rekawiczki zimowe na rower
Ogolne

Jakie rękawiczki zimowe na rower wybrać?

Rękawiczki zimowe na rower to jeden z obowiązkowych elementów podczas jazdy. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat ich wyboru.

Rodzaje rękawiczek

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć dość zróżnicowane rodzaje rękawiczek przeznaczonych do jazdy na rowerze zimą. Poszczególne produkty różnią się między sobą najczęściej poziomem ocieplenia. Na duże mrozy polecane są przede wszystkim rękawiczki złożone z kilku warstw. Natomiast na mniejszy chłód bardzo dobrym wyborem są cieńsze rękawiczki, które zapewnią optymalny komfort termiczny. Polecane są między innymi rękawiczki damskie zimowe ocieplane, które dobrze dopasują się do kształtu dłoni.

Krój rękawiczek

Kolejnym aspektem, na który się powinno zwrócić uwagę podczas wyboru rękawiczek rowerowych, jest ich krój. Wybrane rękawiczki powinny być przede wszystkim wygodne podczas noszenia, ale muszą także zapewniać odpowiednią swobodę ruchów. Muszą umożliwiać obsługę wszystkich manetek, a także nawigację. Dlatego nie są polecane ocieplane rękawiczki jednopalczaste, które mogą utrudniać kierowanie rowerem. Jeśli komuś marzną palce to optymalnym rozwiązaniem będą rękawiczki trójpalczaste.

Ocieplenie rękawic

Wśród najważniejszych kwestii związanych z wyborem rękawiczek na rower można wskazać ich ocieplenie. Pod względem grubości można podzielić rękawiczki na kilka rodzajów. Cienkie rękawiczki sprawdzą się najlepiej w temperaturze od sześciu do dwunastu stopni Celsjusza. Natomiast w przypadku panowania niższych temperatur warto zdecydować się na wybór rękawiczek z dodatkiem softshellu lub dodatkowej membrany. Jeśli temperatura spada poniżej zera to warto wybrać rękawiczki z grubszym ociepleniem, które zapobiegną marznięciu dłoni.

Materiał rękawiczek

Podczas wyboru zimowych rękawiczek na rower należy również zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego zostały one stworzone. Na deszczową i wietrzną pogodę warto wybierać rękawiczki stworzone z softshellu, który jest materiałem oddychającym oraz stanowi doskonałą ochronę przed chłodem. W sprzedaży można znaleźć również rękawiczki z hydrofobową powłoką, a także takie, które umożliwiają sterowanie nawigacją bezdotykową oraz obsługę telefonu.

Przeczytaj również:  Przetwarzanie odpadów budowlanych – jakie są możliwości recyklingu i zagospodarowania odpadów?

Mankiet

Rękawiczki przeznaczone na zimę powinny być także wyposażone w mankiety. Podczas niepogody najlepiej sprawdzą się dłuższe mankiety, które będą stanowiły szczelną izolację oraz doskonałą ochronę dla nadgarstków. Będą zapobiegały wnikaniu chłodu do wnętrza kurtki poprzez rękaw. Jednak wysokie mankiety mogą nieco krępować ruchy podczas jazdy, dlatego ich wybór polecany jest jedynie na większe mrozy.

Czucie kierownicy

W zimowych rękawiczkach rowerowych powinno się dobrze czuć kierownicę, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na ten aspekt. Specjalistyczne rowery są wyposażone w dość małe elementy na kierownicy, które może być trudno obsługiwać zbyt grubymi rękawiczkami. Dobre rękawice nie powinny upośledzać czucia, dlatego warto je przetestować przed zakupem oraz sprawdzić, czy rzeczywiście będą się dobrze trzymać kierownicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *