Cegła na ścianie w sypialni
Ogolne

Marzysz o cegle w sypialni? Sprawdź od czego zacząć!

Aranżacja sypialni z cegłą na ścianie to dla wielu osób prawdziwe wyzwanie. Połączenie dobrego designu z funkcjonalnością wnętrza wymaga wiele zaangażowania i kreatywności. Czym więc kierować się przy wyborze idealnych cegiełek do sypialni? Na jakie kwestie zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Cegła dekoracyjna w sypialni – gdzie najlepiej się zaprezentuje?

Wybór miejsca dla cegły w sypialni to kwestia wyjściowa. I nie chodzi tu tylko o ilość zamawianego materiału, ale i gustowną aranżację wnętrza. W końcu chodzi o przestrzeń, w której śpimy, odpoczywamy, ładujemy baterie, dlatego wszelkie decyzje czy kroki aranżacyjne powinny być bardzo dobrze przemyślane. Biorąc pod uwagę, że cegła ozdobna jest materiałem surowym i sprawia wrażenie ciężkiej, słuszne będzie, aby położyć ją tylko na jednej ścianie w sypialni. Na której? Tej za łóżkiem – w ten sposób wykreujesz efektowne tło dla łóżka, szafek i lampek nocnych

Sypialnia z ceglaną ścianą – jak uniknąć aranżacyjnego chaosu?

Cegła ozdobna kojarzona jest głównie ze stylem industrialnym, rustykalnym, skandynawskim czy retro. Nie oznacza to jednak, że w przypadku innych nurtów aranżacyjnych musimy z niej zrezygnować. Realizacje uznanych projektantów wnętrz potwierdzają, że cegiełki dekoracyjne doskonale odnajdują się także we wnętrzach nowoczesnych, eklektycznych, a nawet minimalistycznych.

Miejmy jednak na uwadze, że zarówno ubarwienie cegły, jak i kolor fugi powinny być dopasowane do wybranej przez nas estetyki. Równie ważny jest wygląd sąsiednich ścian. Pomaluj je klasyczną farbą (białą, szarą, czarną itp.) i stwórz gładką powierzchnię, która będzie doskonałym uzupełnieniem dla chropowatej struktury cegły.

Cegła na ścianie w sypialni – jaką wybrać?

Ceglane kafelki gipsowe lub betonowe, płytki klinkierowe, cegła cięta na płytki, a może tapeta z motywem starej cegły? Jak widać, dekorów ściennych z ceglanym motywem jest wiele, jednak każde z nich charakteryzuje się innym wyglądem i właściwościami.

Przeczytaj również:  Wzdęcia - co warto o nich wiedzieć?

Spośród wszystkich wymienionych wyżej opcji niewątpliwie najlepszym wyborem jest cięta cegła, którą określa się także płytkami z cegły rozbiórkowej. To niesamowicie oryginalny surowiec, bardzo trwały i wytrzymały (zapewnia odporność na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, promieniowanie słoneczne, mróz, a nawet ogień). Poza tym jest doskonałym izolatorem termicznym i akustycznym. Co więcej, za sprawą gliny, a w zasadzie jej właściwości, możemy liczyć na przyjazny mikroklimat we wnętrzu, który wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *