Nowości ze świata internetu – ich nie chcesz przegapić!
rozrywka

Nowości ze świata internetu – ich nie chcesz przegapić!

Internet w XXI wieku stał się podstawowym oknem na świat. To za jego pomocą szukamy najświeższych informacji, komunikujemy się z bliskimi, a także czerpiemy z różnego rodzaju rozrywek – filmów, muzyki, podcastów etc. O jakich nowościach warto wiedzieć, żeby niczego nie przegapić?

Rozrywka w popularnym serwisie internetowym YouTube

Ten bezpłatny serwis internetowy głównie kojarzony jest z muzyką i teledyskami umieszczanymi przez ulubionych wykonawców z Polski i ze świata. Ale można znaleźć na nim również filmy, wywiady czy kabarety. Niedawno serwis przedstawił zestawienie treści, które najchętniej oglądane były w 2022 roku. Jeżeli chodzi o Polskę, to w pierwszej dziesiątce znalazła się nowość filmowa, a mianowicie „Powódź ’97” opowiadający o powodzi we Wrocławiu. A na szczycie znalazł się kabaret Neo-Nówki ze skeczem „Wigilia 2022” krytycznie odnoszący się do wątków politycznych. Kto jeszcze nie widział tych nowości ostatnich miesięcy, z pewnością warto to nadrobić. 

Zmiany na Facebooku

Innym gigantem, poza wspomnianym YouTubem, jest bez wątpienia Facebook. Firma Meta 1 grudnia wprowadziła kilka zmian na kontach wszystkich użytkowników. A mianowicie z profilów zniknęły informacje dotyczące adresu zamieszkania, poglądów politycznych, wyznania religijnego oraz płci, jaką dany użytkownik jest zainteresowany. Przy czym nie ujawniono, z jakich powodów postanowiono usunąć te dane.

Udogodnienia w aplikacji mObywatel 

Odnosząc się do tematu internetowych nowości, portal z nowinkami internetowymimusi wspomnieć o aktualizacji aplikacji mObywatel. Najważniejszą zmianą jest możliwość wyłączenia PIN-u przy logowaniu na rzecz biometrii. Dla posiadaczy telefonów z Androidem jest to odcisk palca, a w przypadku iPhone’ów skan twarzy, czyli Face ID. Tym sposobem nie trzeba zapamiętywać ciągu cyfr i liter, dzięki czemu bezproblemowe logowanie możliwe jest z dowolnego miejsca.

W internecie pojawia się niezliczona ilość nowości. Śledząc na portal, zawsze będzie się na bieżąco z tym, co jest warte uwagi! 

Przeczytaj również:  Jak przyspieszyć lub opóźnić okres?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *