trójzab minecaft
Poradniki

Trójząb Minecraft. Jak zrobić Trójząb w Minecraft?

Trójząb Minecraft – co to jest?

Trójząb Minecraft był w Minecraft Java Edition od czasu aktualizacji Aquatic (Java Edition 1.13) jako rzadki drop z Utopców. Trójząb jest z pewnością jedną z najlepszych broni Minecrafta, ponieważ nie tylko może być używany w walce w zwarciu i na dystans, ale nawet jego niezaczarowana forma może wystrzelić więcej niż diamentowy miecz, chociaż jego prędkość ataku jest nieco niższa. Dodatkowo, jeśli pracujesz nad swoim celem, możesz rzucić trójząb w odległości do 80 bloków.

Co ciekawe, nie możesz stworzyć trójzęb Minecraft, więc tak naprawdę nie znajdziesz przepisu na tę podwodną broń. Zamiast tego musisz złapać jeden z tych z zimnych, martwych, przemoczonych dłoni utopionego moba, jednego z nowych zombie wprowadzonych w aktualizacji Aquatic.

Fakt, że trójząb z Minecrafta to kropla mafii i jest tak potężny jak diamentowy miecz, czyni go doskonałą bronią na początku przygody z Minecraftem, pod warunkiem, że jesteś wystarczająco silny, aby pokonać Utopca. Poniżej pokażemy, jak zdobyć własny trójząb Minecraft, a także za pomocą jakich zaklęć Minecraft możesz go ulepszyć.

Jak zdobyć trójząb w Minecraft?

Udaj się pod wodę i szukaj mobów zombie o nazwie Drowned. Od czasu do czasu respią się w świecie z trójzębem, więc po prostu musisz ich pokonać, aby mieć szansę na upuszczenie trójzębu, ale ta szansa jest bardzo mała i wynosi 8,5%.

Jeśli jednak grasz w Bedrock lub Pocket Edition, istnieje niewielka szansa, że ​​z Utopców wypadnie trójząb, który nie ma trójzębu, więc warto zabić każdego Utopionego, którego napotkasz, próbując zdobyć jedno z tych blokad. Możesz także użyć nasion Minecraft do tworzenia podwodnych światów, aby mieć szansę na pojawienie się powalonych mobów zombie.

W Java Edition tylko 6,25% topielców odradza się trzymając trójząb, podczas gdy w Bedrock Edition szansa jest nieco wyższa i wynosi 15%. Możesz zwiększyć swoje szanse, jeśli masz zaklęcie Grabieży, więc upewnij się, że wyruszasz z tym wyposażeniem, aby zwiększyć wydajność swojego dropa.

Przeczytaj również:  Co to jest twarda spacja. Jak zrobić twardą spacje w Microsoft Word?

Jak naprawić trójząb w Minecraft?

Wskaźniki spadku oznaczają, że trójząb Minecrafta jest dość trudny do zdobycia i prawdopodobnie spędzisz godziny nurkując w ich poszukiwaniu. Będziesz też chciał zdobyć kilka z nich, ponieważ losowa trwałość oznacza, że ​​to tylko kwestia czasu, zanim jeden się zepsuje. Aby naprawić trójząb w Minecrafcie, po prostu łączysz dwa trójzęby na kowadle.

Jaka jest wytrzymałość trójzębu w Minecraft?

Wytrzymałość trójzębu w Minecrafcie jest taka sama jak miecza żelaznego – 250 – a wytrzymałość spada o jeden punkt z każdym użyciem. Jeśli nie chcesz spędzać dużo czasu na farmie na trójzęby, rozważ zaczarowanie go Regeneracją, aby trwałość zadbała sama.

STATYSTYKI MINECRAFT TRIDENT DLA EDYCJI JAVA

Trójząb to bardzo potężna i wszechstronna broń, z szybkością ataku 1,1 i standardowym atakiem zadającym dziewięć punktów obrażeń. Zadaj krytyczne uderzenie trójzębem, który może zdjąć 13 punktów obrażeń. Atak dystansowy zadaje osiem punktów obrażeń, czyli znacznie więcej niż nienaładowany strzał z łuku, ale o jeden punkt mniej niż w pełni naładowany strzał z łuku.

Enchanty na trójząb W Minecraft

Inną ciekawą cechą trójzębu jest to, że może zawierać unikalne zaklęcia. Oto pełna lista zaklęć trójzębnych Minecrafta:

  • Lojalność – rzucone trójzęby wracają do gracza po kilku sekundach.
    Przewodzenie – jeśli rzucony trójząb trafi moba podczas burzy, przyzywana jest błyskawica, która zadaje mnóstwo obrażeń.
  • Riptide – rzucenie trójzębu pod wodę lub w deszczu przenosi gracza, zadając obrażenia rozpryskowe.
    Impaling – zadaje dodatkowe obrażenia w walce wręcz i obrażenia dystansowe mobom wodnym (nie Utopionym). W
  • Bedrock Edition to wzmocnienie rozciąga się na wszystkie moby, które są w deszczu lub pod wodą.
  • Unbreaking – zwiększa wytrzymałość.
  • Mending – gdy założony jest trójząb, wszystkie zebrane kule PD naprawiają trójząb zamiast zwiększać PD gracza.
  • Curse of Vanishing – trójząb znika po śmierci.
Przeczytaj również:  Jak przeglądać Twittera bez logowania? – Twitter bez konta poradnik

Powyżej znajduje się wszystko, co musisz wiedzieć, aby zdobyć swój własny trójząb Minecraft, naprawić go i zaczarować. Trójząb jest zdecydowanie jedną z najlepszych broni w Minecrafcie, więc zdecydowanie warto go dodać do swojej kolekcji. Możesz także stworzyć i dostosować tarczę Minecraft, aby używać jej razem z trójzębem Minecraft, aby eliminować wrogów, zwłaszcza jeśli wybierasz się do Netheru Minecraft.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej poszerzyć swoją wiedzę na temat Minecrafta, sprawdź naszą artykuły o tej grze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *