podkladki
Ogolne

Z jakich materiałów są produkowane podkładki płaskie poszerzane? Podstawowe informacje

Podkładki chociaż nie należą do zbyt dużych akcesoriów złącznych są istotnymi częściami wielu wszelkiego rodzaju konstrukcji.

Co więcej pełnią w nich niezwykle ważną funkcję. Co więcej wzmacniają one każde połączenie śrubowe. Podkładki wykorzystuje się w wielu branżach np. meblarskiej i motoryzacyjnej. Bardzo ważną rzeczą jest jednak odpowiednie jej dopasowanie do konkretnego mocowania.

Czym wyróżniają się podkładki płaskie poszerzane?

Podkładki płaskie poszerzane o normie DIN 9021, PN 82030 i ISO 7093, dostępne w ofercie firmy ELGO, jednego z największych producentów elementów złącznych, wyróżniają się zewnętrzną średnicą, która jest około trzykrotnie większa aniżeli nominalna średnica gwintu. Stąd też zaleca się je używać do łączeń w dość plastycznych i podatnych na odkształcenia materiałach.

Z jakich materiałów produkuje się tego typu podkładki?

Podkładki płaskie poszerzane mogą być wyprodukowane z wielu materiałów. Najczęściej jest to stal węglowa, nierdzewna A2, czy popularna Kwasówka A4. Ponadto wytwarza się jest jeszcze z miedzi i mosiądzu. Warto dodać, że mogą mieć one dodatkową powierzchnię ochronną w postaci nałożonego cynku galwanicznego, ogniowego, termodyfuzyjnego, płatkowego lub stopu niklu i cynku. Są oferowane o klasie twardości 140HV oraz 200HV w skali Vickersa, w rozmiarach od M2,5 do M36 i grubości od 0,8 do 8 mm. Na specjalne życzenie Klienta, może zostać wystawiony atest.

Elgo – gwarancja jakości i solidności

Jednym z liderów rynku śrub i elementów złącznych jest istniejąca od kilkunastu lat, firma Elgo. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz dbaniu o nawet najdrobniejsze detale, do sprzedaży trafiają tylko wyselekcjonowane i sprawdzone produkty, o najwyższej możliwej jakości. Warto dodać, że producent śrub Elgo oferuje możliwość przeprowadzenia konsultacji przed zakupem, jak też realizacje zamówień wychodzących poza standardową ofertę.

Przeczytaj również:  Najpopularniejsze portfele kryptowalutowe online i sprzętowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *