pierwszy tatuaz
rozrywka

Pierwszy tatuaż – co warto wiedzieć?

Decyzja o wykonaniu tatuażu powinna być dobrze przemyślana. Jeśli jesteś już zdecydowany/a, aby zrobić sobie pierwszy tatuaż, musisz się do tego odpowiednio przygotować. Sprawdź, co warto wiedzieć o tatuowaniu!

Tatuaże to świetny sposób na podkreślenie swojego indywidualnego stylu. Planujesz zrobić sobie pierwszy tatuaż? W takim razie koniecznie zapoznaj się z poniższymi informacjami!

Czy tatuaż boli?

Wiele osób przed zrobieniem pierwszego tatuażu zastanawia się, czy tatuowanie boli. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Poziom bólu odczuwanego podczas wykonywania tatuażu zależy od kilku czynników. Należą do nich przede wszystkim indywidualny próg bólu, wzór, wielkość i umiejscowienie tatuażu. Im więcej tłuszczu pokrywa daną partię ciała, tym mniejszy ból podczas tatuowania.

Wybierz idealny wzór

Tatuaż to decyzja na całe życie. Dlatego zanim zdecydujesz się na zrobienie swojego pierwszego tatuażu, musisz wybrać odpowiedni wzór. Możesz stworzyć swój własny wzór tatuażu lub zainspirować się projektami znalezionymi w sieci. Mnóstwo ciekawych wzorów tatuaży znajdziesz na stronie internetowej TattooArtist – tattooartist.pl.

Jak wybrać dobrego tatuażystę?

Wybór dobrego tatuatora jest równie ważny jak wybór wzoru tatuażu. Na co zwrócić uwagę, wybierając studio tatuażu?

  • Portfolio – każdy profesjonalny i doświadczony tatuażysta posiada swoje portfolio. Warto je przejrzeć, aby zapoznać się z dotychczasowymi pracami artysty.
  • Higiena i sterylność – to podstawa pracy każdego profesjonalnego tatuatora. Artysta powinien używać w swojej pracy jednorazowych igieł i rękawiczek, a wszystkie narzędzia używane w studio powinny być na bieżąco sterylizowane.
  • Opinie – zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego tatuatora, zapoznaj się z opiniami na jego temat.

Pierwszy tatuaż – jak się przygotować?

Jeśli planujesz zrobić sobie pierwszy tatuaż, z pewnością zadajesz sobie pytanie, jak się do tego odpowiednio przygotować. Warto zastosować się do kilku ważnych zasad:

  • Przez około 2 dni przed wizytą w studio nie pij alkoholu. Postaraj się też ograniczyć kawę, napoje energetyczne i środki przeciwbólowe. Wszystko to wpływa bowiem na zmiany w zakresie gęstości i krzepliwości krwi, co z kolei może przyczynić się do silniejszego krwawienia podczas sesji.
  • Przed wizytą w studio zjedz sycący posiłek.
  • Unikaj opalania skóry – świeża opalenizna jest jednym z przeciwwskazań do wykonania tatuażu.
  • Pamiętaj o nawilżeniu skóry – prawidłowo nawilżona skóra ułatwia wykonanie tatuażu, dlatego na kilka dni przed wizytą w studio zacznij używać kremów lub balsamów nawilżających.
Przeczytaj również:  Gdzie obejrzeć film Zbrodnie przyszłości za darmo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *