Jak rozpalić ognisko w Minecraft
Poradniki

Jak rozpalić ognisko w Minecraft?

Ognisko zostało wprowadzone do Minecrafta w aktualizacji Village and Pillage. Ognisko jest uważane za jedną z najbardziej niesamowitych i użytecznych funkcji w Minecrafcie.

Chociaż istnieje ono naturalnie w niektórych wioskach, możesz je stworzyć nawet na początkowym poziomie gry.

Wszystko, co musisz zrobić, to zdobyć niektóre z wymaganych materiałów, a następnie połączyć je razem i będziesz mógł stworzyć ognisko w Minecraft.

Pełny proces tworzenia ogniska zostanie wyjaśniony w dalszej części artykułu. Przeczytaj go i dowiedz się jak zrobić ognisko w Minecraft!

Ognisko w Minecraft – poco?

Ognisko to super fajna rzecz, która ma wiele zastosowań. Możesz w pełni z niego skorzystać i wykorzystać go w pełni, aby wzbogacić swoją grę jako doświadczenie.

Wydaje się więc, że podstawową motywacją stojącą za tą niesamowitą funkcją jest zapewnienie graczom kilku naprawdę przydatnych i fajnych funkcji, które mogą być bardzo dobrze wykorzystane w grze.

Jedną z funkcji jest to, że można używać go do gotowania jedzenia. Możesz zrozumieć, że czasami gotowanie jedzenia staje się gorączkowym zadaniem.

Musisz się męczyć, aby ugotować jedzenie, ale w przypadku ogniska możesz gotować nawet bez paliwa.

Czyż to nie wspaniałe!

Wystarczy, że zdecydujesz, jakie produkty żywnościowe chcesz mieć, maksymalnie cztery, a następnie klikniesz je prawym przyciskiem myszy. Te surowe potrawy automatycznie pojawią się wokół ogniska i będą gotowe do gotowania!

Gotowanie trwa około 30 minut, a Ty możesz cieszyć się ugotowanym jedzeniem!

Co więcej, ognisko to świetny sposób, aby oświetlić sobie drogę. Oznacza to, że możesz korzystać z ogniska, gdy jest ciemno, a ono rozświetli Twoją okolicę i będziesz mógł widzieć wszystko wyraźnie.

Światło, jakie daje, ma zazwyczaj 15 stopni i co najważniejsze, może zmiękczyć śnieg do około trzech bloków wokół ogniska.

Ognisko można wykorzystać również jako sposób na dawanie sygnałów. Jak wiadomo, ogniska wytwarzają dużo dymu.

Przeczytaj również:  Jakie panele podogowe wybrać?

A jakie jest lepsze wykorzystanie tego dymu niż użycie go jako sygnału? Możesz go wykorzystać, aby wrócić do domu.

Zazwyczaj dym unosi się na wysokość około dziesięciu przecznic, ale gdy użyjesz go na beli siana, dym wzniesie się na wysokość około 24 przecznic, a to już jest ogień sygnałowy! Ponadto, możesz ukryć się w ciemności po prostu zdmuchując ognisko, ponieważ przestanie ono wytwarzać dym i nikt cię nie zauważy.

Zobacz też: Kody do the forest

Jak zdobyć miód w Minecrafcie przez ognisko?

Kolejną niesamowitą rzeczą, którą możesz wypróbować używając ogniska jest zdobycie dużej ilości miodu! Ta funkcja ogniska została wprowadzona do Minecrafta w aktualizacji Buzzy bees.

Tak więc, aby zdobyć miód, wszystko co musisz zrobić, to umieścić ognisko pod gniazdem pszczół i pozwoli ci ono zebrać miód lub nektar.

Niesamowitą rzeczą jest to, że możesz wykonać wszystkie te wyczyny bez ryzyka bycia zaatakowanym przez mieszkańców ula, ponieważ wiemy, że nasze dobre samopoczucie jest priorytetem w Minecrafcie!

Tak więc, jest to obowiązkowa funkcja ogniska. Jako całość, posiadanie ogniska może być o wiele bardziej użyteczne, jeśli wiesz jak i gdzie go używać!

Tak więc, jeśli zastanawiasz się jak rozpalić ognisko w Minecrafcie, to po prostu przejrzyj ten artykuł. Zebraliśmy wszystkie podstawowe informacje, które będą potrzebne do rozpalenia ogniska. Więc po prostu czytaj i stosuj uważnie.

Na jakich konsolach można rozpalić ognisko w Minecrafcie?

Istnieje wiele platform i wersji Minecrafta, wiele z nich jest odpowiednich do wykorzystania funkcji ogniska, jednak są też takie, które nie pozwalają na to.

Tak więc obsługiwane platformy i wersje Minecrafta, na których dostępne jest ognisko, to Java Edition (PC i Mac), Pocket Edition (PE), Xbox One, PS4, Nintendo Switch, Windows 10 i edycja edukacyjna.

Przeczytaj również:  Zarządzanie zapasami w placówkach medycznych: Rola hurtowni medycznych

Z drugiej strony, nieobsługiwane platformy to Xbox 360, PS3 i Wii U.

Zobacz też: Lama minecraft

Potrzebne składniki do stworzenia ogniska Minecraft

Do stworzenia ogniska potrzeba kilku prostych i łatwych do znalezienia składników. Są to między innymi:

  • 1 Węgiel drzewny lub kamienny,
  • 3 patyki,
  • 3 deski drewna lub 3 kłody.

Jak rozpalić ognisko w Minecrafcie? (Metody)

Jak rozpalić ognisko w Minecraft?

Jeśli zastanawiałeś się jak rozpalić ognisko w Minecrafcie, cóż, oto jest. To tylko trzy proste kroki.

Bardzo łatwy i krótki sposób, a na końcu będziesz mógł stworzyć swoje ognisko. Wykonaj więc dokładnie podane kroki.

Zobacz też: Komenda na pominięcie rozgrywki

Krok 1 – Przejście do menu craftingu

Po pierwsze, musisz udać się do menu craftingu i otworzyć je. Aby stworzyć ognisko, potrzebujesz stołu do craftingu o wymiarach 3×3, na którym później umieścisz składniki.

Krok 2 – Umieszczanie składników w stole do craftingu

Teraz nadszedł czas na umieszczenie wymaganych składników w stole do craftingu 3×3, jeden po drugim. Musisz być dokładny podczas umieszczania składników, w przeciwnym razie nie będziesz w stanie rozpalić ogniska.

Zacznijmy od węgla drzewnego. W tym przepisie potrzebujesz 1 węgiel drzewny. Umieść go w środkowej szczelinie stołu do craftingu.

Następnie umieśćmy patyczki. Weź jeden patyczek i umieść go w środkowej szczelinie pierwszego rzędu, a następnie przejdź do drugiego rzędu i umieść jeden patyczek w pierwszej szczelinie, a drugi w trzeciej szczelinie tego rzędu.

Oznacza to, że jeden patyczek będzie po prawej, a drugi po lewej stronie węgla. Teraz, gdy umieściłeś już wszystkie 3 patyczki, nadszedł czas na umieszczenie drewna lub kłód na ich miejscach.

Weź 3 drewna lub kłody i umieść je we wszystkich 3 szczelinach w trzecim rzędzie stołu do craftingu. W końcu umieściłeś wszystkie składniki w wyznaczonych miejscach, a w rezultacie będziesz mógł zobaczyć ognisko w powstałym slocie.

Krok 3 – Przeciągnięcie ogniska do ekwipunku

Teraz, gdy udało Ci się stworzyć ognisko, będzie ono widoczne w powstałym slocie. Wszystko, co musisz zrobić, to przeciągnąć je do swojego ekwipunku, aby móc z niego korzystać w przyszłości.

Przeczytaj również:  Komenda na zmianę ręki CS:GO - poradnik jak zmienić ręke w CS GO

Możesz go używać, kiedy tylko chcesz, na wiele niesamowitych sposobów.

Komendy ogniska Minecraft

Innym sposobem, aby dostać swoje ręce na ognisko jest wpisanie niektórych komend w Minecraft. Chociaż jest to zły sposób, kto nie oszukuje? Cheaty sprawiają, że gra staje się jeszcze bardziej zabawna i interesująca.

Tak więc, jeśli chcesz wykorzystać ten skrót do zdobycia ogniska, to zastosuj komendy ogniska.

Niektóre z platform i wersji Minecrafta pozwalają na użycie komendy ogniska, a niektóre nie.

Obsługiwane platformy to Java Edition (PC / Mac), Education Edition, Pocket Edition (PE), Windows 10 Edition, Nintendo Switch i Xbox One.

Na tych platformach możesz swobodnie korzystać z poleceń ogniska.

Przede wszystkim należy przejść do okna czatu, a następnie wpisać odpowiednią komendę ogniska, dotyczącą posiadanej wersji.

Ponadto, zaleca się włączenie cheatów.

Jeśli chodzi o wersję Java Edition, możesz wpisać następującą komendę campfire.

/give @p campfire 1

W przypadku wszystkich innych platform należy wpisać i wykonać następujące polecenie campfire.

/give @p campfire 1 0

Podsumowanie

Campfire jest niesamowitą funkcją w Minecrafcie. Kiedy już ją stworzysz lub zdobędziesz w jakikolwiek sposób, ułatwi ci ona życie w Minecrafcie. Możesz z nim zrobić wiele różnych zabawnych i użytecznych rzeczy.

Może być wykorzystany do gotowania jedzenia, jest świetnym źródłem światła, dym, który wytwarza może być użyty jako sygnał, a najbardziej mniam mniam jest do zbierania miodu bez bycia użądlonym przez te wredne pszczoły.

Warto więc jak najszybciej zająć się ogniskiem. Jestem pewien, że nie chcesz przegapić tych niesamowitych udogodnień, które ono oferuje.

Spróbujcie więc i wykorzystajcie je w pełni. Mam nadzieję, że będziesz się świetnie bawić, korzystając z tego niesamowitego urządzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *