Horrory w tv
rozrywka

Jakie horrory warto obejrzeć? Lista polecanych horrorów

Jesteś fanem filmów trzymających w napięciu i mrożących krew w żyłach? Zastanawiasz się, jakie horrory warto obejrzeć? Poznaj listę horrorów, których zdecydować nie możesz przegapić. Niektóre z nich potrafią przerazić nawet widza o mocnych nerwach.

Annabelle — horror, który warto obejrzeć

Annabelle to tak naprawdę prequel innego znanego horroru pod tytułem Obecność. Film ten przedstawia historię młodego małżeństwa, które oczekuje przyjęcia na świat dziecka. Mąż postanawia podarować żonie wyjątkowy prezent — starą lalkę. Jednak pewnej nocy w wyniku włamania do ich domu duch opętanej dziewczyny z sąsiedztwa przenikania do lalki. Od tej pory w domu młodego małżeństwa zaczynają działać się przerażające rzeczy. 

Filmu tego nie powinno zabraknąć na liście horrorów wartych obejrzenia ze względu na fakt, że motyw opętanej lalki nawiązuje do zabawki, która istnieje naprawdę. Mrożące krew w żyłach horrory o lalkach i nie tylko wymienia frappe.pl, więc jeśli lubisz ten gatunek filmowy, zajrzyj do propozycji ciekawych produkcji utrzymanych w mrocznym klimacie.

Zobacz również: Dlaczego wiosną warto postawić na sportowe sneakersy?

Lśnienie — jeden z najstraszniejszych horrorów

Jednym z najlepszych horrorów jest film Lśnienie. Jego scenariusz powstał na prawdziwie jednej z kultowych książek Stephena Kinga o tym samym tytule. O czym opowiada ten film horror? Jack Torrance zostaje zatrudniony w hotelu Overlook jako stróż. Specyficzny klimat miejsca sprawia, że z czasem zaczyna popadać w obłęd i budzą się w nim mordercze instynkty. 

Chociaż według autora pierwowzoru, Stephena Kinga, film nie oddaje w pełni wydarzeń z książki, a niektóre wątki zostały potraktowane bardzo pobieżnie, to idealne dobrana muzyka i fenomenalna gra aktorska czynią z tego filmu jeden z naprawdę dobrych horrorów, które warto obejrzeć.

Ciche miejsce — film horror trzymający w napięciu

Jakie filmy z gatunku horror warto jeszcze obejrzeć? Zdecydowanie nie można zapomnieć o produkcji pod tytułem Ciche miejsce. To doskonała propozycja dla widzów, którzy uwielbiają czuć narastające napięcie przez cały seans. Film opowiada o rodzinie Abbotów, której członkowie nauczyli się prowadzić życie w całkowitej ciszy. Dlaczego? Nawet najmniejszy dźwięk może ściągnąć na nich atak krwiożerczych potworów czyhających na istoty wydające odgłosy. Sytuacja bardzo się komplikuje, gdy na świecie pojawia się trzecie dziecko małżeństwa. To zdecydowanie jeden z horrorów, które warto zobaczyć.

Przeczytaj również:  Nowości ze świata internetu – ich nie chcesz przegapić!

Zobacz również: Kosze piknikowe z wyposażeniem na 2 i 4 osób? Bestsellery 2023

Horror Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii

Kolejnym polecanym przez nashorrorem jest Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii. Akcja filmu przenosi widza do XVII wieku. Małżeństwo wraz z pięciorgiem dzieci osiedla się na niezbadanym terenie. Wkrótce okazuje się, że ziemia ta znajduje się pod władaniem nadprzyrodzonych mocy, czego dowodem są obumierające plony i niewyjaśnione zniknięcia dzieci. Niestety członkowie rodziny wydają się o tym nie wiedzieć, ponieważ zaczynają szukać winnego dziwnych zjawisk pośród siebie. Przepiękna scenografia sprawia, że przedstawiane w filmie obrazy tworzą przerażający klimat i niezwykle działają na wyobraźnię.

Najlepsze horrory umiejętnie budują napięcie, a nieraz mrożą krew w żyłach. Jakie jeszcze horrory według Ciebie warto obejrzeć? Daj znać w komentarzu pod artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *