dzieciecy pokoj
Ogolne

Rzeczy, które przydają się w dziecięcym pokoju

Pokój dziecka w wieku szkolnym ogrywa wiele funkcji jednocześnie. Bywa miejscem nauki, sypialnią i salą zabaw. Funkcjonalność pokoju dziecięcego wzrośnie, jeśli wyposaży się go w odpowiednie akcesoria. Niektóre z nich zwiększą funkcjonalność pomieszczenia, inne podniosą komfort użytkowania. Jakie rzeczy przydadzą się najbardziej w pokoju ucznia?

Parawan korkowy do wydzielenia stref

Kolorowe, oryginalne parawany pozwolą wydzielić w pokoju dziecka strefę do nauki, oddzielając kącik z biurkiem od miejsca do zabawy. Przydadzą się również, jeśli pokój dzielony jest przez rodzeństwo. Parawany wykonane są z korka lub płótna oraz mocnego stelażu z płyty MDF. Są wytrzymałe i funkcjonalne, jednak dzieciom z pewnością najbardziej spodobają się kolorowe nadruki na parawanach. Można je dopasować do wieku i zainteresowań dziecka. Parawany, poza swoją stroną funkcjonalną, stanowią również wyjątkowy element dekoracyjny, mogący stanowić podstawę ciekawych aranżacji wnętrza.

Krzesła obrotowe do biurka

Dzieci w wieku szkolnym spędzają mnóstwo czasu przy swoich biurkach. Niezwykle istotne jest zapewnienie im wygodnego miejsca do siedzenia, najlepiej o regulowanej wysokości. Świetnym wyborem są krzesła obrotowe, dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i modelach. Z podłokietnikami lub bez, z wygodnie profilowanym oparciem lub dodatkowym zagłówkiem oraz obrotowymi kółkami, ułatwiającymi dosunięcie krzesła do biurka. W komplecie z krzesłem obrotowym warto kupić również matę ochronną. Umieszczona pod krzesłem, chroni przed porysowaniem podłogę, dodatkowo amortyzując i wygłuszając.

Wygodne oświetlenie w strefie nauki

Pokój ucznia musi zostać wyposażony w odpowiednie oświetlenie. Poza lampami sufitowymi przydatne są również lampki biurkowe dla dzieci. To niezbędny element kącika do nauki, umożliwiający dziecku czytanie i pisanie również po zmierzchu i w braku naturalnego światła dziennego. Lampki dostępne są w różnych wzorach i kolorach, nie ma więc problemu z ich dopasowaniem do całości wystroju wnętrza. Warto zwrócić jednak uwagę również na ich funkcjonalność. Sprawdzą się zwłaszcza lampki z regulowaną wysokością ramienia oraz możliwością zmiany barwy światła. Młodsi uczniowie wybierać będą spośród lampek nawiązujących stylistyką do tematyki bajek i gier, podczas gdy nastolatków zainteresować mogą nowoczesne modele lamp biurowych, o nieco futurystycznym designie.

Przeczytaj również:  Regulacja drzwi wejściowych. Jak wyregulować zawiasy w drzwiach?

Praktyczny zegar ścienny dla młodszych i starszych uczniów

Dzieci w wieku szkolnym wiedzą już dokładnie, że czas ma znaczenie! Z tego względu warto wyposażyć ich pokoje w zegary ścienne. Modele przeznaczone dla najmłodszych uczniów pomogą w nauce korzystania z zegara dzięki specjalnie skonstruowanym tarczom. Starsi wybierać mogą spośród wielu wzorów – od zegarów z kolorowymi, zabawnymi cyferblatami, przez modele proste i eleganckie, po zegary ścienne w wersji elektronicznej, wyświetlające poza samą godziną również datę i na przykład informacje pogodowe.

Pokój ucznia wyposażony we wszelkie niezbędne sprzęty i akcesoria staje się miejscem sprzyjającym nauce i regeneracji w kąciku do zabawy. Początek nowego roku szkolnego może być dobrym momentem na przegląd i ewentualne odświeżenie jego aranżacji.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *