Ogolne

Kiedy warto oddać do naprawy biżuterię?

Czy Twoja biżuteria wygląda gorzej niż kiedyś? A może pewne jej elementy zostały uszkodzone? Cóż, być może właśnie nadeszła pora, aby ją naprawić. Kiedy jednak warto się na to zdecydować? I co robić, aby naprawiać kolczyki czy pierścionki jak najrzadziej? Odpowiadamy.

Uszkodzona biżuteria

Biżuterię można oddać do naprawy zawsze, kiedy jest zepsuta. Oto problemy, z którymi zgłaszają się klienci:

  • zepsute łańcuszki, zameczki i inne elementy,
  • wypadające kamienie,
  • problemy związane z mechanizmami zegarków,
  • zgubione elementy.

Jeżeli Twoja biżuteria została uszkodzona, warto ją zanieść do jubilera, aby zapobiec dalszej destrukcji. Naprawa biżuterii Warszawa tylko w salonie u Słojewskiego!

Biżuteria o dużej wartości emocjonalnej

Zdecydowanie warto się zdecydować na naprawę biżuterii, jeśli kolczyki czy pierścionki mają dla Ciebie wartość sentymentalną i są po prostu bezcenne (np. w przypadku pierścionków zaręczynowych czy biżuterii odziedziczonej po innych członkach rodziny). Nawet jeśli koszty naprawy wykraczają poza wartość rynkową danego naszyjnika czy bransoletki.

Biżuteria, która nie pasuje tak jak kiedyś

Pierścionek dawniej leżał jak ulał, a teraz już nie pasuje? Cóż, przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być dwie: albo jest to efekt zmiany masy ciała, albo rozciągnięcia się metalu (do którego doszło na przestrzeni lat). W takim przypadku zdecydowanie warto zanieść biżuterię do naprawy – zwłaszcza, jeżeli pierścionek po prostu spada z palca.

Biżuteria, która straciła swój kolor

Twoja biżuteria się odbarwiła? Tak się czasami zdarza, najczęściej w wyniku nagromadzenia brudu lub narażenia na działanie kosmetyków bądź środków chemicznych. Na początku możesz spróbować samodzielnie wyczyścić taką biżuterię, przy pomocy wody i zwykłego mydła. Jeżeli nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów, warto ją zanieść do jubilera – istnieje spora szansa na to, że rozwiąże Twój problem.

Przeczytaj również:  Szybkozłączki pneumatyczne - efektywne rozwiązania w przemyśle

Jak chronić biżuterię?

Jeżeli zależy Ci, aby Twoja biżuteria zachowała swój wygląd oraz właściwości przez długi czas, warto przeprowadzać jej kontrolę. Dobrze jest to robić raz na rok, a nawet i częściej. Dotyczy to zwłaszcza tej biżuterii, którą nosisz na co dzień i która jest najbardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych.

Ile trwa naprawa biżuterii?

Proste naprawy zajmują czasem nawet kilka minut. Jeżeli chodzi jednak np. o zmianę rozmiaru lub wymianę kamienia, całość może potrwać kilka dni. Czasem czas ten jeszcze bardziej się wydłuża, jeśli w danym momencie nie dysponujemy określonymi materiałami.

Artykuł powstał we współpracy z https://slojewski.pl/naprawa-bizuterii-krakow/ .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *