Czy meble tapicerowane są nadal modne? Odpowiadamy!
Ogolne

Czy meble tapicerowane są nadal modne? Odpowiadamy!

Meble tapicerowane są wykorzystywane do urządzania mieszkań i domów od wielu lat. Wprowadzają przytulny nastrój oraz zapewniają komfort i wygodę. Głównym elementem takich mebli są tkaniny obiciowe. Wyjątkowa sofa, czy fotele stanowią podstawę wyposażenia salonu. Z kolei krzesła tapicerowane świetnie pasują do jadalni, ale znajdziemy je także w wielu restauracjach, czy biurach. Łóżko tapicerowane stworzy niesamowity klimat w sypialni.

Mimo tak wielu lat, odkąd meble tapicerowane są wybierane do wyposażenia mieszkań, domów czy innych miejsc, nadal są jednymi z najchętniej wybieranych. 

Po czym poznać wysoką jakość materiału?

Materiał obiciowy powinien być przede wszystkim mocny i charakteryzować się trwałością. Dobrej jakości tkaniny będą łatwe w utrzymaniu czystości, a także będą oddychające. Dzięki zapewnionej cyrkulacji powietrza, korzystanie z takich mebli będzie przyjemnością i zapobiegnie nadmiernej potliwości.

Do wyboru mamy skórę naturalną, ekoskórę oraz różnego rodzaju tkaniny obiciowe.

Skóra naturalna jest materiałem bardzo wytrzymałym, odpornym na przetarcia. Aby jednak zachowała swoje właściwości i piękny wygląd, wymaga stałej konserwacji oraz odpowiedniej pielęgnacji. 

Ekoskóra swoim wyglądem przypomina skórę naturalną, z taką różnicą, że do jej produkcji używa się tworzywa sztuczne. Jest chętnie wybierana przez obrońców zwierząt. Niestety, posiada także wady. Produkcja wpływa negatywnie na środowisko, wymaga dużych nakładów energii, a także nie podlega recyklingowi. 

Tkaniny obiciowe oferują szeroką gamę produktów do wyboru. Należą do nich między innymi plusze czy żakardy. Różnić się będą między sobą miękkością, gładkością i wytrzymałością. Do wyboru mamy także przeróżne sploty i faktury materiałów. Do aranżacji pomieszczenia w popularnym ostatnio stylu boho wykorzystamy np. miękkie plusze, które dodadzą nieco intymności oraz ciepła.

Najmodniejsze wzory mebli tapicerowanych

Materiały obiciowe dostępne są w nieograniczonej ilości wzorów. W ostatnim czasie modne staje się wszystko to, co związane z ekologią, więc wybierając materiał, z jakiego ma być wykonana np. nasza sofa, warto mieć to na uwadze. Odchodzi się także od minimalizmu i stonowanych kolorów. Coraz częściej w salonach można spotkać meble (https://jardex.com.pl/meble/krzesla/krzesla-tapicerowane) o bardziej wyrazistych wzorach.  Aby przełamać stonowaną kolorystykę na ścianach, warto zdecydować się na bardzo modne meble w barwach butelkowej zieleni czy w odcieniach niebieskiego.

Przeczytaj również:  Czym są Pieśni Religijne w Polsce

Dzięki tak dużej różnorodności, możemy dobrać idealne meble pasujące do naszego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *