rozrywka

Dmuchane zamki na festyn — jaki model wybrać?

Dmuchane zamki to absolutny hit letnich imprez plenerowych. Ten rodzaj atrakcji zajmuje specjalne miejsce w sercach wielu młodych wielbicieli aktywnego wypoczynku. Doceniany jest nie tylko ze względu na swoją atrakcyjną formę, lecz również mnogość możliwych form zabawy — na dmuchanym zamku nie sposób się nudzić! Ze względu na swoje zalety, ten typ atrakcji jest szczególnie często widywany na różnego rodzaju imprezach plenerowych, takich jak miejskie czy szkolne festyny. Organizujesz zabawę na świeżym powietrzu? Podpowiadamy, jak wybrać idealny dmuchany zamek na tę okazję.

Jaki motyw dmuchanego zamku wybrać?

Popularność tej formy atrakcji sprawiła, że na rynku co rusz pojawiają się nowe warianty dmuchanych zamków. Często przyjmują one niezwykle efektowne, fantazyjne formy i występują w bogatej gamie barw. Dzięki rozwojowi technologii druku na tworzywach sztucznych i ulepszaniu metod szycia, współczesne zamki dmuchane to modele bogato zdobione, pełne atrakcyjnych dekoracji 2D oraz 3D. W wyborze atrakcji warto zwrócić uwagę na reprezentowany przez nią motyw. Dzieci uwielbiają dmuchane zamki z tematycznymi ozdobami, nawiązującymi do świata fantazji. Motyw obiektu można dopasować do wieku uczestników zabawy lub specyfiki miejsca, w którym zostanie on umieszczony.

Maluchy z pewnością polubią dmuchane zamki o kształtach przywodzących na myśl ich ulubione zabawki i akcesoria — kolorowe klocki, kredki czy samochodziki. Nieco starsze dzieci świetnie odnajdą się na atrakcjach utrzymanych w tematyce pirackiej, morskiej lub egzotycznej dżungli. Dobrze dobrana do motywu paleta barw oraz tematyczne ozdoby sprawią, że zabawa na dmuchanym zamku zyska zupełnie nowy wymiar. Wystarczy odrobina wyobraźni, by wspólne, radosne podskoki na miękkim podłożu zamieniły się w emocjonującą przygodę w baśniowym świecie.

Dmuchane zamki — nie tylko design, ale i jakość

Doskonale wiesz, jak ważne jest bezpieczeństwo Twoich podopiecznych. Wybierając dmuchane zamki, nie podejmuj decyzji zbyt pochopnie i upewnij się, że masz do czynienia z rzetelnym sprzedawcą. Zakup dmuchańców niewiadomego pochodzenia to ryzyko nabycia sprzętu, który nie spełnia przewidzianych dla tej kategorii produktów norm jakości. Warto więc wybierać atrakcje pochodzące z ofert rodzimych producentów, którzy poświęcają szczególną uwagę kwestii jakości wykonania i bezpieczeństwa użytkowników. Na polskim rynku jest to na przykład wrocławska firma GunGan, od 10 lat działająca w branży eventowej. Dmuchane zamki z oferty tego producenta to różnorodność wzorów i kolorów, które pozwolą zaaranżować niejedną strefę zabaw.

Przeczytaj również:  Spicy pytania - Mocne pytania do gry w butelkę do dziewczyny i chłopaka

Dmuchany zamek — duży czy mały model?

Rozmiar dmuchanego zamku to kolejny czynnik, który warto uwzględnić podczas wyboru atrakcji. Wymiary najczęściej dobiera się do dostępnej przestrzeni oraz wieku uczestników zabawy. W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym i młodszych świetnie spiszą się małe, proste skakańce wyposażone w siatkowane ogrodzenie, które zapobiegnie wypadnięciu malucha poza obszar atrakcji. Nieco starsze pociechy znakomicie będą bawić się na bardziej złożonych dmuchanych zamkach, na przykład modelach typu combo, w skład których wchodzi skakaniec oraz zjeżdżalnia. Atrakcja o dużej powierzchni to także możliwość wspólnej zabawy dla większej liczby osób jednocześnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *