jak zrobic terakotę w minecraft
Poradniki

Jak zrobić terakotę w Minecrafcie: co to jest terakota?

Zanim zaczniesz robić Terakotę w Minecrafcie, najpierw musisz zrozumieć, dlaczego w ogóle powinieneś to zrobić. Podczas gdy wiele aspektów gry służy jakimś praktycznym celom, terakota jest właściwie tylko elementem dekoracyjnym. Jest to utwardzona glina, która zachowuje ten sam poziom odporności na wybuch jak kamień, ale może być jeszcze bardziej kolorowa. Terakota może być farbowana na jeden z szesnastu różnych kolorów, dzięki czemu Twoje projekty budowlane będą się wyróżniać.

Jak zrobić terakotę w Minecrafcie: przepis

Teraz o tym, jak zrobić Terakotę w Minecrafcie, a do tego będziesz potrzebować trochę węgla i bloku gliny. Otwórz menu pieca, w którym musisz umieścić węgiel (lub inne odpowiednie źródło paliwa) w dolnym miejscu. To oczywiście oznacza, że ​​blok gliny można umieścić na górze. Trzymaj otwarte menu pieca, gdy glina jest stale palona. Teraz, gdy blok gliny został prawidłowo wytopiony w piecu, wyprodukujesz terakotę, którą musisz umieścić w ekwipunku, aby zakończyć proces. Tak zrobić Terakotę w Minecrafcie.

Jako dodatek, Terakotę można znaleźć w niektórych obszarach, takich jak Badland Biomes, pustynne piramidy, a nawet ciepłe podwodne ruiny, chociaż wszystkie będą różnić się kolorem.

Jak zrobić terakotę w Minecraft: jak farbować terakotę

Przechodząc dalej, jak zrobić terakotę w Minecrafcie i jak farbować terakotę. Czasami chcesz po prostu dodać trochę koloru do swoich projektów, a Terakota jest na to sposobem. Ale jak zmienić kolor tego utwardzonego bloku gliny? Jest na to całkiem proste rozwiązanie. Wejdź do menu tworzenia, gdzie zobaczysz siatkę 3×3. Umieść preferowany kolor na środku, niezależnie od tego, czy jest to cyjan, różowy czy limonkowy, a następnie otocz pozostałe osiem otworów blokami terakoty. W ten sposób powstanie osiem kolorowych klocków z terakoty. Tak robi się Terakotę w Minecrafcie.

Zobacz też inne artykuły o Minecraft

Przeczytaj również:  Jak zrezygnować z Netflixa? Jak anulować subskrypcje i usunąć konto w Netflixe? Rezygnacja z Netflix

Lojalność Minecraft

Trójząb Minecraft

Herobrine Minecraft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *