Ogolne

Praktyczne prezenty urodzinowe na czterdziestkę

Czterdziestka to ten specyficzny moment w życiu człowieka, kiedy zwykle zgromadził on już wszystko, co wydawało mu się potrzebne. W związku z tym osoba taka często nie ma pojęcia, co chciałaby dostać w prezencie urodzinowym. Zwykle ludzie mówią wtedy, że niczego nie potrzebują i liczy się pamięć o ich święcie. I choć z ich perspektywy może brzmieć to dobrze, z punktu widzenia gościa szukającego pomysłu na podarek już niekoniecznie będzie wyglądało to tak różowo. Z tego powodu powstała poniższa lista propozycji prezentowych, które mogą ucieszyć czterdziestolatka.

Spis użytecznych prezentów dla osób świętujących 40-tkę

Im więcej mamy lat na karku, tym częściej decydujemy się na podarunki, które nie tylko będą w stanie kogoś ucieszyć, ale jednocześnie przydadzą mu się w codziennym życiu. Dzięki temu zyskujemy pewność, że bliska nam osoba rzeczywiście skorzysta z ofiarowanej jej rzeczy. Wiele upominków ma to do siebie, że zachwycają one jedynie w chwili rozpakowana, a później przez lata zbierają kurz na półce lub są przekazywane dalej, komuś, kogo bardziej ucieszą. Na podstawie tego łatwo wywnioskować, że stawiając na użyteczność, będziemy w stanie wybrać trafiony prezent na 40 urodziny.  

W tym zakresie warto postawić na:

  1. Kolację degustacyjną – zaproszenie na posiłek złożony z kilku dań będzie prawdziwą gratką dla osób, które od dawna nie wychodziły na jedzenie na mieście. Zwykle wraz z dorosłością dopadają nas pewne przyzwyczajenia kulinarne, które trudno zwalczyć. No bo po co sięgać po tatara, skoro od lat co niedzielny obiad był schabowy? Z takim właśnie myśleniem warto od czasu do czasu zawalczyć i spróbować czegoś nowego. Poza tym mało kto nie lubi okazjonalnie porozpieszczać swoich kubków smakowych.
  2. Sesję zdjęciową (akt artystyczny) – ta wyjątkowa rozrywka nada się idealnie dla wszystkich kobiet, które mimo upływających lat, chcą poczuć się piękne i eleganckie. Z pomocą fotografa odkryją one swoje ciała na nowo, dostrzegając w nich to, co najlepsze. Prezent taki będzie świetną okazją do przełamania nieśmiałości i innych barier. Przede wszystkim zapewni też uczestniczce niezwykłe wspomnienia. Chwile te zostaną uwiecznione aparatem i w formie zdjęć będą stanowić unikatową pamiątkę. Pozowanie, opieka profesjonalisty oraz ukazanie walorów obdarowanej na klimatycznych fotografiach podziała na kobietę niczym zastrzyk niczym niezmąconej pewności siebie.
  3. Strzelanie z broni historycznej – zaproszenie do strzelnicy ucieszy nie tylko fana militariów czy filmów wojennych, ale może też zaspokoić ciekawość fanów niektórych gier wideo. Największą radość powinni poczuć jednak ludzie zainteresowani dziejami broni. Uczestnik wydarzenia otrzyma bowiem do przetestowania kilka różnych egzemplarzy sprzętu, który obecnie nie jest już w powszechnym użyciu. Być może tego rodzaju oprzyrządowanie obdarowany widywał jedynie w historycznych dokumentach, zaś teraz będzie mógł go dotknąć i poznać specyfikę jego działania. Ta ekscytująca przygoda odbędzie się pod okiem zawsze czujnego instruktora, który wprowadzi podopiecznego w tajniki obsługi broni historycznej.
  4. Nawilżenie ciała – zabieg wykonywany w specjalistycznym gabinecie łączy w sobie dobroczynność kuracji SPA z regeneracją. Po sesji intensywnego nawilżenia ciała skóra osoby obdarowanej na powrót stanie się miękka i sprężysta. Poprawa jej kondycji będzie nie tylko odczuwalna, ale i widoczna. Przełoży się to również na ogólne samopoczucie uczestnika. Propozycja ta jest o tyle dobra, że wraz z postępującym starzeniem się cielesnej powłoki, zwiększa się jej suchość, której nie da się zaradzić bez odpowiedniej pielęgnacji. W związku z tym warto zadbać o naszych bliskich, którzy dobijając do czterdziestki, mogli zaniedbać cykliczne odżywianie skóry.
  5. Szkolenie motocyklowe – dla osób chcących przeżyć drugą młodość i spełnić niegdysiejsze marzenia zapewne sprawdzi się indywidualne szkolenie motocyklowe. Pod okiem specjalisty osoby biorące udział w wydarzeniu nabędą nowe umiejętności w zakresie sterowania jednośladem. Ekstremalny podarunek to wspaniała opcja dla miłośników adrenaliny i wycia silnika.
Przeczytaj również:  Program do rezerwacji dla Twojego biznesu: 5 funkcji, na które musisz zwrócić uwagę

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *