hurtownia tkanin na kurtki
Ogolne

Jaką tkaninę na kurtkę wybrać i dlaczego?

Początek sezonu jesienno-zimowego to dla wielu osób czas poszukiwania idealnej kurtki. Sam wybór kurtki zależy od kilku czynników. Ważne są nie tylko nasze preferencje i gust. Kurtkę trzeba też wybrać zgodnie z potrzebami.

Tkanina na kurtki- przegląd najpopularniejszych materiałów

Na początku zdecyduj czy potrzebujesz kurtki z naturalnych materiałów, która sprawdzi się w mieście, czy zdecydujesz się jednak na model outdoorowy, który sprawdzi się i w mieście i podczas wypadu w góry.

Ilość fasonów i materiałów jest aktualnie tak szeroka, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Tkanina na kurtkę to podstawa, gdyż to ona w głównym stopniu odpowiada nie tylko za wygląd kurtki, ale i za jej właściwości. Materiał, z którego zostanie uszyta decyduje czy kurtka będzie chronić przed zimnem, wiatrem i deszczem/śniegiem, czy będzie lekka, wygodna itd

Poniżej przedstawimy i krótko opiszemy najpopularniejsze tkaniny.

  • Poliester – popularny sztuczny syntetyczny materiał, którego największym atutem jest wodoodporność. Jest niedrogi, dlatego też kurtki zimowe które zostały z niego wykonane należą do tych tańszych dostępnych na rynku. Poliester zatrzymuje ciepło, należy jednak pamiętać, że nie pozwala skórze oddychać.
  • Nylon – to bardzo wytrzymały materiał, najczęściej wykorzystywany do produkcji kurtek sportowych wysokiej jakości.
  • Kurtki z nylonu nie przepuszczają wiatru, są też wytrzymałe, więc sprawdzą się w najgorszych warunkach atmosferycznych.
  • Wełna – to naturalna tkanina na kurtki. Jej największym atutem jest to, że zapewnia ciepło i pozwala skórze oddychać. Kurtki wełniane, a nawet te, które mają w składzie tylko domieszkę wełny (wystarczy już 20% dodatku wełny, aby kurtka była cieplejsza) chronią przed niską temperaturą i wiatrem. Szyje się z niej głównie odzież casualową i elegancką.
  • Bawełna – materiał, z którego najczęściej produkuje się kurtki na sezon wiosenny lub jesienny. Rzadziej wykorzystywana jako tkanina na kurtkę zimową i jeśli już pojawia się na metce, to przeważnie jako domieszka. Bawełna pozwala skórze oddychać i nie podrażnia jej. Bawełna ma swój syntetyczny zamiennik o podobnych właściwościach jakim jest wiskoza.
  • Kożuch – to materiał na który decyduje się stosunkowo niewiele osób. Mimo swoich zalet jakimi są bardzo dobra termoizolacja i oddychalność, kożuch ma jednak cechy, które sprawiają, że jego użytkowanie może być problematyczne. Po pierwsze nie można dopuścić do jego przemoczenia o co nie jest trudno w sezonie jesienno-zimowym. Druga sprawa to jego czyszczenie i przechowywanie.
Przeczytaj również:  Rewolucja w Świecie Rozrywki - Platformy Streamingowe

Jakie wypełnienie kurtki wybrać.

Najważniejszym zadaniem kurtki zimowej jest utrzymywanie ciepła, ochrona przed mroźnym wiatrem i zatrzymywanie wilgoci.

To zadanie musi spełniać nie tylko sama tkanina na kurtkę, ale i jej wypełnienie.

Wypełnienie kurtek może być naturalne lub syntetyczne. Na co się zdecydować aby być zadowolonym? Sprawdźmy jakie są najpopularniejsze rodzaje wypełnienia.

  • Wełna – stosowana jest najczęściej w kurtkach skórzanych. Ciepła warstwa wełny jest jednocześnie wypełnieniem i podszewką
  • Puch i pierze – może być zarówno naturalne jak i syntetyczne. To pierwsze jest droższe, ale lepiej trzyma ciepło pozwalając jednocześnie na cyrkulację powietrza. Pamiętajmy jednak o ewentualnej alergii. Jeśli jesteśmy uczuleni na pierze musimy wybrać to syntetyczne.
  • Poliester – zarówno jako tkanina na kurtki jak i wypełnienie jest najpopularniejszą opcją. Ma to związek z ceną materiału. Poliester jest lekki, szybko schnie i jest dobrym rozwiązaniem dla alergików.

Wybór tkaniny na kurtkę- podsumowanie.

Zimowe ubrania, zarówno te wierzchnie jak i te zakładane pod spód kurtki czy płaszcza, powinny zapewnić nam ciepło i chronić nas przed mrozem, wiatrem oraz deszczem czy śniegiem. Warto więc zwrócić uwagę na rodzaj materiału.

Większość osób szuka kurtek z naturalnych materiałów z uwagi na ich niezwykłą izolację termiczną i zapewnienie swobodnego oddychania skórze. Dodatkowo kurtka lub płaszcz z dobrej jakości wełny posłuży nam przez przynajmniej kilka sezonów.

Jednak sztuczna tkanina na kurtki nie zawsze jest gorszym wyborem. Poliester jest wytrzymały, nie wchłania wody i szybko schnie dlatego dobrze sprawdzi się w przypadku kurtek outdoorowych, które często muszą znosić ekstremalne warunki pogodowe.

Jeśli mimo szerokiego wyboru kurtek zimowych nie znajdziesz modelu, który spełni wszystkie Twoje wymagania warto rozważyć zlecenie jej uszycia przez krawca.

Hurtownia tkanin na kurtki pozwoli Ci wybrać nie tylko materiał wierzchni, ale i wypełnienie kurtki, podszewkę, nici oraz zamki.

Przeczytaj również:  Gdzie pracować po pedagogice specjalnej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *