serwistelefonowsamsung
Ogolne

Serwis telefonów Samsung

Samsung jest jednym z najbardziej popularnych producentów smartfonów na świecie. Dobry stosunek jakości do ceny, ponadprzeciętny ekran, często wodoodporna obudowa to znaki szczególne telefonów koreańskiego producenta. Niestety nie są to urządzenia niezniszczalne i wieczne. Podobnie jak inne smartfony, wymagają one czasem serwisu lub naprawy. Poznaj zakres napraw, jakie możesz zlecić w naszym serwisie telefonów Samsung.

Niestety nie są to urządzenia niezniszczalne i wieczne. Podobnie jak inne smartfony, wymagają one czasem serwisu lub naprawy. Poznaj zakres napraw, jakie możesz zlecić w naszym serwisie telefonów Samsung.

Wymiana baterii w telefonie Samsung

Wymiana baterii w smartfonach Samsung jest chyba najbardziej rutynową i najczęściej przeprowadzaną usługa serwisową w punkcie napraw gsm. Najczęściej po dwóch latach użytkowania, co jest równoznacznie z kilkuset cyklami ładowania bateria Samsung traci swoje pierwotne właściwości. Akumulator musi być częściej ładowany (nawet kilka razy dziennie). Poziom ładowania obniża się nagle i skokowo. Aplikacje działają wolniej, co jest związane z trybem oszczędzania baterii. Wymiana baterii w smartfonie Samsung nie jest serwisem kosztownym (usługa kosztuje najczęściej 200-300 zł), a pozwala tchnąć w telefon nowe życie.

Wymiana pękniętego ekranu w telefonie Samsung

Wysokiej jakości szkło ekranu Gorilla Glass, mimo swojej twardości jest też bardzo kruche. Już nawet niewielkie uderzenie ekranu o twardy przedmiot lub upadek z wysokości na ekran może spowodować uszkodzenie matrycy telefonu. Naprawa w tym przypadku jest już bardziej kosztowna, niż wymiana akumulatora. W najnowszych Samsungach wymiana wyświetlacza to koszt nawet ponad tysiąca złotych.

Wymiana tylnej obudowy smartfona Samsung

Tylna obudowa (“plecki”) smartfona również są podatne na uszkodzenia. Bez względu na to, czy jest to tworzywo sztuczne, czy też szkło, plecki telefonu również potrafią pęknąć. Naprawa pękniętej obudowy nie jest tak droga, jak wymiana wyświetlacza. Można ją zlecić w autoryzowanym serwisie Samsung.

Przeczytaj również:  Ekologiczne trendy - nowoczesne kosze na śmieci

Naprawa gniazda ładowania

Jeśli nasz telefon nie można ładować bezprzewodowo, skazani jesteśmy na port ładowania. Wpinamy do niego codziennie kabel USB, aby naładować baterię smartfona. Jest to element, który łatwo ulega uszkodzeniu przez “wyrobienie”, a także zabrudzenie. Profesjonalny serwis Samsung pozwala ocenić, czy port ładowania wymaga jedynie czyszczenia, czy może jednak naprawy.

Naprawa smartfona po zalaniu

Mimo, że obecnie wiele smartfonów marki Samsung są wodoodporne, już nawet niewielkie pęknięcia na łączeniach ekranu z tylną obudową mogą powodować rozszczelnienie urządzenia. W takim przypadku należy całkowicie unikać kontaktu smartfona z wodą. Zdarza się jednak, że smartfon ulegnie zalaniu. W takim przypadku konieczny jest wizyta w serwisie Samsung i wycena naprawy.

Nie każde zalanie jest groźne. Specjalista z serwisu gsm pomoże oszacować skalę uszkodzeń. Czasem wystarczy osuszyć zalane podzespoły, aby zapobiec ewentualnej korozji. W trudniejszych przypadkach może być konieczna wymiana niektórych elementów urządzenia. 

Wymiana szybki lub folii ochronnej

Folia ochronna na ekran lub szybka jest akcesorium jak najbardziej polecanym do ochrony wyświetlacza. Elementy te przeznaczone są do samodzielnego montażu przez użytkownika. Wiele osób zleca jednak usługę wymiany szkła ochronnego w serwisie Samsung. Koszt realizacji takiej usługi jest niewielki, ale mamy pewność, że aplikacja powłoki ochronnej na ekran została przeprowadzona w sposób profesjonalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *