Ogolne

Pływanie dla zaawansowanych – jak podnieść swoje umiejętności?

Pływanie poprawia kondycję, wzmacnia całe ciało, a dodatkowo nie obciąża mięśni i stawów. Dlatego warto przynajmniej kilka godzin w miesiącu spędzać na basenie, aby mieć pewność, że dbamy o kondycję i zapewniamy sobie odpowiednią dawkę aktywności fizycznej. Jeśli znamy podstawy pływania, to warto pomyśleć o doskonaleniu techniki. Na wielu pływalniach oferowane są specjalne zajęcia dla zaawansowanych pływaków. Co zyskamy jeśli się na nie zapiszemy?

Nie musimy kończyć na kursach dla początkujących

Czasami dzieje się tak, że zapisujemy dziecko czy siebie na kurs pływania dla początkujących, a gdy opanujemy podstawy, nauczymy się utrzymywać na wodzie i poznamy podstawowe style pływackie, rezygnujemy z dalszych zajęć. Przecież już wiemy, co mamy robić i jakie ruchy wykonywać. Niestety zazwyczaj, gdy przestajemy chodzić na kurs nauki pływania, przestajemy chodzić w ogóle na basen. To błąd, bo z jednej strony ma on wiele zalet, jeśli chodzi o funkcjonowanie naszego ciała, a z drugiej jeśli nie będziemy doskonalić umiejętności, które już zdobyliśmy, wyjdziemy z wprawy i będzie nam się coraz gorzej pływało. Dlatego, warto pomyśleć o kursach dla zaawansowanych. Wówczas będziemy mieli treningi dopasowane do naszych potrzeb, a jednocześnie zyskamy motywację, żeby regularnie pojawiać się na pływalni.

Co zyskamy, zapisując się na takie zajęcia?

Jeśli znamy podstawy z głównych stylów pływania i potrafimy przepłynąć kilka długości basenów, to warto popracować nad techniką. Na zajęciach dla zaawansowanych, będziemy mogli ćwiczyć odpowiednie ułożenie rąk i nóg, jak również poprawiać wydolność tlenową i wytrzymałość. Kiedy będziemy mieli lepszą technikę pływania, będziemy mogli popracować nad szybkością, jak również nad takim opracowaniem ruchów ciała, aby pływanie było przyjemne i komfortowe. Często podczas takich zajęć wykorzystywane są różne gumy i akcesoria pływackie, jak chociażby płetwy, które mają stanowić dodatkowe obciążenie albo nauczyć nas trochę innego poruszania ciałem. Doskonaląc technikę i poprawiając wydolność płuc, będziemy w stanie przepływać większe odległości, a jednocześnie mniej będziemy się męczyć. To wszystko będzie sprawiało, że przyjemność z takiego pływania będzie większa, a my będziemy dbać o kondycję, przy minimalnym zagrożeniu wystąpienia kontuzji.

Przeczytaj również:  Czy można zrobić beton bez żwiru?

Warto to robić pod okiem instruktora

Oczywiście, ważne jest, abyśmy systematycznie pływali, bo tylko tak będziemy mogli rozwijać mięśnie i poprawiać sprawność fizyczną. Jednak warto korzystać z zajęć proponowanych przez instruktorów, bo oni będą mogli korygować nasze błędy. Jeśli będziemy w niewłaściwy sposób wykonywać ruchy rąk, nóg czy tułowia, to efekty naszej pracy będą niewielkie. Taki instruktor zauważy nieprawidłowości, pomoże je skorygować, jak również opracuje dla nas indywidualny plan treningów. Podczas takich zajęć będziemy mogli spotkać też inne osoby, które mają takie same zainteresowania co my. To da nam szansę, nie tylko na poprawienie techniki pływania, ale również na nawiązanie ciekawych znajomości.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *