Rodzinne zwiedzanie Szczecina i okolic
Ogolne

Rodzinne zwiedzanie Szczecina i okolic

Chociaż Szczecin nie jest szczególnie popularny wśród turystów z Polski, zawiera sporo ciekawych miejsc i atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wybierając się w stolicę województwa zachodniopomorskiego nad Odrą, warto zaplanować kilka miejsc do odwiedzenia i atrakcji do przeżycia. W tym celu doskonałym rozwiązaniem będzie wybór odpowiedniego hotelu na nocleg. Szczecin oferuje wysokiej jakości standardy oraz przytulne i czyste pokoje, w których każdy będzie czuł się bezpiecznie i z pewnością odpocznie po całodziennych atrakcjach.

Co warto zwiedzić w Szczecinie? Kilka topowych miejsc

Szczecin jest wbrew pozorom bardzo ciekawym miastem z mnóstwem atrakcji turystycznych i punktów do zwiedzania. Rodzinne zwiedzanie Szczecina jest jak najbardziej możliwe. Warto zacząć od słynnych Wałów Chrobrego, czyli od tarasu widokowego na skarpie o długości 500 m wzdłuż Odry. Najpiękniej wyglądają one z Łasztowni, czyli z przeciwległego brzegu rzeki. Taras widokowy tworzy sylwetkę wraz z Muzeum Narodowym, katedrą pw. św. Jakuba i Zamkiem Książąt Pomorskich, która jest symbolem Szczecina. Sam Zamek jest pięknie odrestaurowany i warty zwiedzenia. Zastaniemy tam malownicze uliczki i klimatyczne budownictwo. W samym Szczecinie zabytkowych budynków jest ponad 200 – jest to kolejny argument, by w ten urlop wybrać się właśnie tam. Stare Miasto, Brama Portowa czy budynek Urzędu Miasta – bardzo zachwycające i warte poświęcenia dłuższej chwili na obejrzenie. Dla najmłodszych miasto przygotowało ciekawą zabawę – szukanie Gryfusków – czyli dwumetrowych, kolorowych figur (których jest aż 10 na całym mieście). Jest to symbol Szczecina, tak samo, jak Wrocław ma swoje krasnale. Kolejne miejsce to Kino Pionier – mało osób zdaje sobie sprawę, że jest to najstarsze kino na świecie, co znacząco przemawia za zobaczeniem go od środka.

Mnóstwo miejsc dla małych i dużych – co oferuje Szczecin?

W Szczecinie oprócz licznych miejsc i budynków do zwiedzania odnajdziemy parki rozrywki i inne atrakcje. Dla młodszych dzieci bardzo przyjazne miejsce takie jak Kids Area oferuje mnóstwo ciekawych eventów i sal zabaw. W Kids Area możemy również zorganizować urodziny maluchowi, a z pewnością będzie to bardzo niezapomniane przyjęcie. Ranczo Podkowa bardzo zachwyca swoim malowniczym klimatem w stylu westernu. Spotkamy tam malownicze ptactwo, konie, małpy czy strusie, oraz zjemy pyszne jedzenie w restauracji. Dla starszych dzieci idealny będzie Park Linowy Tarzana, gdzie można spróbować swoich sił i poćwiczyć zręczność, oraz wodny plac zabaw dla dzieci od 8. roku życia położony na Jeziorze Głębokim, które ma również swoją mini plażę i punkty gastronomiczne.

Przeczytaj również:  Jak wybrać najlepszego wykonawcę fotowoltaiki?

Kiedy szykujemy się na wyjazd urlopowy, warto wybrać nowe miejsce, które nie będzie oblegane przez tłumy turystów. Szczecin to doskonały wybór dzięki licznym atrakcjom i zabytkom. Czterogwiazdkowy Hotel Dana oferuje wysokiej jakości nocleg z profesjonalną obsługą. Odnajdą się tam zarówno dorośli, jak i dzieci. Warto zajrzeć na https://www.hoteldana.pl/, aby poznać szczegółową ofertę noclegową tego miejsca w centrum miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *