Jak włączyć FPS w lolu?
Poradniki

Jak włączyć FPS w lolu? Jak pokazać ping i FPS w League of Legends?

Niewiele rzeczy denerwuje graczy bardziej, niż niedziałająca gra. League of Legends zostało stworzone z myślą o wielu różnych komputerach i jest grywalne na starszych maszynach, ale czasami gra może zacząć działać gorzej, niż zwykle. Rozwiązywanie problemów najczęściej zaczyna się od wyświetlenia szczegółów FPS, pingu i zorientowania się, który z nich słabo wygląda.

Jak wyświetlić FPS w League of Legends?

Na szczęście RIOT sprawił, że te dwa narzędzia analityczne są łatwo dostępne i wyświetlane w grze. Nie będziesz musiał ładować dodatkowych programów i usług online. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o FPS i pingu w League of Legends. W naszym serwisie poruszyliśmy również temat MMR w lolu oraz jak zmienić język w lol.

Zobacz też: Apple Iphone 13

Jak wyświetlić FPS i Ping w League of Legends?

Gra ma prosty sposób na przełączanie wyświetlania FPS i pingu. Wystarczy nacisnąć „Ctrl +F”, aby wyświetlić te liczby w prawym górnym rogu ekranu. Dane są wyświetlane w czasie rzeczywistym i zmieniają się w miarę poprawy (lub pogorszenia) połączenia lub zmiany FPS z powodu procesów bazowych.

Możesz zmienić domyślne ustawienia wyświetlania FPS, wchodząc w ustawienia gry. Nie musisz być w grze, aby uzyskać dostęp do tych ustawień, i zaleca się, aby zrobić to poza grą. Spędzanie czasu na majstrowaniu przy powiązaniach klawiszy oznacza, że nie możesz poświęcić swojej uwagi grze.

Oto jak zmienić przypisanie klawisza wyświetlania FPS w kliencie gry:

 1. W kliencie gry kliknij na ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu.
 2. Kliknij na zakładkę „Hotkeys” po lewej stronie, znajdującą się pod ”In-game”.
 3. Przewiń w dół, aż dotrzesz do sekcji ”Display”, a następnie otwórz ją.
 4. Poszukaj linii o nazwie ”Toggle FPS display”. Kliknij na pierwszą komórkę, aby zmienić przypisanie klawiszy. Domyślnym tekstem komórki powinno być ”Ctrl + F”.
 5. Możesz kliknąć na sąsiednią komórkę, aby ustawić dodatkowe przypisanie klawiszy dla łatwiejszego dostępu.
 6. Otworzy się wyskakujące menu z lea klawiszy.
 7. Wprowadź klawisze, których chcesz użyć i kliknij na ”Zapisz”.
Przeczytaj również:  Jak korzystać z pisania głosowego w programie Microsoft Word?

Alternatywnie możesz użyć ”Unbind”, aby wyczyścić komórkę i całkowicie usunąć klawisz skrótu. Kliknij na ”Gotowe”, aby zapisać. Możesz również uzyskać dostęp do tych ustawień i dokonać niezbędnych zmian klawiszy skrótu, naciskając klawisz ”Escape”. Nie będziesz mógł poruszać postacią będąc w menu, więc uważaj.

jak zwieszyc fps w league of legends

Jaki jest najlepszy FPS dla League of Legends?

Ogólnie rzecz biorąc, im wyższy FPS w grze, tym płynniejsza będzie gra. Zalecamy uzyskanie co najmniej 60 FPS, aby uzyskać przyzwoite wrażenia z rozgrywki, ponieważ wszystko co jest poniżej tej wartości (zwłaszcza poniżej 30) spowoduje, że gra będzie się zacinać i nie będzie reagować.

Jeśli masz problemy z osiągnięciem tego poziomu FPS, musisz obniżyć ustawienia graficzne swojej gry. Oto co musisz zrobić:

 1. Wejdź w ustawienia gry podczas grania w nią (Escape). Zalecamy użycie ”Practice Mode”, aby nie zakłócać gry na żywo poprzez zmianę ustawień graficznych. Możesz wybrać ”Practice Mode” w zakładce ”Training” podczas ustawiania gry.
 2. Wybierz zakładkę ”Wideo” po lewej stronie.
 3. W zakładce ”Grafika” obróć suwak w dół.
 4. Możesz również wyłączyć ”Character Inking”.
 5. Naciśnij ”Okay”, aby zapisać zmiany i wyjść z ustawień.

Spójrz jak zmieniło się Twoje FPS w rezultacie. Musisz włączyć wyświetlanie FPS.Jeśli twój FPS nadal nie mieści się w rozsądnych granicach, powtórz ten proces. Możesz również wyłączyć ”Anti-Aliasing” i ”Wait for Vertical Sync”, aby poprawić wydajność. Może to nieco zmniejszyć stabilność obrazu, ale w znacznym stopniu poprawia jakość gry na maszynach low-end.

Możesz również zmienić tryb okna gry na górze. Wybierz menu rozwijane pod ”Trybem okna” i wybierz opcję, która Ci się podoba. Zobacz jak to wpływa na twój FPS i rozgrywkę i w razie potrzeby wprowadź więcej zmian.

Możesz również zauważyć linię, która mówi ”Frame Rate Cap”. Dla większości maszyn, najlepiej ustawić to ustawienie na tak wysokim poziomie, jak pozwala na to częstotliwość odświeżania monitora (cokolwiek powyżej tej wartości nie spowoduje znaczących zmian). Całkowite usunięcie ograniczenia liczby klatek na sekundę może poprawić wydajność w przypadku maszyn z wyższej półki, ale wyniki nadal będą ograniczone możliwościami monitora.

Przeczytaj również:  Minecraft: jak zrobic shulker boxa?

Co może wpłynąć na FPS w League of Legends?

Istnieje kilka istotnych czynników, które wpływają na FPS w Twojej grze:

 • Sprzęt Twojego systemu (procesor, karta graficzna, pamięć) jest jednym z kluczowych czynników. Starszy komputer po prostu nie ma wystarczającej mocy, by obsłużyć nowszą grę.
 • Ustawienia graficzne gry. W większości nowoczesnych gier różnica między najniższymi a najwyższymi ustawieniami graficznymi jest zazwyczaj tym, co odróżnia maszyny high-end od reszty. Wybór najniższych ustawień może nie zapewnić najlepszej estetyki, ale pozwoli grze działać z przyzwoitym (lub doskonałym) FPS, co poprawi jakość gry.
 • Aktualne obciążenie twojej maszyny. Inne programy, które wymagają dużo mocy obliczeniowej i pamięci, będą zasysać zasoby i zmniejszać FPS.
 • Optymalizacja i kodowanie gry. Nie masz na to wpływu, ale deweloperzy często mają. Przykładowo, RIOT poczynił kroki w kierunku poprawy działania gry na maszynach z niższej półki, jednocześnie zapewniając solidną rozgrywkę i wydajność grafiki.

Najprostszym sposobem na natychmiastową poprawę FPS jest zamknięcie zbędnych lub niepotrzebnych programów i obniżenie ustawień graficznych gry. Poza tym, najlepszym rozwiązaniem jest ulepszenie sprzętu, by sprostać wymaganiom nowszych gier.

Co oznacza Ping w League of Legends?

Ping to czas, jaki potrzebuje pakiet danych, by dotrzeć do serwera gry i wrócić na twoje urządzenie. Im wyższy ping, tym większe opóźnienie między twoimi danymi a tym, co robi twoja postać w grze.
Ping poniżej 60 jest zwykle uważany za całkowicie akceptowalny. Ping wyższy niż 100 jest często powodem do niepokoju i może powodować lagi oraz obniża wydajność gry. Przerażający ping 9999 oznacza zazwyczaj, że gra straciła połączenie z serwerem gry i musi je ponownie nawiązać.

W przeciwieństwie do FPS, twój ping jest oparty na dwóch rzeczach:

 • Jak szybkie i stabilne jest Twoje połączenie internetowe. Subskrypcja bardziej stabilnego połączenia lub usunięcie innych urządzeń z sieci lokalnej spowoduje, że ping spadnie lub stanie się mniej nieregularny z czasem;
 • Jak daleko znajduje się serwer gry w stosunku do Twojej lokalizacji. Lokalizacja serwera gry jest całkowicie oparta na regionie, w którym grasz. Jeśli Twój ping jest stale wysoki, możesz uzyskać lepsze wyniki zmieniając region gry.
Przeczytaj również:  Jumpthrow bind w cs go | Komenda na Jumpthrow

Dlaczego nie widzę swojego FPS w League of Legends?

Jeśli klikasz ”Ctrl + F” i FPS nie pojawia się w prawym górnym rogu ekranu, to możliwe, że zmiana przypisania klawiszy nadpisała domyślne ustawienia. Będziesz musiał wrócić do ustawień i wprowadzić prawidłowe powiązanie klawiszy, aby ponownie zobaczyć wyświetlacz FPS. Możesz postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi zmiany ustawień FPS powyżej.

Jak przeprowadzić test pingowy League of Legends?

Jeśli chcesz przeprowadzić test ping, masz dwie opcje:

 • Naucz się adresu IP serwera, który próbujesz pingować (serwer NA używa 104.160.131.3, ale możesz znaleźć listę innych opcji tutaj), a następnie użyj polecenia ”ping” w wierszu poleceń dla tego adresu IP.
 • Użyj narzędzia do testowania pingów online, takiego jak Game Server Ping lub League Ping Test, aby szybko sprawdzić jaki będzie twój ping na danym serwerze LoL.

Jak wyświetlić FPS w systemie Windows?

Windows 10 wprowadził aktualizację w 2019 roku, aby umożliwić graczom wyświetlanie FPS ich gry bez pobierania aplikacji innych firm w tym procesie. Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć ”Win +G”, aby otworzyć pasek gier systemu Windows.

Twój FPS zostanie wyświetlony w oknie o nazwie ”Zasoby”. Będziesz musiał nadać uprawnienia Windowsowi do zbierania tych danych i ponownie uruchomić komputer, aby zmiany zaczęły obowiązywać przy pierwszym otwarciu Windows Game Bar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *