trójzab minecaft
Poradniki

Trójząb Minecraft. Jak zrobić Trójząb w Minecraft?

Trójząb Minecraft – co to jest?

Trójząb Minecraft był w Minecraft Java Edition od czasu aktualizacji Aquatic (Java Edition 1.13) jako rzadki drop z Utopców. Trójząb jest z pewnością jedną z najlepszych broni Minecrafta, ponieważ nie tylko może być używany w walce w zwarciu i na dystans, ale nawet jego niezaczarowana forma może wystrzelić więcej niż diamentowy miecz, chociaż jego prędkość ataku jest nieco niższa. Dodatkowo, jeśli pracujesz nad swoim celem, możesz rzucić trójząb w odległości do 80 bloków.

Co ciekawe, nie możesz stworzyć trójzęb Minecraft, więc tak naprawdę nie możesz znaleźć przepisu na tę podwodną broń. Zamiast tego musisz złapać jeden z tych z zimnych, martwych, przemoczonych dłoni utopionego moba, jednego z nowych zombie wprowadzonych w aktualizacji Aquatic.

Fakt, że trójząb z Minecrafta to kropla mafii i jest tak potężny jak diamentowy miecz, czyni go doskonałą bronią na początku przygody z Minecraftem, pod warunkiem, że jesteś wystarczająco silny, aby pokonać Utopionego. Poniżej pokażemy, jak zdobyć własny trójząb Minecraft, a także za pomocą jakich zaklęć Minecraft możesz go ulepszyć.

Jak zdobyć trójząb w Minecraft?

Udaj się pod wodę i szukaj mobów zombie o nazwie Drowned. Od czasu do czasu ci faceci odradzają się w świecie z trójzębem, więc po prostu musisz ich pokonać, aby mieć szansę na upuszczenie trójzębu, ale ta szansa jest bardzo mała i wynosi 8,5%.

Jeśli jednak grasz w Bedrock lub Pocket Edition, istnieje niewielka szansa, że ​​z Utopców wypadnie trójząb, który nie ma trójzębu, więc warto zabić każdego Utopionego, którego napotkasz, próbując zdobyć jedno z blokad. tych. Możesz także użyć nasion Minecraft do tworzenia podwodnych światów, aby mieć szansę na pojawienie się powalonych mobów zombie.

W Java Edition tylko 6,25% topielców odradza się trzymając trójząb, podczas gdy w Bedrock Edition szansa jest nieco wyższa i wynosi 15%. Możesz zwiększyć swoje szanse, jeśli masz zaklęcie Grabieży, więc upewnij się, że wyruszasz z tym wyposażeniem, aby zwiększyć wydajność swojego rolnictwa.

Przeczytaj również:  Jak sprawdzić, czy ktoś zablokował Cię na Snapchacie?

Jak naprawić trójząb w Minecraft?

Te wskaźniki spadku oznaczają, że trójząb Minecrafta jest dość trudny do zdobycia i prawdopodobnie spędzisz godziny nurkując w poszukiwaniu jednego. Będziesz też chciał uprawiać kilka z nich, ponieważ losowa trwałość oznacza, że ​​to tylko kwestia czasu, zanim jeden się zepsuje. Aby naprawić trójząb w Minecrafcie, po prostu łączysz dwa trójzęby na kowadle.

Wytrzymałość trójzębu w Minecrafcie jest taka sama jak miecza żelaznego – 250 – a wytrzymałość spada o jeden punkt z każdym użyciem. Jeśli nie chcesz spędzać dużo czasu na farmie na trójzęby, rozważ zaczarowanie go Regeneracją, aby trwałość zadbała sama.

STATYSTYKI MINECRAFT TRIDENT DLA EDYCJI JAVA

Trójząb to bardzo potężna i wszechstronna broń, z szybkością ataku 1,1 i standardowym atakiem zadającym dziewięć punktów obrażeń. Zadaj krytyczne uderzenie trójzębem, który może zdjąć 13 punktów obrażeń. Atak dystansowy zadaje osiem punktów obrażeń, czyli znacznie więcej niż nienaładowany strzał z łuku, ale o jeden punkt mniej niż w pełni naładowany strzał z łuku.

Minecraft trójząb – zaklęcie

Inną ciekawą cechą trójzębu jest to, że może zawierać unikalne zaklęcia. Oto pełna lista zaklęć trójzębnych Minecrafta:

Lojalność – rzucone trójzęby wracają do gracza po kilku sekundach.
Przewodzenie – jeśli rzucony trójząb trafi moba podczas burzy, przyzywana jest błyskawica, która zadaje mnóstwo obrażeń.

Riptide – rzucenie trójzębu pod wodę lub w deszczu przenosi gracza, zadając obrażenia rozpryskowe.
Impaling – zadaje dodatkowe obrażenia w walce wręcz i obrażenia dystansowe mobom wodnym (nie Utopionym). W

Bedrock Edition to wzmocnienie rozciąga się na wszystkie moby, które są w deszczu lub pod wodą.

Unbreaking – zwiększa wytrzymałość.

Mending – gdy założony jest trójząb, wszystkie zebrane kule PD naprawiają trójząb zamiast zwiększać PD gracza.

Curse of Vanishing – trójząb znika po śmierci.

Przeczytaj również:  Jak sprawdzić swoje MMR w League of Legends?

I masz to, wszystko, co musisz wiedzieć, aby zdobyć swój własny trójząb Minecraft, naprawić go i zaczarować. Trójząb jest zdecydowanie jedną z najlepszych broni w waniliowym Minecrafcie, więc zdecydowanie warto go dodać do swojej kolekcji. Możesz także stworzyć i dostosować tarczę Minecraft, aby używać jej razem z trójzębem Minecraft, aby eliminować wrogów, zwłaszcza jeśli wybierasz się do Netheru Minecraft.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej poszerzyć swoją wiedzę na temat Minecrafta, sprawdź naszą listę fajnych domów Minecraft lub naszą listę projektów wież Minecraft, aby Twoje kreatywne soki popłynęły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *