Winda w Minecraft
Poradniki

Jak zrobić windę w Minecraft?

Działające windy mogą być teraz budowane w Minecrafcie, ale mechanika ich działania może być nieco zagmatwana. Istnieją tłoki, bloki szlamu i wiele więcej, jeśli chodzi o różne opcje dla działających wind. Tak więc, dla tych z was, którzy dopiero zaczynają, oto przewodnik, który pokaże wam dokładnie, jak zbudować prostą windę. Co więcej, do jej zbudowania będziesz potrzebował tylko ośmiu rzeczy!

Jak zbudować działającą windę w Minecrafcie

Budowanie fundamentu windy w Minecraft

Aby zbudować działającą windę w Minecrafcie, będziesz potrzebował Redstone’a, Obserwatorów, Bloków Szlamu, Obsydianu, Lepkich Tłoków, zwykłych Tłoków, dwóch przycisków i dowolnych bloków dekoracyjnych. Powinieneś zacząć od dolnej części windy, ponieważ będzie ona zawierała tłoki potrzebne do pchania windy w górę. Aby wszystko było jasne, ponumerujemy odpowiednio Lepkie Tłoki i Obserwatorów.

Najpierw musisz wykopać dziurę o wymiarach około pięć bloków na trzy bloki na cztery bloki (długość x szerokość x wysokość). Dziura będzie głęboka na cztery bloki, abyś mógł ukryć swój mechanizm pod platformą windy, ponieważ może być ona dość wysoka. Po wykopaniu dziury musisz umieścić Lepki Tłok (1) na przedniej ścianie. Upewnij się, że jest on skierowany do tyłu. Na lepkim tłoku (1) umieść ozdobny blok, a na nim trochę czerwonego kamienia. Następnie umieść na nim kolejny blok dekoracyjny z przymocowanym do niego przyciskiem. Będzie to przycisk, który uruchamia cały mechanizm.

Następnie przymocuj kolejny dekoracyjny klocek do przedniej części Lepkiego Tłoka (1) i umieść przed nim Obsydianowy klocek. Upewnij się jednak, że między nimi jest przerwa o długości jednego klocka. Następnie umieść dwa bloki szlamu na Obsydianie. Do najniższego Slime’a przymocuj z boku blok Obserwatora (1). Obserwator (1) musi mieć twarz skierowaną w dół, aby mógł obserwować szczelinę między Obsydianem a Lepkim Tłokiem. Kiedy Lepki Tłok (1) się włączy, zasili Obserwatora (1), a następnie tenże Obserwator (1) zasili Lepki Tłok (2), który umieścisz na nim.

Przeczytaj również:  Jak oswoić kota w minecraft?

Lepki Tłok (2) musi być skierowany do góry, a następnie umieścisz na nim dwa kolejne bloki Szlamu. Tak jak poprzednio, do bloku Slime’a przyczepisz kolejnego Obserwatora (2). Jednak ten Obserwator (2) musi być przymocowany z boku najwyższego Slime’a i musi być zwrócony twarzą do nieba. Dzięki temu będzie mógł zasilić Lepki Tłok (3), który zostanie umieszczony pod nim. Podczas gdy Lepki Tłok (1) porusza wieżę ze szlamu, Obserwator (2) będzie obserwował zmianę wysokości i zasilał Lepki Tłok (3) znajdujący się pod nim.

Umieść dwa kolejne bloczki szlamu poniżej Lepkiego Tłoka (3), a następnie zakończ pracę nad dolnym mechanizmem. Pamiętaj, aby przed przejściem do kolejnego bloku przycisków przymocować do niego jeszcze jeden blok. Będzie to klocek, którym wjedziesz na górę w windzie.

Zobacz też: Kody do The forest

Budowanie górnej części windy Minecraft

Na górze możesz zbudować ją tak wysoko, jak chcesz, ale będziesz potrzebował więcej czerwonego kamienia, kolejnego przycisku, Obsydianu i zwykłego Tłoka. Na górze zbuduj ramę dla windy, a na jej środku przymocuj z jednej strony Obsydian, a z drugiej blok przycisku. Następnie z tyłu Obsydianu umieść bloczek dekoracyjny. Blok ten posłuży do zamocowania zwykłego tłoka znajdującego się pod nim. Upewnij się, że używasz zwykłego tłoka, ponieważ Lepki Tłok spowoduje zatrzymanie całej windy.

Następnie wystarczy poprowadzić linię Redstone na szczyt tych czterech bloków. Kiedy naciśniesz przycisk, uruchomi on tłok i popchnie mechanizm w dół. I gotowe! Jest to jeden z najprostszych sposobów na zbudowanie windy. Można ją także dostosować do własnych potrzeb. Możesz więc zrobić ją tak dużą lub małą, jak tylko chcesz. Tak długo, jak będzie pasować do Twojego świata Minecrafta i przygód, które w nim przeżyjesz. Na wypadek, gdybyś potrzebował więcej wizualnych odniesień, oto wideo z jeszcze prostszym projektem windy! Zobacz również inne artykuły na temat Minecrafta np. Komenda na dzień Minecraft oraz inne!

Przeczytaj również:  Zarządzanie zapasami w placówkach medycznych: Rola hurtowni medycznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *