komenda na dzień w Minecraft
rozrywka

Komenda na dzień w Minecraft – jak zmienić porę dnia w Minecrafcie?

Komendy to podstawa w Minecrafcie. Zostały dodane w 2012 roku i od tego czasu szybko się rozwijają. Wiele najlepszych serwerów i map społeczności nie mogłoby istnieć bez komend.

Komendy zmieniające porę dnia w Minecrafcie jest integralną częścią wielu graczy. Z jego pomocą kreatywni gracze nie muszą radzić sobie z nocą podczas budowania.

To polecenie jest bardzo łatwe w użyciu. W tym artykule przyjrzymy się, jak gracze Minecraft mogą z niego korzystać.

Komenda na dzień w Minecraft – zmiana pory dnia

Krok 1: Włączanie kodów

Gracze muszą upewnić się, że znajdują się w świecie, w którym włączone są kody. Jeśli kody nie są włączone, to polecenie nie zadziała.

Kody można włączyć w wersji Minecraft Java, otwierając świat na sieć LAN i naciskając przycisk „Włącz kody”.

W grze Minecraft Bedrock Edition kody można włączyć, po prostu przechodząc do opcji „Gra” w menu ustawień i włączając ustawienie „Cheats”, przekręcając przycisk.

Krok 2: Otwieranie okna czatu

Gracze muszą otworzyć okno czatu Minecraft, przygotowując się do wpisania polecenia oszukiwania. Odbywa się to inaczej w zależności od platformy, z której korzysta gracz. Oto jak otworzyć okno czatu na różnych urządzeniach:

  • Na PC gracz powinien nacisnąć T, aby otworzyć to okno czatu.
  • Gracze Pocket Edition powinni nacisnąć przycisk czatu u góry ekranu.
  • Gracze Xbox i Playstation powinni nacisnąć prawo na D-Pad.
  • Gracze Nintendo Switch powinni nacisnąć prawą strzałkę.

Krok 3: Wpisywanie polecenia – komenda na dzień w minecraft

Po otwarciu okna czatu należy wpisać polecenie /time set day, aby zmienić czas na dzień, /time set night na noc i /time set południe na południe. Tak wygląda komenda na dzień w minecraft i noc.

Bardziej doświadczeni gracze mogą również ustawić dokładny czas za pomocą tików lub dni. Gracze mogą użyć zwykłego polecenia /time set, jak pokazano powyżej, i wpisać liczbę, po której następuje d (dni, 24000 tyknięć) lub s (sekundy, 20 tyknięć). Na przykład /time set 20s.

Przeczytaj również:  Jak przygotować wieczór kawalerski?

Krok 4: Wykonanie polecenia

Gdy wszystko zostanie wpisane, gracze powinni uruchomić polecenie, wysyłając wiadomość na czacie. Spowoduje to natychmiastową zmianę pory dnia w zależności od tego, co wpisał gracz.

Jeśli czas się nie zmienia, prawdopodobnie kody nie zostały poprawnie włączone (patrz krok 1) lub coś zostało błędnie wpisane.

Zobacz również inne artykuły związane z Minecraft:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *