No Bootable Device Found
Technologia

No Bootable Device Found w Windows 10 – co to jest i jak to naprawić?

„No boot device found” lub „No bootable device” to częsty błąd, który może wystąpić podczas próby uruchomienia komputera z systemem Windows 10. Istnieje wiele potencjalnych przyczyn tego błędu, ale na szczęście zwykle jest to dość łatwe do naprawienia.

W tym wpisie na blogu omówimy najczęstsze przyczyny błędu „No Bootable Device Found” i jak rozwiązać problem.

Co oznacza komunikat „No Bootable Device Found” na Windows 10?

Ta wiadomość oznacza, że komputer nie mógł znaleźć zdrowego urządzenia rozruchowego. Urządzenia startowe to sprzęt, który uruchamia komputer. Ten problem może wystąpić, jeśli zainstalowałeś nowy element sprzętu, taki jak dysk twardy lub napęd CD-ROM, a system Windows 10 nie może znaleźć na nim wymaganych plików. Może się to również zdarzyć, jeśli dysk systemowy zostanie uszkodzony lub zniszczony.

Chociaż nie zawsze jest to poważny problem, zobaczenie błędu „No Bootable Device Found” może z pewnością stanowić problem. Istnieją inne komunikaty, które mogą oznaczać to samo, jak również. „No bootable devices found” jest jednym z nich.

Urządzenie rozruchowe to każdy element sprzętu, który zawiera lub może odczytać pliki wymagane do uruchomienia komputera. Na przykład dyski twarde, stacje dyskietek, napędy CD-ROM, napędy DVD i dyski USB typu „thumb” są urządzeniami startowymi.

Jak te urządzenia wpływają na system Windows 10 i dlaczego otrzymujesz te komunikaty o błędach?

Co powoduje błąd „No Bootable Device Found ” w systemie Windows 10?

Istnieje wiele powodów, dla których ten błąd może wystąpić na Twoim urządzeniu. Niektóre z tych powodów obejmują:

 • Kolejność uruchamiania na komputerze jest nieprawidłowa.
 • Twój komputer nie może zidentyfikować zainstalowanego urządzenia rozruchowego.
 • Twoje urządzenia startowe są uszkodzone lub uszkodzone.
 • Twoja partycja systemowa Windows 10 nie jest aktywna.
 • Występuje problem z ustawieniami systemu BIOS lub CMOS.
 • Sektor MBR dysku startowego Twojego urządzenia jest uszkodzony.
 • Błąd „No Bootable Device Found” to uciążliwy problem, z którym boryka się wiele osób. Po zdiagnozowaniu przyczyny, łatwiej jest podjąć niezbędne kroki w celu naprawienia tego problemu!
Przeczytaj również:  Jak budować relację z klientami za pomocą SMS API?

Jak naprawić błąd „No bootable device how to fix” w systemie Windows 10

Istnieją dwie główne prawdopodobne przyczyny, gdy napotkasz ten problem. Można je naprawić za pomocą rozwiązań, które wyszczególniamy poniżej. Znajdziesz tu również ogólne wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów, które mogą pomóc w przywróceniu urządzenia.

Metoda 1. Ustaw dysk twardy jako urządzenie rozruchowe

Twój dysk twardy może nie być ustawiony jako pierwsze urządzenie rozruchowe w systemie BIOS. Powinien być domyślny, chyba że specjalnie wybrałeś rozruch z innego urządzenia. Oto jak możemy naprawić ten problem:

 1. Uruchom ponownie komputer i stuknij Esc, aby wejść do interfejsu BIOS.
 2. Naciśnij klawisz strzałki w prawo na klawiaturze, aż otworzy się zakładka Boot. Przesuń „Dysk twardy” na górę listy kolejności bootowania, naciskając „+” lub „-„.
 3. Naciśnij F10, aby zapisać zmiany i ponownie uruchomić komputer.

Metoda 2. Napraw uszkodzony MBR

Jeśli MBR (Master Boot Record) dysku systemowego zostanie uszkodzony, może to spowodować błąd „Brak dostępnego urządzenia rozruchowego” w systemie Windows 10. Jest to zwykle jedna z głównych przyczyn tego problemu i można ją naprawić za pomocą kilku prostych kroków. Oto, co musisz zrobić, aby naprawić uszkodzony MBR urządzenia:

 1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows do komputera i uruchom go.
 2. Wybierz język i region, a następnie kliknij „Napraw swój komputer”, gdy zobaczysz okno „Zainstaluj teraz”.
 3. Wybierz opcję Rozwiązywanie problemów, a następnie Wiersz poleceń na ekranie opcji zaawansowanych.
 4. W Wierszu polecenia wprowadź następujące wiersze poleceń i naciśnij Enter po każdym z nich. (Jeśli zostaniesz zapytany, czy chcesz dodać nową instalację do listy startowej, wpisz „Y”, a następnie naciśnij Enter).
 • bootrec /fixmbr
 • bootrec /fixboot
 • bootrec /scanos
 • bootrec /rebuildbcd
 1. Wyjdź z Command Prompt i ponownie uruchom komputer.

Podsumowanie

Prawdopodobnie jeden z tych problemów jest winowajcą, a wykonanie tych kroków może pomóc w naprawieniu problemu z błędami dysku rozruchowego. Nie martw się, gdy zobaczysz jeden z komunikatów o błędach. Tak źle, jak to brzmi, zwykle można naprawić problem bez problemu.

Przeczytaj również:  Lasery przemysłowe, czyli nowe oblicze przemysłu

Śledź nasz Blog, aby uzyskać więcej wspaniałych artykułów, takich jak ten! Znajdziesz również rozwiązania innych błędów np. 0x80004005 lub 0x0000011b oraz treści technologiczne i gamingowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *