Papier ścierny
Ogolne

Materiały ścierne najwyższej jakości

Każda powierzchnia, którą chcemy poddać malowaniu, lakierowaniu czy innej obróbce, musi zostać odpowiednio przygotowana. Między innymi do tych celów wykorzystywane są materiały ścierne. Służą do obróbki drewna, metalu, szkła i innych materiałów, a ich skuteczność jest naprawdę wysoka. Dowiedz się, jakie materiały ścierne są najpopularniejsze i które z nich dają najlepsze efekty.

 

Do czego stosuje się materiały ścierne?

Materiały ścierne, jak sama nazwa wskazuje, stosuje się do ścierania wierzchniej warstwy danego materiału. Chodzi tu przede wszystkim o wygładzenie materiału i przygotowanie go do dalszej obróbki. Za pomocą materiałów ściernych można również polerować i obrabiać krawędzie. Warto wiedzieć, że obróbka ścierna należy do obróbki skrawaniem, gdyż polega na usuwaniu kolejnych warstw obrabianego materiału. Materiały ścierne można podzielić na kilka grup ze względy na to, czy są to substancje naturalne czy sztuczne, a także ze względu na kształt czy twardość ziarna, czyli mówiąc inaczej – gradację. 

Jakie artykuły ścierne są najskuteczniejsze?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo wszystko zależy od tego, jaki materiał ma zostać obrobiony. Najpowszechniejszy jest papier ścierny, który ma bardzo uniwersalne zastosowania. Jest używany w przemyśle motoryzacyjnym, ale nie tylko. Różni się od siebie gradacją, czyli grubością ziarna. Oprócz papieru ściernego, bardzo często stosowane są także wszelkiego rodzaju pasty i mleczka polerskie. Użytkowane są one do ścierania, czyszczenia czy polerowania powierzchni metalowych, drewnianych, a także szklanych czy lakierowanych. Ich skuteczność jest bardzo wysoka. Materiały ścierne występują także jako elementy montowane do innych narzędzi, czego przykładem są np. krążki ścierne czy dyski fibrowe montowane do szlifierki lub innych elektronarzędzi. Skuteczność działania tego typu ścierniw jest wyższa niż w przypadku ręcznego szlifowania.

Przeczytaj również:  Meble laboratoryjne- jakie są najważniejsze cechy?

Papier ścierny i jego gradacja

Papier ścierny, jak już wspominaliśmy, posiada swoją gradację. Im wyższe jest oznaczenie gradacji tym drobniejsze jest ziarno papieru ściernego. W rzeczywistości papier o wysokiej gradacji używa się do precyzyjnej i delikatniejszej pracy, natomiast papier o małej gradacji sprawdzi się do bardziej agresywnych form szlifowania materiałów. Swoją gradację posiada każdy mechaniczny materiał ścierny.

Materiały ścierne w najlepszych cenach znajdziesz w sklepie internetowym. W ofercie znajdują się pasy ścierne, ściernice listkowe, a także dyski lamelkowe, krążki fibrowe czy kamienie szlifierskie o wysokiej skuteczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *