Ogolne

Jak się pozbyć myszy z piwnicy?

Choć mysz może wydawać się niegroźnym zwierzęciem, w rzeczywistości jest to szkodnik, którego zdecydowanie warto się wystrzegać. Może on nie tylko wyrządzić wiele szkód, ale być także niebezpieczny dla naszego zdrowia. Ponadto w wyniku jego działania można narazić się na straty finansowe, wynikające ze zniszczeń. Przeczytaj, jak się pozbyć myszy z piwnicy.

Dlaczego myszy są niebezpieczne?

Myszy to zwierzęta, które znane są z gryzienia i żucia. Szczególnie niebezpieczne są dla instalacji elektrycznych. Przegryzienie kabli może stanowić ryzyko związane z pożarem, natomiast uszkodzenia rur mogą doprowadzić do groźnych wycieków. Co więcej, zdolność do penetrowania miejsc, w których znajduje się żywność, to ryzyko znacznych strat w zapasach. Oprócz tego gryzonie to nosiciele wielu chorób. Przenoszą bakterie, wirusy i pasożyty, które mogą wywoływać poważne schorzenia, takie jak chociażby choroba Weila czy salmonelloza. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia alergenów zawartych w ich sierści i odchodach, mogących wywoływać reakcje alergiczne.

Wymienione wyżej czynniki sprawiają, że w przypadku zauważenia obecności myszy w piwnicy, należy jak najszybciej się ich pozbyć. Jak to zrobić szybko i skutecznie?

Deratyzacja sposobem na pozbycie się myszy z piwnicy

Deratyzacja, to proces, który ma na celu eliminację gryzoni – myszy i szczurów. Dzięki niej można całkowicie usunąć je z piwnic, a także innych miejsc, w których przebywają ludzie. Gryzonie najczęściej zwalczane są za pomocą środków, po których giną z opóźnieniem. Doprowadzają one do mumifikacji, czyli wysuszenia padłego gryzonia.

Profesjonalnie przeprowadzona deratyzacja w większości przypadków pozwala wyeliminować problem już przy pierwszym podejściu. Warto ją jednak powtarzać ją regularnie, aby myszy ponownie nie zagościły w piwnicy, tym bardziej, że mają one zdolność szybkiej adaptacji do nowych warunków. Nawet jeśli uda się ich pozbyć, nie należy zapominać o cyklicznych działaniach deratyzacyjnych.

Przeczytaj również:  Garnki granitowe – jak o nie dbać?

Jakie są metody deratyzacji?

Deratyzację można prowadzić za pomocą różnorodnych metod. Do najpopularniejszych z nich należą:

  • karmniki, czyli specjalne pojemniki, zawierające trutkę. Gryzonie są wabione przez smak i zapach trutki, po spożyciu której po pewnym czasie giną i ulegają mumifikacji,
  • pułapki żywołowne czyli urządzenia, które pozwalają na złapanie gryzonia bez zabijania go. Jest to bardziej humanitarna metoda, która pozwala wypuścić gryzonia w innym miejscu,
  • pułapki lepowe to kleiste płyty, które skutecznie łapią gryzonie. Jako że nie są one w stanie się uwolnić, ułatwia to ich eliminację,
  • piany szczelinowe to preparaty, które tworzą barierę dla gryzoni. Stosowane są m.in. przy szczelinach czy otworach wentylacyjnych, aby uniemożliwić myszom dostęp do pomieszczeń.

Myszy w piwnicy to nieprzyjemny problem. Jako że ich obecność wiąże się z nieprzyjemnymi konsekwencjami, należy dołożyć wszelkich starań, aby jak najszybciej się ich pozbyć. Najlepszym sposobem jest wynajęcie profesjonalnej firmy, która zajmie się deratyzacją.

Zapraszamy po więcej informacji: deratyzacja Białystok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *