Noclegi Szklarska poręba
Ogolne

Piękna przyroda, liczne muzea i komfortowe noclegi – Szklarska Poręba idealna na urlop!

Szukasz pomysłu na wyjazd i noclegi w górach? Szklarska Poręba to miejscowość położona na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, u podnóżu Szrenicy. Jest ona bardzo atrakcyjna pod względem turystycznym – oferuje doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych, ciągną się wokół niej liczne trasy spacerowe, rowerowe i narciarskie, znaleźć tam można różne muzea oraz komfortowe apartamenty. Szklarska Poręba to doskonałe rozwiązanie na odpoczynek dla osób młodych, jak i rodzin z dziećmi oraz seniorów!

Szklarska Poręba to jedna z najbardziej popularnych miejscowości turystycznych Karkonoszy – magicznego, klimatycznego regionu Polski, z którym nierozłącznie związana jest legenda o Duchu Gór, określanym przez naszych górali mianem Liczyrzepy, przez Czechów – Panem Janem, a przez Niemców – Rübezahlem. Był to mężczyzna, który bez pamięci zakochał się w córce świdnickiego księcia i porwał ją do swojego zamku w Karkonoszach. Sprytna księżniczka wywiodła go jednak w pole i uciekła w doliny do ukochanego – do tej pory, gdy w Karkonoszach grzmi, lokalna ludność twierdzi, że to Liczyrzepa rozpacza po ucieczce księżniczki. Z legendą o Duchu Gór spotyka się każdy turysta, który trafia do Szklarskiej Poręby.

Szklarska Poręba – noclegi w pięknych polskich górach

Szklarska apartamenty są ciekawą opcją dla osób, które podczas urlopu chcą skupić się przede wszystkim na obcowaniu z naturą. Miasto położone jest w dolinie rzeki Kamiennej, od wschodu otaczają je wzniesienia Przedgórza Karkonoszy, od północy – stoki Gór Izerskich, zaś od południa – Szrenica o wysokości 1362 m n.p.m. Choć Szklarską Porębę zamieszkuje stosunkowo niewielka liczba ludności (około 6 tys. osób), to jednak zajmuje ponad 75 km2 powierzchni, z czego aż 84% to tereny leśne. Wszystko to sprawia, że dosłownie na każdym kroku można mieć kontakt z przepiękną przyrodą.

Za co jeszcze ceniona jest Szklarska Poręba? Noclegi (bon turystycznydodatkowopozwoli zarezerwować je w atrakcyjnych cenach) docenią latem przede wszystkim miłośnicy wielogodzinnych górskich wędrówek. Cisza, zmieniające się krajobrazy, szum górskich potoków, czyste lasy pełne bujnej roślinności – okolice Szklarskiej Poręby zachwycają przyrodą. Zimą miasto zmienia się natomiast w jeden z najlepszych w całej Polsce ośrodków narciarskich – pokrywa śnieżna zalega tam średnio przez 110 dni w roku, dzięki czemu to prawdziwy raj dla amatorów białego szaleństwa.

Przeczytaj również:  Przegląd stomatologiczny - procedura, częstotliwość i przygotowanie do wizyty

Apartament Szklarska Poręba – komfortowy odpoczynek dla każdego

Nie można zapominać o doskonale rozwiniętej infrastrukturze turystycznej, jaką może pochwalić się Szklarska Poręba – noclegi, apartamenty i kwatery w tym mieście spełnią oczekiwania każdego. Znaleźć tam można noclegi stosunkowo tanio – w gospodarstwach agroturystycznych albo okolicznych wsiach. Dostępne są także bardzo komfortowe apartamenty Szklarska Poręba, takie jak Sun & Snow Resorts albo Sun & Snow Resorts II. Są one doskonale wyposażone, cechują się najwyższej jakości wykończeniem, więc zapewniają turystom świetne warunki do odpoczynku po męczących górskich wędrówkach.

Szklarska Poręba noclegi centrum – polecane miłośnikom muzeów

Decydując się na Szklarska apartament, można rozważyć również noclegi w samym centrum miejscowości – będzie to doskonała baza wypadowa do zwiedzania atrakcji turystycznych tej miejscowości, do których zaliczają się m.in. liczne muzea. Co konkretnie warto zobaczyć? Punktem obowiązkowym jest wizyta w domu Wlastimila Hofmana – poety, malarza, ucznia Jacka Malczewskiego. W 1947 r. przeprowadził się z Krakowa do Szklarskiej Poręby, zamieszkał w małym domku i z czasem bardzo wrósł w społeczność miasteczka. Malował portrety i niewielkie obrazy dla mieszkańców, swoimi pracami dekorował lokalne kościoły. Jeszcze za życia Hofmana jego dom stał się miejscem spotkań tamtejszych artystów, a po śmierci malarza zorganizowano tam poświęcone mu muzeum.

W dawnym domu Gerharta i Carla Hauptmannów – dwóch wybitnych pisarzy – od 1994 r. mieści się Muzeum Karkonoskie z poświęconą im stałą ekspozycją, a także innymi wystawami dotyczącymi szeroko rozumianej karkonoskiej kultury i sztuki. Muzeum pełni funkcję centrum artystycznego, współorganizuje plenery dla studentów wrocławskiej ASP, skupia artystów z regionu.

Inne znajdujące się w Szklarskiej Porębie muzea to: Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej KPN, gdzie zapoznać się można z różnorodnością i bogactwem przyrodniczym Karkonoszy; Muzeum Mineralogiczne, gdzie znajduje się ponad 3000 minerałów i skamieniałości z całego świata (w tym meteoryt z kosmosu oraz szkielety dinozaurów); Muzeum Ziemi Juna, w którym znajduje się unikalna w Polsce kolekcja minerałów szlachetnych i ozdobnych; a także Muzeum Energetyki mieszczące się w budynku starej siłowni wodnej.

Przeczytaj również:  Jakie są najlepsze okna? Propozycja od najlepszego producenta okien w Polsce – Domel

Szklarska Poręba to miejscowość, która oferuje przyjezdnym przepiękną przyrodę, mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzenia i wygodne noclegi w górach. To świetne miejsce zarówno na kilkudniowy urlop, jak i dłuższe wakacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *