna, węgla lub lawy.

Krok 3: Poczekaj, aż strzałka w pełni się rozwinie i stanie się całkowicie biała. Następnie należy wygenerować cegłę po prawej stronie otworu pieca, jak pokazano.

Przeczytaj również:  Jak sprawdzić swoje MMR w League of Legends?

Krok 4: Udało Ci się stworzyć cegłę! Teraz po prostu przeciągnij cegłę z gniazda pieca do własnego ekwipunku.

Jak zrobić klocki z cegły w Minecrafcie?

Teraz, gdy masz już cegły, możesz z łatwością tworzyć klocki. Wszystko, co musisz zrobić, to połączyć 4 klocki w menu tworzenia ekwipunku 2×2 w następujący sposób:

Wydaj polecenie dla cegieł w Minecrafcie:

Jeśli grasz w trybie kreatywnym lub masz włączone kody, możesz użyć polecenia /give @p minecraft:brick 64, aby dać sobie klocki.

Podsumowanie

Można argumentować, że cegły w obecnym stanie gry Minecraft są bardzo ograniczone pod względem użyteczności, jednak bloki z cegły nadal są świetnym sposobem na dodanie piskliwie czystego wyglądu do dowolnego z potencjalnych projektów budowlanych. Fakt, że klocki są tak tanie i łatwe do wykonania, sprawia również, że jest to fantastyczny podstawowy element konstrukcyjny dla początkujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *