Marchewki w Minecraft
Poradniki

Jak zdobyć marchew w Minecrafcie?

Wśród podstawowych artykułów spożywczych w Minecrafcie marchew zajmuje szczególną pozycję. Ich zdolność do zaspokajania głodu jest porównywalna z chlebem, a wysiłek włożony w uprawę jest minimalny. Nie oznacza to jednak, że łatwo jest znaleźć marchew w tej grze typu sandbox. Dlatego właśnie opisujemy, jak zdobyć marchewki w Minecrafcie za pomocą najprostszych możliwych metod. Od uprawy po handel, wszystko to omówiliśmy w tym poradniku. Wszystkie nasze metody działają podobnie na obu edycjach Minecraft Bedrock i Java. W przeciwieństwie do roślin takich jak pszenica, marchew nie ma nasion w grze, co oznacza, że jedynym sposobem na zdobycie tego artykułu spożywczego jest jego spożycie w całości. Ale gdy już zdobędziesz marchew w Minecrafcie, możesz ją zasadzić, zmodyfikować i wykorzystać na wiele sposobów. Ale to na później. Na razie dowiedzmy się, jak zdobyć marchewki w Minecrafcie.

Zdobywanie marchewki w Minecrafcie (2023)

Istnieje wiele sposobów na użycie lub zdobycie marchewki w grze. Możesz skorzystać z poniższej tabeli, aby odkryć ten, który najbardziej cię interesuje.

Trzy najlepsze sposoby na zdobycie marchewki w Minecrafcie

Istnieją 3 unikalne sposoby na zdobycie marchewki w Minecrafcie, a my omówimy każdy z nich szczegółowo.

Łupy z mobów

Kontynuując unikalne cechy, możesz zdobyć marchewki zabijając różne mobki w grze. Należą do nich zombie, łuski i wieśniacy zombie. Wszystkie z nich mają niewielką, ale prawdopodobną szansę na upuszczenie marchewki po zabiciu. Pamiętaj, że działa to tylko wtedy, gdy mobki są atakowane przez gracza lub wilka. Każdy inny atak, taki jak TNT, może spowodować, że stracisz marchewki.

Łupy z kufrów

W niektórych przypadkach marchewki można znaleźć także podczas plądrowania skrzyń. Skrzynie, w których pojawia się marchewka, można znaleźć w:

  • Placówkach Pillagerów
  • Wraki statków
  • Skrzynie bonusowe (tylko Bedrock)

Największe szanse na znalezienie skrzyń z marchewką mają placówki Pillagerów.

Przeczytaj również:  Jaka jest komenda na WH w CS GO? - Użyj legalny cheat!

Zbieranie przez łamanie

Jeśli znajdziesz marchewki rosnące na farmie w wiosce, możesz je zebrać, łamiąc je. Używając dowolnego narzędzia do ich łamania, otrzymasz co najmniej 2 marchewki z każdej w pełni wyrośniętej rośliny. Jest to najprostszy sposób na zdobycie marchewek w Minecrafcie. Należy jednak pamiętać, że farmy wiejskie mają tylko 20% szans na tarło z marchewkami. Więc może być konieczne zbadanie różnych nasion wiosek Minecrafta, aż do znalezienia odpowiedniego.

Wejdź teraz i zwiększ wydajność swojego PC!

Zobacz też: Ognisko w Minecraft

Jak używać marchewek (nasion) w Minecrafcie?

Poza jedzeniem jej samemu, możesz używać marchewki do karmienia świń i królików. Niektórzy gracze używają jej także do handlu i kompostowania. Możesz nawet użyć jej do stworzenia Mikstury Nocnego Widzenia poprzez przekształcenie jej w złotą marchewkę. Możesz też przyrządzić gulasz z królika i marchewkę na patyku. Ale to dopiero wtedy, gdy będziesz miał ich wystarczająco dużo. Na razie dowiedzmy się, jak wyhodować więcej marchewek w Minecrafcie.

  1. Po pierwsze, poszukaj bloków trawy lub ziemi. Te bloki są blokami podstawowymi, które po pewnych modyfikacjach mogą być używane do uprawy.
  2. Następnie należy wykonać motykę. Ta motyka może uprawiać ziemię i trawę, co pozwala nam uprawiać ziemię i trawę. Do stworzenia motyki potrzebujesz tylko bloków do tworzenia narzędzi, takich jak drewniane deski lub żelazo, oraz 2 kijów. Gdy już je masz, otwórz swój stół rzemieślniczy w Minecrafcie i umieść drewniane kije w środkowych komórkach drugiego i trzeciego rzędu. Następnie umieść drewniane deski w pierwszych dwóch komórkach górnego rzędu obszaru craftingu. Dzięki temu przepisowi Twoja drewniana motyka będzie gotowa.
  3. Teraz użyj naszej nowo utworzonej motyki, klikając prawym przyciskiem myszy bloki ziemi, gdy masz już motykę. Spowoduje to natychmiastową zmianę tekstury bloku gleby lub trawy, wskazując, że został on uprawiony. Upewnij się, że w pobliżu znajduje się woda, w przeciwnym razie uprawiona ziemia zamieni się ponownie w blok gleby.
  4. Na koniec wyposaż marchewkę i kliknij prawym przyciskiem myszy na uprawianym bloku, aby ją zasadzić. Spowoduje to natychmiastowe zasianie nasion. Potem wystarczy już tylko poczekać, aż marchewka urośnie.
Przeczytaj również:  Minecraft: jak zrobic shulker boxa?

Zobacz też: Lamy Minecraft

Łatwo znajdź i uprawiaj marchewki w Minecrafcie

Tak jak poprzednio, jesteś gotowy, aby zdobyć marchewki w Minecraft i użyć ich do stworzenia niezawodnej farmy w swoim świecie. Jeśli zastanawiasz się nad lokalizacją dla tej farmy, mamy już opisane najlepsze nasiona Minecrafta do tworzenia baz w grze. Ale nie będą one działać na nowej aktualizacji Minecraft 1.18. Tak więc, jeśli masz nową wersję gry, upewnij się, że wypróbujesz naszą listę najlepszych nasion Minecraft 1.18. Od glitchowanych lokacji po niesamowite punkty tarła, jest tu wiele do odkrycia. Jeśli chodzi o marchewki, są one z łatwością jednym z najbardziej popularnych przedmiotów spożywczych w grze. Ale czy są one również twoim ulubionym? Podziel się swoją ulubioną potrawą z Minecrafta w sekcji komentarzy.

Jak zdobyć złotą marchewkę w Minecraft?

Złotą marchew powstaje w wyniku połączenia zwykłej marchewki z zarodnikami złota.

Po co jest złotą marchewką w Minecraft?

Złota marchewka posiada wiele użytecznych zastosowań m.in.: oswajanie, leczenia, wspomaganie wzrostu osłów, królików i konii. Króliki podążają za graczami, którzy trzymają w dłoni ten przedmiot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *