Impreza integracyjna
rozrywka

Na co zwrócić uwagę planując organizację imprezy integracyjnej?

Końcówka roku to czas, w którym spora część firm planuje różnego rodzaju atrakcje dla swoich pracowników i kontrahentów. Imprezy firmowe typu wigilia, warsztaty kulinarne czy szkolenia dla baristów to tylko kilka z możliwości. Sam pomysł to jednak za mało. Do tego, aby takie spotkanie pozostało na długo źródłem wyjątkowych wspomnień klientów potrzeba dobrej organizacji. I o tym właśnie piszemy poniżej.

Dlaczego akurat impreza integracyjna?

Prowadzenie firmy to nie tylko sprzedaż, obsługa klienta i rozliczenia faktur. To również albo przede wszystkim kontakt z ludźmi. Nie tylko z pracownikami, ale też kontrahentami, od których zamówień w dużej mierze zależy to, w jakiej sytuacji finansowej znajdzie się nasza firma. W żadnym razie nie należy traktować imprez integracyjnych jako zbędnego kosztu dla firmy. Traktujmy ją raczej jako inwestycję długoterminową. Najważniejsze, aby była ona zrobiona z pomysłem, starannie zaplanowana. Na co zwracać zatem uwagę?

Jaki jest cel naszego imprezy?

To od niego w dużej mierze zależy jak będzie wyglądało nasze spotkanie. Czym innym jest bowiem spotkanie wigilijne dla pracowników bądź głównych kontrahentów w siedzibie firmy, a czym innym wyjazd do hotelu z dala od miasta z całą masą atrakcji. Kreowanie pomysłów na możliwe do zrealizowania rozrywki warto powierzyć komuś, kto ma doświadczenie w tego typu projektach. Na rynku od lat działają firmy, które robią to z pasją a przy tym posiadają niezbędne zaplecze w postaci sprzętu, umów z hotelami, parkami rozrywki i innymi obiektami. Jedną z takich firm, która od lat dba o to, aby być źródłem pozytywnych wspomnień klientów jest fabryka-atrakcji.com/. Fabryka atrakcji posiada w swojej ofercie pomysły skrojone na każdą okoliczność.

Fabryka atrakcji.com – naszą misją jest kreowanie wyjątkowych wspomnień klientów

Dla pracowników czy kontrahentów?

To pytanie podstawowe. Określenie grupy docelowej naszej imprezy pozwoli dobrać jej program. Wielu pracodawców daje się przekonać do organizacji imprez integracyjnych z myślą o własnych pracownikach.
Prawdą jest, że bardzo często pomimo tego, że spędzają oni w biurze długie godziny, nie znają się tak naprawdę. Tymczasem dobry kontakt wpływa na późniejszą atmosferę w pracy, która przynosi profity wszystkim stronom.
Inną grupą docelową spotkania mogą być główni kontrahenci firmy. Oczywiście dużo zależy w tym przypadku od branży. Jeśli jednak mamy 20-30 głównych odbiorców naszych towarów, można pomyśleć o tym, aby w jakiś sposób ich docenić poprzez organizację dla nich kameralnej imprezy poza miastem połączonej np. z aktywnym wypoczynkiem nad wodą.

Przeczytaj również:  Gdzie obejrzeć film Zbrodnie przyszłości za darmo?

Wiek uczestników może determinować rodzaj atrakcji

Firmy specjalizujące się w organizacji różnego rodzaju imprez mają do zaoferowania pełne spectrum usług. Nie należy jednak zapominać o tym, aby starać się dopasować plan eventu do wieku uczestników. Dla informatyków impreza typu survival pod miastem może być super pomysłem, dla pań księgowych już nie koniecznie. Zanim wydamy pieniądze, dobrze jest zrobić małe rozeznanie, aby potem uniknąć niezręcznych spojrzeń ze strony pracowników lub – co gorsza – zaliczyć niewielką frekwencję podczas imprezy. W celu uniknięcia ewentualnych wpadek można dać przyszłym uczestnikom plan zajęć do zapoznania. Może warto zrobić małe głosowanie?
Już sama świadomość, że pracownicy mają wybór, da im odczuć, że ktoś liczy się z ich zdaniem co powinno wpłynąć na frekwencję i późniejszą atmosferę.

Podsumowując, bez względu na wielkość planowanego spotkania nie ma co się spieszyć. Może być też tak, że w porę wyczujemy małą chęć do tego typu spotkań. Należy to uszanować. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możemy wówczas wydać w inny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *