Garnitur
rozrywka

Jeden garnitur na wiele okazji – czy to możliwe?

Niektóre stroje są ponadczasowe i uniwersalne – i wśród takich znajduje się właśnie garnitur, o ile wiesz, jak go dobrać, by był odpowiednim wyborem na każdą okazję. Czy wiesz, że dobrze dopasowany garnitur sprawdzi się zarówno na weselu, jak i podczas kolacji służbowej czy chrzcin lub podczas stypy? Podpowiadamy, czym się kierować, by wybrać „ten” garnitur.

Klasyczny garnitur na wiele okazji – jak wygląda?

Uniwersalny i ponadczasowy garnitur istnieje i każdy mężczyzna powinien posiadać go w swojej garderobie. Dzięki temu nie tylko można uniknąć niespodziewanego wydatku, gdy okaże się, że nagle jesteśmy zaproszeni na uroczystą okazję, ale również oszczędzić sobie nerwów podczas poszukiwań garnituru na ostatnią chwilę.

Doskonałym wyborem na taki ponadczasowy strój będzie czerń lub kolor granatowy, bez wielu elementów ozdobnych, które przykuwają uwagę – chodzi nam w końcu o uniwersalność. Warto mieć na względzie, że obydwa te kolory są trafionym wyborem szczególnie na imprezy, które odbywają się wieczorem, jednak nie oznacza to, że są zupełnie wykluczone podczas spotkań odbywających się wcześniej. Choć wiele osób uważa, że ciemnego garnituru nie powinno się zakładać np. na ślub i wesele odbywające się po południu, dobierając odpowiednie dodatki – można pozwolić sobie na tego rodzaju strój.

Dodatki mają znaczenie

Sama kolorystyka garnituru nie jest jedynym elementem, na jaki warto zwrócić uwagę. Dodatkowo, modny mężczyzna powinien zainwestować w co najmniej kilka różnych koszul, poszetek i krawatów lub much. To daje możliwość stworzenia wielu ciekawych stylizacji przy niewielkim wysiłku i niewygórowanych kosztach.

Dobrym pomysłem jest zakup jak najróżniejszych dodatków: w różnych kolorach, o rozmaitych deseniach. Dzięki temu można stworzyć wiele stylizacji, które nie będą podobne do siebie, a jednocześnie – będą dopasowane do okazji. 

Przeczytaj również:  Nahida  Genshin Impact 

Pomysły na stylizacje z użyciem jednego garnituru

Tylko jeden garnitur może stać się elementem wielu stylizacji. Klasyczny, czarny strój połączony z jasną koszulą i stylową poszetką oraz krawatem w wybranym kolorze może być idealnym strojem na wesele czy chrzciny. Same spodnie garniturowe, bez marynarki, w połączeniu z casualową koszulą mogą z kolei sprawdzić się podczas urodzin bliskiej osoby czy rodzinnego obiadu o uroczystym charakterze.

Również samą marynarkę można z powodzeniem wykorzystać do wielu stylizacji, także tych codziennych. Przykładowo, zwykłe jeansy połączone z klasyczną koszulą i marynarką od garnituru świetnie sprawdzą się podczas dnia pracy czy wyjścia w gronie znajomych.

Na jakie okazje można założyć garnitur?

Garnitur na wesele wcale nie musi być strojem na jedną okazję. Wystarczy pamiętać o powyższych zasadach – i pełna stylizacja na wiele sytuacji gotowa. To nie tylko wygoda, ale również spora oszczędność i ekologiczne podejście do mody!

Dobrze dobrany, klasyczny garnitur to doskonałe rozwiązanie na wiele okazji. Mamy nadzieję, że teraz wybór najlepszego, dopasowanego do wielu okazji modelu stanie się dużo prostszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *