Najlepsze strzelnice w Krakowie. Którą z nich warto wybrać?
Ogolne

Najlepsze strzelnice w Krakowie. Którą z nich warto wybrać?

Strzelectwo to bardzo ciekawy sport. Choć jeszcze do niedawna było uznawane za niszowe hobby, obecnie interesuje się nim coraz więcej osób. W kraju działa obecnie około 450 ogólnodostępnych strzelnic, których popularność w ostatnim czasie mocno wzrosła. Chętnych jest tak dużo, że na wolne miejsce w niektórych obiektach trzeba czekać w kolejce tydzień lub więcej. Kraków dysponuje w pełni profesjonalnymi strzelnicami sprzyjającymi spotkaniom prywatnym i biznesowym. Można w nich nie tylko ćwiczyć strzelanie, ale i organizować urodziny, imprezy integracyjne czy wieczory kawalerskie. Nie wiesz gdzie strzelać w Krakowie i szukasz naprawdę dobrego ośrodka? Koniecznie sprawdź TO miejsce!

Dlaczego warto trenować strzelectwo?

Idea strzelectwa jako sportu ma swój początek w wiekach średnich. Jednak dopiero w XIX stuleciu, wraz z rozwojem sprzętu strzeleckiego, jak również powstawaniem pierwszych federacji strzeleckich, dyscyplina ta została spopularyzowana. Dziś sporty strzeleckie cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Rośnie liczba osób odwiedzających strzelnice, a także zapisujących się na kursy strzelania z broni palnej. Niewykluczone, że również wśród twoich znajomych są prawdziwi pasjonaci tej dyscypliny i że w waszych rozmowach często pojawiają się wątki o kursach, zawodach czy weekendowych treningach na strzelnicy. Dlaczego warto się zdecydować i nauczyć się strzelać? Powodów jest co najmniej kilka.

  1. Przede wszystkim to dobra zabawa. Chodzenie na strzelnicę może być świetną rozrywką i sposobem na ciekawe spędzanie czasu. Posługiwanie się bronią z pewnością jest dużym przeżyciem – zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy z nią do czynienia. Tego rodzaju hobby dostarcza solidnego zastrzyku adrenaliny, ale też daje ogromną satysfakcję. To doskonała rozrywka, która gwarantuje silne emocje i niezapomniane przeżycia.
  2. Poprawisz kondycję fizyczną. Nauka strzelania jest świetnym sposobem na poprawę sprawności fizycznej. Oddanie celnego strzału wymaga przyjęcia prawidłowej postawy ciała: strzelec musi mieć silne mięśnie ramion, barków czy tych podtrzymujących kręgosłup. Taka aktywność pomaga zachować prostą sylwetkę, dlatego szczególnie polecana jest osobom zmagającym się z wadami postawy.
  3. Odstresujesz się. Umiejętność strzelania pozwala znakomicie rozładować emocje nagromadzone po tygodniu pracy. Z jednej strony zapewnia oczywiście wyrzut adrenaliny, ale musimy pamiętać, że dobry strzelec to strzelec skupiony i maksymalnie skoncentrowany. Trening strzelecki pomaga w trudnych chwilach, ponieważ doskonale relaksuje i odpręża. Nawet samo panowanie nad oddechem, które jest nieodłącznym elementem oddania celnego strzału, wpłynie korzystnie na nagromadzone w ciele napięcie. Już po jednej wizycie na strzelnicy poczujesz się rozluźniony i „wyżyjesz” się strzelaniem.
  4. Poznacz ciekawych ludzi. Wizyta na strzelnicy to doskonała okazja do tego, by zawrzeć nowe znajomości. Na trening możesz wybrać się z przyjaciółmi, z rodziną albo po prostu samemu. Ucząc się strzelać możesz poznać wiele ciekawych osób interesujących się tą dyscypliną sportu. Wspólne hobby i robienie czegoś razem jest czymś, co potrafi naprawdę skutecznie łączyć ludzi.
Przeczytaj również:  Ograniczenie hałasu w salonie - jakie okna do tego wybrać?

Kto może strzelać na strzelnicy?

Wiele osób sądzi, że strzelectwo jest sportem zamkniętym i dostępnym wyłącznie dla nielicznych. Nic bardziej mylnego: tak naprawdę mogą strzelać wszyscy chętni bez względu na wiek i płeć. Warto podkreślić, że spędzanie czasu na profesjonalnej, dobrze wyposażonej strzelnicy nie wiąże się z żadnym zagrożeniem. Procedury bezpieczeństwa obowiązujące w takich obiektach są bardzo rygorystyczne, a nad przestrzeganiem porządku w czasie strzelania czuwają wykwalifikowani instruktorzy. Właśnie z tego względu rozrywka ta jest dostępna również dla młodzieży i dzieci w wieku szkolnym.

Jak ubrać się na strzelnicę?

Jeśli nigdy nie byłeś na strzelnicy, prawdopodobnie w twojej głowie rodzą się pytania o to, jak przygotować się do takiego wyjścia i co ze sobą zabrać. Do tego rodzaju aktywności należy przede wszystkim wybrać komfortowy strój. To ważne, by ubrać się tak, aby nic nie krępowało twoich ruchów. Podczas strzelania przyjmuje się różne pozycje, zatem w tym przypadku zbyt obszerne swetry czy golfy odpadają. Stanowczo odradzamy też zbyt ciasne koszule czy wszelkie topy na ramiączkach – za mały rozmiar ubrania może cię tylko rozpraszać. Dobrze sprawdzi się natomiast bluza czy bluzka z długim rękawem oraz obuwie zakrywające stopy, koniecznie na płaskiej podeszwie. Ważne: podczas strzelania z instruktorem pozwolenie na broń nie jest wymagane. Osoba, która go nie posiada, musi mieć jednak przy sobie dowód osobisty. Dokument należy okazać obsłudze przed wejściem. W przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest oczywiście zgoda opiekuna w formie pisemnej lub jego obecność podczas korzystania ze strzelnicy.

Gdzie jest fajna strzelnica w Krakowie?

W mieście Kraków działa wiele ciekawych miejsc, gdzie można legalnie i bezpiecznie ćwiczyć strzelanie. Jednak jednym z najlepszych jest bez wątpienia strzelnica Cracow Shooting Academy na Rybitwach (do niedawna zlokalizowana w Krakowie-Pasterniku). To nowoczesny i świetnie wyposażony obiekt położony zaledwie 6 km od centrum Krakowa, gdzie można postrzelać z pod okiem doświadczonych instruktorów. Strzelnica działająca na Surzyckiego 16 dysponuje bogatym arsenałem broni palnej, co umożliwia dopasowanie jej do potrzeb i umiejętności strzelca. Miejsce to spełnia wszystkie najwyższe standardy. Możemy je polecić zarówno początkującym adeptom w świecie tej dyscypliny, jak i osobom uprawiającym zawodowe strzelectwo sportowe. Szczegółową ofertę strzelnicy Cracow Shooting Academy możesz sprawdzić na ich stronie www.

Przeczytaj również:  Wirtualne biuro we Wrocławiu - wirtualny adres firmy we Wrocławiu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *