Ogolne

Odporne listwy przypodłogowe w Twoim pokoju

Każdy z opiekunów wie, że stworzenie przestrzeni dla dziecka to wielkie przedsięwzięcie. To wszechstronne pomieszczenie, które zazwyczaj pełni role toru przeszkód, miejsca dla lalek oraz odpoczynku. Dlatego stawiając na rozmaite elementy aranżacyjne, w tym także listwy przypodłogowe powinniśmy postawić na ich wysoką jakość.

Czy listwy podłogowe są konieczne?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się, czemu nie warto rezygnować z listew przypodłogowych we wnętrzu dziecięcym. Głównym zadaniem listew jest odpowiednie zabezpieczenie podłóg, przed codziennymi czynnikami w postaci kurzu, piachu czy wilgocią. Listwy przypodłogowe dobrze maskują szczelinę dylatacyjną, która pojawia się podczas montażu podłogi. W tym przypadku ważna jest ochrona paneli nawet o dobrej jakości płyty MDF — podłogi zazwyczaj są właściwie impregnowane i zabezpieczane wodoodpornymi woskami na powierzchni oraz zamkach, jednak w przypadku nieczystości oraz wilgoć przepuszczą się przez szczelinę dylatacyjną, może wywołać to trzeszczenie ,a także nieatrakcyjne zgrubienie podłogi. Wówczas jedynym rozwiązaniem będzie kosztowne zastąpienie podłogi na nową.

Listwy mają także wielką rolę w ochronie ściany. Zważając na małych artystów, nie okiełznają malunków powstałych za pomocą kredek lub mazaków, jednak będą sprawowały doskonałą ochronę przed uderzeniami np. nóżek mebli czy odkurzaczem podczas sprzątania. Listwy podłogowe gwarantują wspaniałe wykończenie podłogi oraz właściwie osłaniają ścianę przed defektami.

Następnym, bardzo ważnym aspektem jest bezpieczeństwo — prawidłowo wyprofilowana listwa przypodłogowa daje możliwość sprawne ukrycie, przewodów oraz elektroniki. Ukryte za listwą kable nie będą budzić ciekawości dzieci, zapewniając bezpieczną zabawę.

Zobacz również: Kaszkiet na lato dla eleganckiego mężczyzny

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do pokoju dziecka?

Powszechne w sprzedaży listy stworzone są z przeróżnych materiałów, o ciekawych formach i niespotykanych strukturach. Które z nich nadają się zatem do pomieszczenia przeznaczonego dla naszego dziecka?

Przeczytaj również:  Szybkozłączki pneumatyczne - efektywne rozwiązania w przemyśle

Odpowiedź jest jedna: gładkie, o prostym przekroju. Najważniejszym czynnikiem jest tutaj sprawność w sprzątaniu listew. Nawet najlepszym zdarza się wylać kubek z herbatą, a w pokoju dziecięcym zdecydowanie należy spodziewać się niespodziewanego. Dlatego właśnie dla rodziców, ceniących sobie czystość, sztukateria o prostym przekroju, bez dodatkowych żłobień i ornamentacyjnych wzorów to doskonały wybór. Dodatkowo listwa przypodłogowa od Mardom charakteryzuje się wspaniałą odpornością na wilgoć. Właściwości wodoodporne listwy gwarantują perfekcyjny wygląd listew przypodłogowych nawet w przypadku długiej styczności z wodą, co daje możliwość zachowania prawidłowego wyglądu podczas niechcianego zalania.

Dobierając listwy przypodłogowe, musimy postawić na trwałe produkty. Sztukateria do pokoju dziecięcego ma za zadanie być odporna na przypadkowe uderzenia podczas sprzątania czy zabawy, ale także być wytrwała na dziecięcą ciekawość. Jak wiemy dzieci, mogą w każdej chwili wpaść na pomysł przetestowania sztukaterii — kiepska, ulegnie licznym zagnieceniom oraz deformacji. Zważając na aspekt wizualny, ale również bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli za listwami schowane są przewody, musimy wybrać produkty o dobrej jakości, odporne na uszkodzenia. Takie właśnie są listwy podłogowe Mardom Decor — wytrwały materiał PolyForce z dodatkiem innowacyjnej technologii ScratchShield®, która w największym stopniu utwardza powierzchnię, sprawia, że sztukateria podłogowa jest wyjątkowo odporna. Nie tylko na uderzenia, ale również na zarysowania jej ostrym narzędziem np. nożyczkami.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Zakupując sztukaterię do pokoju swojego dziecka, chcemy żeby była użyteczna, ale zarazem pasująca do reszty wnętrza — nie tylko na chwilę, ale również przez kolejne lata. Czym się wówczas kierować?

Rozmiar pomieszczenia, a wielkość listew przypodłogowych

Powinniśmy dobrać listwę zgodnie z wymiarami pomieszczenia. Duże pomieszczenie zachowa równowagę jeśli wybierzemy do niego listwę od 10 cm oraz powyżej. Dla średnich pomieszczeń rekomendujemy listwy w przedziale 10 – 6 cm, a dla mniejszego pokoiku sprawdzą się listwy poniżej 6 cm. Kierując się tą zasadą zachowamy ład w pomieszczeniu i prawidłowo wyrównamy proporcje.

Przeczytaj również:  Jaki prezent na dzień mamy?
Zmiana koloru ścian, a listwa przypodłogowa

Zamieszczając listwy przypodłogowe w naszych domowych pomieszczeniach, liczymy na to, że będą nam doskonale służyć przez wiele lat. Dorastanie naszych pociech, jednak sprawi, że na pewnym etapie remont będzie nieunikniony. Listwy od Mardom Decor można malować, dopasowując ich odcień do zmieniającego się koloru ścian lub gustu właściciela. Jeśli chcesz posiadać taki sam kolor listew jak pokryte ściany, bez obaw możesz użyć tej samej farby. Należy jednak pamiętać o zastosowaniu farby na bazie wody. Listwy Mardom Decor pokryte są zabezpieczającym primerem o właściwościach wygładzających, który usprawnia malowanie i zwiększa przyczepność pigmentu do produktu. Dzięki temu, wraz z dorastaniem dzieci, można przemalowywać listwy, dopasowując je do aranżacji pokoju.

Białe listwy przypodłogowe

Wybierając listwy do pokoju dziecięcego, można również wybrać ponadczasowy klasyk, który będzie pasował do każdego koloru, niezależnie od zmieniającej się przez lata aranżacji. Biała listwa przypodłogowa to idealne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się nie tylko w pokoju dziecięcym, ale również całym mieszkaniu do perfekcyjnego wykończenia podłogi. W ofercie Mardom Decor można zobaczyć kolekcja listew przypodłogowych Premium, które fabrycznie pokryto ekskluzywną, satynową powłoką, która nadaje sztukaterii pięknego, śnieżnobiałego koloru. Listwy są prawidłowo zabezpieczone oraz gotowe do montażu. To wybór na lata, który doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.

https://mardomdecor.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *