Ogolne

Doskonałe panele dla kochających zwierzaki!

W tak wielu domach można dziś spotkać zwierzęta, najczęściej są to psy i koty. Przy podłogach typu płytki ceramiczne lub parkiet zwierzęta mają niemały kłopot z poruszaniem się, co ma wpływ na ich mięśnie i stawy. Coraz częściej więc zwraca się uwagę na wybór podłogi, jeśli w domu są zwierzęta. Sprawdź, jaką najlepiej wybrać podłogę, by twój pupil mógł się bezpiecznie rozwijać.

Wpływ podłogi na zdrowie zwierząt

Jakże często rezygnuje się w domu z posiadania dywanu z uwagi na jego zabrudzenie, na przykład sierścią. Jeśli chodzi o pielęgnację podłogi, jest to z pewnością lepsze rozwiązanie, warto jednak dowiedzieć się, co dzieje się w tym czasie, kiedy twój ulubieniec musi ślizgać się niebezpiecznie po podłodze.

Łapy zwierząt są stworzone w taki sposób, aby poruszać się po naturalnym podłożu. Niestety śliska podłoga naturalnym podłożem nie jest. Biegając po trawie lub choćby po dywanie pies czy kot mogą zachować przyczepność, biegać bez obaw o potknięcie się, czy bolesną kontuzję.

Wieczne ślizganie się po podłodze może spowodować nadwyrężenie mięśni, trwałe urazy ścięgien, stawów, a nawet kręgosłupa czy czaszki, jeśli dojdzie do uderzenia w meble lub w ścianę. Zabezpieczenie podłogi bardzo istotne jest w momencie, kiedy do twojego domu zawita szczenię. Jeśli aktualnie nie zamierzasz wymieniać podłogi, kup, choć maty antypoślizgowe.

Jak więc rozwiązać ten problem, by mieć odpowiednią podłogę bez potrzeby rozwijania na niej dywanu lub mat antypoślizgowych?

Panele winylowe Quick-Step rozwiązaniem dla miłośników zwierząt

Najlepszym rozwiązaniem będą dostępne w Salonie Podłóg Super Parkiet panele winylowe Quick-Step. Panele te były testowane przez wielu klientów posiadających zwierzęta.

Panele winylowe Quick-Step to wybór cichej, mocnej i w 100% wodoodpornej podłogi. Należy pamiętać, że podłoga przy zwierzętach musi być odporna na zadrapania, zarysowania, trwała i z wysokim stopniem trwałości.

Przeczytaj również:  Jak seniorzy spędzają czas wolny?

Wodoodporność paneli Quick-Step, to ich ogromna zaleta, szczególnie biorąc pod uwagę psy, wracające ze spaceru z ubłoconymi łapami. Pielęgnacja paneli winylowych jest łatwa, szybka i przyjemna. I co najważniejsze – taka podłoga ma idealną przyczepność, pies nie będzie już narażony na ślizganie się po niej. Mając w domu zwykłe panele lub płytki, podczas psiego biegania słyszalne jest ich tuptanie, przy podłodze winylowej możesz być spokojny, panele te zapewniają dużo większy komfort – są ciche i miłe w dotyku.

Jeśli jesteś przyjacielem zwierząt, po przeczytaniu tego artykułu z pewnością przemyślisz, co można by zrobić dla swojego pupila. Warto także dodać, że panele winylowe to ekologiczne rozwiązanie nadające się między innymi do ogrzewania podłogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *