Ogolne

Czym zajmuje się agencja doradztwa personalnego?

Każdą firmę tworzą ludzie – to oni odpowiadają za jakość świadczonych przez nią usług i stanowią motor napędowy jej rozwoju.

Dlatego warto dbać o swoją kadrę pracowniczą. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, pomóc Ci w tym może agencja doradztwa personalnego.

W czym specjalizuje się agencja doradztwa personalnego?

Główną specjalizacją agencji doradztwa personalnego jest zarządzanie zasobami ludzkimi, czyli tworzenie i wdrażanie strategii optymalnego wykorzystania możliwości i umiejętności pracowników małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Firma taka zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów ds. HRM (ang. human resources management), do zadań których należy między innymi ewaluacja poszczególnych członków personelu, przeprowadzanie audytów organizacyjnych i prowadzenie szkoleń z dowolnego zakresu, a także opracowywanie polityki personalnej oraz integracja i motywacja zespołu.

W czym jeszcze może pomóc agencja doradztwa personalnego?

Poza opisanymi wyżej praktykami związanymi z zarządzaniem zasobami ludzkimi agencja doradztwa personalnego zajmuje się też rekrutacją. W większości przedsiębiorstw powierza się to zadanie wewnętrznemu działowi HR, o ile taki istnieje w ich strukturach, jednak zatrudnieni na etacie kadrowcy znają się jedynie na standardowych procedurach rekrutacyjnych, które w wielu przypadkach okazują się niewystarczające. Agencja doradztwa personalnego jest w stanie zaoferować o wiele więcej, bo nie tylko rekrutację podstawową, ale też direct search, executive search i headhunting.

Jak wygląda współpraca z agencją doradztwa personalnego?

Współpraca z agencją doradztwa personalnego jest bardzo prosta i wygodna, ponieważ wszystkim zajmują się specjaliści. Ty musisz tylko nawiązać z nimi kontakt – oni zajmą się resztą. Komunikacja najczęściej odbywa się drogą telefoniczną i e-mailową, natomiast sama realizacja zamówionych usług może przyjąć formę zdalną lub on-site. Jeśli nie jesteś pewien, jakich usług potrzebujesz, ale mimo wszystko chcesz poprawić produktywność swoich pracowników i wydajność przedsiębiorstwa, doradca personalny chętnie posłuży Ci radą – to również należy do jego zadań.

Przeczytaj również:  Inteligentne sterowanie siłownikiem – więcej możliwości dla Twojego domu

Dowiedz się więcej na SalesHR.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *